Oyun Haberleri

Bu iddialı Final Fantasy Tactics moduna göz atın

Bu iddialı Final Fantasy Tactics moduna göz atın

Final Fantasy Tactics için iki yıldır yapım aşamasında olan bir mod, 2023’te piyasaya sürülecek ve klasik taktik RPG’ye yeni bir kampanya, hikaye ve karakterler getirecek gibi görünüyor – ayrıca hayran olan Triple Triad’ın estetik açıdan uygun bir versiyonuna sahip olacak – Final Fantasy 8’de sunulan ve MMO Final Fantasy 14’te yeniden sunulan favori kart oyunu.

Mod, yeni karakterleri ve görevleriyle birlikte beklenen yeni sınıflara ve yeteneklere sahip olacak, ancak bunun da ötesinde, kahramanı için benzersiz sistemler olacak. Maine’in benzersiz “Kahraman” sınıfı, tek bir tur boyunca belirli kombo dizilerinde üç adede kadar yetenek kullanmasına olanak tanıyacak – bunun gibi bir oyun çerçevesinde bir parça modlama sihirbazlığından daha fazlasını gerektirmiş olması gereken bir şey.

Mod, bir forum ve discord sunucusunda organize olan Final Fantasy Hacktics adlı daha büyük bir Final Fantasy Tactics mod geliştiricileri grubunun bir üyesi olan Jumza tarafından yapılmıştır. Temel olarak Final Fantasy Tactics’in PSX sürümünü kullanacak. Jumza, Final Fantasy Tactics: Reach the Future modunun 1. Bölümünün 2023’te kullanıma sunulacağını ve yaklaşık iki yıldır geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor.

Final Fantasy Tactics, kendi payına, insanların hem sevdiği hem de yıllardır devam etmesini istediği bir oyundur – bu nedenle mod izleyicileri oldukça aç. Başlangıçta Final Fantasy tarzı bir JRPG’yi bir taktik oyunuyla birleştirmeye yönelik deneysel bir dönüş, şimdi taktik RPG veya SRPG türünün atalarından biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki, Square Enix başka bir taktik RPG’yi duyurduğunda, burada PC Gamer olarak bizler, bunun bir Final Fantasy Tactics devam filmi olmadığından şikayet etmeyi başardık. (yeni sekmede açılır)

Final Fantasy Tactics için Reach The Future modunun gelişimini Youtube üzerinden takip edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır), twitter (yeni sekmede açılır)ve Final Fantasy Hacktics Forumu. (yeni sekmede açılır)

Hala burada olduğunuz taktiksel RPG türünün yeterince hayranıysanız, bu yılın başlarında yazdığım, şu anda PC’de ne kadar çok strateji RPG’si bulunduğuna dair yazdığım bir parçanın tadını çıkarabilirsiniz. (yeni sekmede açılır)

OKU  'Kişilik odaklı' etkileyici e-spor ligi ortaya çıktı, NFT tartışması üzerine hemen patladı


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir