Oyun Haberleri

Dungeons and Dragons: Homebrew Söylenti Tartışmasının Ortasında Twitter’da ‘OpenDnD’ Trendleri

dnd beyond one dnd twitter trend

Zindanlar ve Ejderhalar hayranlar, Twitter’da #OpenDnD trendini oluşturmak için bir araya geldi. Bu etiket, öneren son etkinliğe yanıt olarak ortaya çıktı. Zindanlar ve Ejderhalar içinde homebrew’u yıkmayı düşünüyor olabilir Bir D&D.


Bu durum ilk olarak, Wizards of the Coast içindeki saygın kaynaklardan şirketin Açık Oyun Lisansını yenilemeyebileceğini bildiren söylentilerin ortaya çıkmasıyla başladı. Bir D&D. Oyuncuların oyunla birlikte üçüncü şahıs içeriği oluşturmasına ve satmasına izin veren yasal belgeler olarak, bunun durdurulması, homebrew pazarını sakat bırakabilir. Zindanlar ve Ejderhalar.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Zindanlar ve Ejderhalar Artık ‘Yarış’ Kelimesini Kullanmayacak

Wizards of the Coast, içerik oluşturucuları destekleyeceğini iddia ederken Bir D&D, çoğunlukla şirket jargonu olduğu ve cevap verilmediği için çok az oyuncu ifadeyle ikna edildi. Son zamanlarda, bazı Zindanlar ve Ejderhalar Bu söylentilere karşı çıkan içerik oluşturucular, bir NDA imzaladıkları sürece, Wizards of the Coast ile OGL ile ilgili gizli bir toplantıya davet edildi. Bu, sadece daha da karıncalanan hayranları daha da kışkırttı. Zindanlar ve Ejderhalar cevaplar etrafında dans etti ve muhalefetini susturmak için harekete geçti.

OKU  En sevdiğimiz 14 inç oyun dizüstü bilgisayarlarımızdan biri nihayet tekrar satışa sunuldu

Bu olaylar daha sonra #OpenDnD’nin sadece birkaç gün içinde binden fazla tweet ile Twitter’da trend olmasına yol açtı. İçerik oluşturucular, gerçek oyun yayıncıları ve üçüncü taraf yayıncılar, benzer şekilde akıllarından konuştular ve Wizards of the Coast’un eylemlerine ilişkin bakış açılarını netleştirdiler: eğer tehlikeli uygulamalarına devam ederse ve OGL’yi Bir D&Dbasitçe istifa ederlerdi Zindanlar ve Ejderhalar ve başka bir TTRPG için içerik oluşturun.

Wizards of the Coast’un son eylemleri pek çok kişi için umut uyandırmadı Zindanlar ve Ejderhalar hayranlar. Yakın tarihli bir yatırımcı toplantısında, Hasbro CEO’ları ve Wizards of the Coast iddia etti Zindanlar ve Ejderhalar yeterince para kazanmadığını ve markadan daha fazla yararlanmak istediğini söyledi. OGL konusundaki sessizliğini dikkate alan birçok Zindanlar ve Ejderhalar içerik oluşturucular, üçüncü taraf içeriğini DMsGuild aracılığıyla veya bireysel lisanslama yoluyla satılmaya zorlayarak bunu yapmaya çalışabileceğinden korkuyor. Hayal edilen her senaryo Zindanlar ve Ejderhalar Wizards of the Coast’un eylemlerine dayanan hayranlar, onları haklı olarak endişelendiriyor. Wizards of the Coast bu yolda devam ederse, geçmişte olduğu gibi başka bir rakibin ortaya çıkması daha olasıdır. Yol Bulucu sırasında 4. Baskı kar elde etmekten daha fazlasıdır.

Daha uzun olan Sahil Sihirbazları, OGL’nin geleceği hakkında somut bir açıklama yapmadan devam ediyor. Bir D&Diçinde daha fazla huzursuzluk ve panik oluşacaktır. Zindanlar ve Ejderhalar toplum. Bununla birlikte, son eylemleri endişeleri artırsa da, Wizards of the Coast da herhangi bir açıklama yapmadı. Bir D&D bu, yaratıcılar için onu mahveder. Her iki durumda da, dünyanın en büyük rol yapma oyunu hakkında tutkulu olan oyuncular, bu arada kendi seslerini duyurmak için #OpenDnD’yi kullandıklarından emin olmalıdır.

OKU  Gigabyte RTX 4070 Ti AERO, ilk resimlerde üçlü fan kurulumunu gösteriyor

Bir D&D geliştirme aşamasındadır.

DAHA: One D&D’nin Homebrew İçeriğini Kaldırmanın Artıları ve Eksileri

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.