Oyun Haberleri

Bu Pi Pico projesi, QR girişleriyle tamamlanmış konuk Wi-Fi ağları oluşturabilir

Bu Pi Pico projesi, QR girişleriyle tamamlanmış konuk Wi-Fi ağları oluşturabilir

Beleşçilerden biri yemeğimi yemenin ve içeceklerimi içmenin yeterli olmadığına karar verene kadar arkadaşlara sahip olmak her şey yolunda ve güzel – ayrıca Wi-Fi’ime erişmek istiyorlar. Şimdi, Wi-Fi kullanıcı adınızdaki niş referansı ve eşit derecede kıvrımlı şifrelerinizi sözlü olarak açıklamanın garip anı geliyor. Hayır, bu 2 sayısı, kelime de değil. Hayır, “iki” veya “iki numara” değil. Biliyor musun, belki de bunu senin için yapmama izin ver. Neredeyse Wi-Fi’nin gerçekte ne anlama geldiğini açıklamak kadar zor (yeni sekmede açılır).

Aramızdaki en zeki olanlar bu konuyu zaten ele aldı. İnsanların kopyalaması için bir parolanın yazılması alışılmadık bir uygulama değildir, ancak gerçek teknoloji düşmanları QR kodlarını kullanır. Bunlar, yalnızca kod içinde yer alan verilerden bir ağa otomatik olarak katılmak üzere ayarlanabilir, bu nedenle hiçbir manuel girişin tamamlanması gerekmez.

Bunun yerine, bu kötü boilerden birinin sehpanızın üzerinde asılı olması, konukların sadece tarayabilecekleri ve anında Wi-Fi erişimi elde edebilecekleri anlamına gelir. İsteme suçu ya da verme hayal kırıklığı yok: sadece saniyeler içinde hızlı internet erişimi.

Bunların hepsi iyi ve güzel, ancak oturma odanızdaki o QR kodu özellikli duvarı henüz boyamayı erteleyin. İyi güvenlik uygulamaları, parolaların düzenli olarak değiştirilmesini zorunlu kılar. Bir aile Wi-Fi’si için bu sizi ilgilendirmeyebilir, ancak ne olursa olsun, ayarlarınızı değiştirmek bu kodu kullanılamaz hale getirebilir. İşte tam da bu yüzden Predrag Mijatovic’in Pi Pico projesi (yeni sekmede açılır) (Hakaday aracılığıyla (yeni sekmede açılır)), biraz karışık olsa da, oldukça ilginç bir çözüm sunar.

Rahat oturmak mı?

(İmaj kredisi: Secretlab)

Oyun için en iyi sandalye (yeni sekmede açılır): çevredeki en iyi oyun koltukları
En iyi oyun masası (yeni sekmede açılır): nihai PC podyumları
En iyi bilgisayar denetleyicisi (yeni sekmede açılır): arkanıza yaslanın, rahatlayın ve oyununuzu başlatın

OKU  İnsanlar, Halo Infinite için hayran yapımı bu Whiterun haritasına övgü yağdırıyor

Mijatovic, sürekli değişen bir Wi-Fi QR kodu gibi davranmak için OLED ekrana bağlı bir Raspberry Pi Pico kullanıyor ve misafirleri ağınıza dahil etmekten biraz daha fazlasını yapıyor. Mijatovic, özel komut dizileriyle bu cihazı, Wi-Fi’niz üzerinde otomatik olarak yeni bir şifreli misafir ağı kuracak şekilde kodladı. Bu tamamen benzersiz veriler daha sonra QR kodu aracılığıyla ekranla paylaşılarak konuğun sorunsuz oturum açma deneyimini yaşamaya devam etmesine olanak tanır.

Tamir takımlarınızı çıkarmadan önce, bu projenin herkese göre olmayabileceğini unutmayın. Evinizde bulunmayabilecek Letonya’da yapılmış bir MikroTik yönlendiriciye dayanmaktadır. Bu yönlendirici, gelişmiş bir güvenlik şifreleme algoritması olan Secure Shell veya SSH üzerinden yapılandırılabilir. Diğer yönlendiriciler bunu yapmanıza izin verebilir ve işte oyun oynamak için en iyi yönlendiricilerin bir listesi, (yeni sekmede açılır) ancak önce kontrol etmek isteyeceksiniz ve muhtemelen ayarlarla biraz uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Mijatovic’in bu makalenin üst kısmındaki videosunu izleyerek konunun ayrıntılarına inebilir, ardından projeyi Github’dan indirebilirsiniz. (yeni sekmede açılır). Mijatovic bile bir sorumluluk reddi beyanında buna veya benzer bir çözüme ulaşmanın muhtemelen daha iyi yolları olduğunu açıklasa da, zihni çalıştırmaya başlamak için kesinlikle harika bir yer.

Tam teşekküllü bir çözüm, hosteller ve oteller için harika olur ve konukların basit bir tarama ile kendi güvenli Wi-Fi girişlerine sahip olmalarını sağlar. Benzer şekilde ortak çalışma alanları, havaalanları ve Wi-Fi güvenliği konusunda biraz daha üstün olmak isteyen herkes için.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.