Oyun Haberleri

9.000 doların altında taşınabilir bir kuantum bilgisayar satın alabilirsiniz.

9.000 doların altında taşınabilir bir kuantum bilgisayar satın alabilirsiniz.

Şu anda yükseltme yapacak kadar şanslı olan PC oyuncularının çoğu, gözlerini yeni etkin kite sabitlemiş durumda. Orada bir Nvidia 4090 için kapsam arıyorlar (yeni sekmede açılır) veya AMD’nin RX7900 serisi (yeni sekmede açılır). Ama belki biraz fazla basit, biraz fazla siyah beyaz düşünüyorlardır.

Bilgi işlemin geleceği yavaş yavaş kuantuma dönüşüyor. Normal bitlerin aksine iki durumlu kübitlerle çalışmak, muhtemelen saygı duyulduğu kadar korkulması gereken koca bir bilgi işlem gücü dünyasının kapısını açar. (yeni sekmede açılır). Y2K tarzı bir sarsıntı potansiyeli ile (yeni sekmede açılır), kuantum hesaplama geliyor ve hiçbirimizin buna hazır olması pek olası değil. Özellikle beklediğimizden daha da güçlenmeye devam ederken.

Bu nedenle, yeni bir ateşli oyuncu kiti yerine, belki de bir kuantum bilgisayar daha iyi bir yatırımdır. PC Watch tarafından tespit edildiği gibi (yeni sekmede açılır), şimdi dünyanın ticari olarak temin edilebilen ilk taşınabilir kuantum bilgisayarlarından birini alabilirsiniz. Biraz basitler ve en azından planladığınız o hardcore oyuncu yapısı kadar pahalıya mal olacaklar, ancak inkar edilemez bir şekilde var olmaları çok güzel bir şey.

Gemini Mini, Gemini ve Triangulum, SpinQ teknolojisi tarafından Çin’in teknoloji merkezi Shenzhen’de geliştirilen bu taşınabilir kuantum bilgisayar ailesinin üyeleridir. Bunları Switch Science Co mağazasında 1.188.000 yen’den başlayan fiyatlarla veya 60W Gemini Mini için yaklaşık 8.700 ABD Doları’ndan satın alabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Dışarı çıkıp bir kuantum bilgisayar satın almadan önce, bunların bazı yönlerden oldukça sınırlı olduğunu bilmelisiniz. Gemini ve Gemini Mini daha ucuz seçeneklerdir ve en temel konfigürasyonlarında yalnızca 2 kübit makinelerdir, ancak 8 kübit simülatörler olarak kullanılabilirler ve muhtemelen yine de harika bir başlangıç ​​olacaktır. İkizler (yeni sekmede açılır) miniden biraz daha fazla güce sahip ve 5.72 milyon yen veya yaklaşık 40.000 ABD Doları fiyatla satılıyor.

Kordonu kes…

(İmaj kredisi: Steelseries)

En iyi kablosuz oyun faresi (yeni sekmede açılır): ideal kablosuz kemirgenler
En iyi kablosuz oyun klavyesi (yeni sekmede açılır): kablo yok, endişe yok
En iyi kablosuz oyun kulaklığı (yeni sekmede açılır): üst bağlanmamış ses

OKU  Yük taşıyan görüntü sunucusu Imgur, eski içeriğin ve NSFW görüntülerinin silindiğini duyurduğu için internetin daha fazlası kaybolabilir

Üçgen (yeni sekmede açılır) 330 W’lık güç çekişi ve 40 kg’lık muazzam ağırlığıyla açıkça ailenin güç merkezidir. Bu makinenin tam bir 3 kübiti vardır, dolayısıyla adı da buradan gelir ve darbe dizisi mühendisliği için kullanılabilir. Ayrıca kuantum devresinin özelleştirilmesine izin verebilir ve programlama için bir bağlantı noktasına sahiptir. Bu, 7.92 milyon yen ile 58.000 ABD Dolarına biraz daha yakın.

Çok pahalı olmalarına rağmen, bu küçük kuantum bebekler inanılmaz teknoloji parçalarıdır. Bunların hepsi, şeyleri hesaplamak için kelimenin tam anlamıyla atomları kullanan Nükleer Manyetik Rezonans veya NMR kuantum bilgisayarlarıdır. NMR’nin çalışma şekli, bir molekülü alıp içindeki atomların nükleer dönüşünü hesaplama sistemi olarak kullanmaktır. Üstelik oda sıcaklığında da yapabilirler. Bunu anlamıyorum ve bence bu inanılmaz.

Elbette, hayatınızdaki PC oyuncuları için daha basit ve muhtemelen daha ucuz bir tatil hediyesi arıyorsanız, tatil hediyesi kılavuzumuza göz atın. (yeni sekmede açılır). Noel için bir kuantum bilgisayarı yönetemiyorsanız, eminim ki küvetteki bir Geralt heykeli harika bir ikinci seçim olacaktır.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.