Oyun Haberleri

Capcom, Denuvo’yu Resident Evil Village’dan kaldırıyor

Resident Evil Village: The Mercenaries

PC’de yayınlanan birçok yeni Capcom oyunu gibi, Resident Evil Village da (yeni sekmede açılır) herkesin favori korsanlıkla mücadele yazılımı Denuvo dahil (yeni sekmede açılır)Mayıs 2021’de yeniden piyasaya sürüldüğünde. Ayrıca PC’de yayınlanan birçok yeni Capcom oyunu gibi DRM de sessizce kaldırıldı.

kronik olarak (yeni sekmede açılır)VGC tarafından, Denuvo’nun Köyden çıkarılması ilk olarak Dark Side of Gaming web sitesi tarafından bildirildi. (yeni sekmede açılır)ardından SteamDB tarafından doğrulandı (yeni sekmede açılır)oyunda “3. Taraf DRM Kaldırıldı – Denuvo Anti-kurcalama, bir günlük makine aktivasyon limiti içinde 5 farklı PC” şeklinde yeni bir değişikliği izleyen.

Video oyunu korsanlığına bakış açınız ne olursa olsun, Resident Evil Village’ın Denuvo koruması birçok oyuncu için daha temel sorunlara neden oldu ve DRM’nin varlığının oyun performansını ciddi şekilde etkileyebileceğini bildirdi. Bu raporlar, Capcom’un “korsanlıkla mücadele teknolojisini optimize etmek” için tasarlanmış bir Resident Evil Village güncellemesi yayınlamasıyla doğrulandı.

Resident Evil 2 Remake ile PC sürümlerini Denuvo ile birleştirmek, Capcom’un büyük oyunları için standart bir uygulama gibi görünüyor (yeni sekmede açılır)Resident Evil 3 Yeniden Yapımı (yeni sekmede açılır)ve Canavar Avcısı (yeni sekmede açılır) World’ün tümü, korsanlıkla mücadele yazılımı dahil olarak piyasaya sürülüyor (bu yazılımların tümü daha sonra yazılımları kaldırılmıştı). Ancak Denuvo, alışılmadık derecede uzun bir süre Köy’de oyalandı. Oyunun korsanlıkla mücadele yazılımı, piyasaya sürüldükten yaklaşık bir ay sonra kırıldı, ancak Capcom’un Denuvo’yu atması neredeyse iki yıl sürdü. Sonra tekrar, en azından Capcom, yanlışlıkla terk eden Warner Bros Games Montreal’in aksine, Denuvo’yu kasıtlı olarak kaldırdı. (yeni sekmede açılır) Geçen Ekim ayında Gotham Knights’tan Denuvo, tekrar eklemeden önce (bu, oyunun şüpheli itibarına yardımcı olmadı).

Resident Evil 4 remake’in Denuvo ile birlikte geldiğini ve oyunun Steam Tartışmalarındaki bazı oyuncuların şikayet ettiğini belirtmekte fayda var. (yeni sekmede açılır)çapraz kekemelikten dosya bozulmasını kaydetmeye kadar değişen sorunlara neden olur. Ancak şu anda Denuvo’nun bildirilen bu sorunların nedeni olduğu doğrulanmadı.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Diablo 4 ve diğer Battle.net oyunları, acımasız hafta sonu DDoS saldırısından sonra tekrar çevrimiçi