Oyun Haberleri

Fortnite Bağımlılığıyla İlgili Kanada Toplu Davası Onaylandı

chapter 4 season 1 battle pass fortnite

Kanadalı bir yargıç kısa süre önce Epic Games’e karşı 2019’da açılan toplu davayı onayladı. Fortnite bağımlılık. Dava, ilk olarak, ebeveynlerinin uyuşturucunun bağımlılık yapıcı olduğunu iddia ettiği iki çocuğu adına açıldı. Fortnite çocuklarının oyunu zorunlu olarak oynamasına neden oldu ve suçu geliştirici Epic Games’e yükledi.


Epic Games, davalara yabancı değil çünkü şirketin kayda değer bir yasal dava geçmişi var, bunların en başında Epic Games’in V-Bucks satışı nedeniyle Apple ve Google’a açtığı 2020 davası var. Fortniteoyun içi para birimi. Ancak, hiçbir yasal sorun durmadı Fortnite çoğu çocuk olan çok sayıda oyuncunun her gün oyuna giriş yapmasıyla tüm zamanların en başarılı oynaması ücretsiz oyunlarından biri olmaktan çıktı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Fortnite Datamine, Uzun Oyun Oturumları Sırasında Ödülleri Kesen ‘Bağımlılık Uyarıları’ Gösteriyor

2019 davasının etrafında döndüğü oyun seyircisinin bu bölümüdür. Üç ebeveyn, çocuklarının bağımlı hale geldiği iddiasıyla Epic Games’e dava açtı. Fortnite ve sonuç olarak zarar gördü, oyun geliştiricisinin oyunu kasıtlı olarak bağımlılık yapacak şekilde tasarladığını da sözlerine ekledi. Bu iddia edilen zarar, V-Bucks’a fahiş miktarlarda para harcamayı, ailelerden çekilmeyi ve panik atak gibi psikolojik etkileri içerir. CTV News, bir Quebec yargıcının davacının iddiasının “anlamsız veya açıkça temelsiz görünmediğine” inandığını ve bu nedenle davayı yetkilendirdiğini bildirdi.

OKU  Spider-Man 2'nin açık dünyası ilk oyunlara göre iki kat daha büyük olacak

fortnite'ın 4. bölümünde aksiyon
Epic Games aracılığıyla

Yargıcın daha önce bahsettiği ilgili bir faktör, Dünya Sağlık Örgütü’nün video oyunu bağımlılığını bir hastalık olarak sınıflandırmasıydı; bu, davadaki ebeveynlerden birinin Ekim 2019’da oğlunun “siber bağımlılık” teşhisi hakkında bir rapor sunduğu göz önüne alındığında uygun bir referans. Epic Games CTV News’e bunu doğrulayan bir açıklama ile yanıt verdi. Fortnite‘ın ebeveyn denetimleri, ebeveynlerin çocuklarının oyun zamanını takip etmelerine ve oyun içi satın alma işlemlerine harcama limitleri koymalarına olanak tanır. Şirket ayrıca davayı “haksız” olarak nitelendirdi ve mahkemeye taşıma niyetini dile getirdi.

Davanın önemli bir yönü de Epic Games’in Cabined Accounts’u duyurmasından sadece birkaç gün sonra onaylanması. Fortnite, Fall Guysve Roket Ligi. Bu hesaplar daha genç oyuncular için tasarlanmıştır ve oyun içi sesli sohbet ve gerçek parayla oyun içi alışveriş yapma gibi özelliklere erişmek için bir ebeveyn veya velisinin e-posta adresini vermelerini gerektirir.

Bu duyuru, Epic Games’in oyunlarının çocuklar arasındaki popülaritesinin gayet iyi farkında olduğunu ve bu nedenle onlar için daha güvenli bir deneyimi kolaylaştıracak özellikleri uygulamaya istekli olduğunu gösteriyor. Bu son dava potansiyel olarak sadece gençler için değil, daha güvenli bir dijital ortam yaratma yolunda katalizör olabilir. Fortnite oyuncular, ancak diğer oyunların genç hayranları için de. Epic Games, bu davayla mahkemede mücadele etmeyi planlıyor, bu nedenle genç ve yaşlı oyuncuların bunun tüm sonuçlarını görmesi sadece an meselesi.

Fortnite Mac, Mobil, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S için kullanılabilir.

DAHA FAZLA: Fortnite’ın Sırada Takip Etmesi Gereken Video Oyunu Geçişleri

Kaynak: CTV Haberleri

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.