Oyun Haberleri

Indie stüdyosu, Discord’da kendi adını talep edemediği için diğer geliştiricileri uyarıyor

discord on xbox

Bağımsız stüdyo Rusty Lake, Rusty Lake Hotel, The White Door ve Cube Escape serisi gibi bulmaca maceralarından sorumludur. Discord’daki diğer herkes gibi, stüdyonun da Discord’un şu anda yaymakta olduğu değişimin bir parçası olarak yeni bir kullanıcı adı seçmesi gerekiyor ve herkesin adının sonuna ayrımcı adı verilen dört haneli bir sayı eklenmiş olduğu eski sistemi ortadan kaldırıyor. Rusty Lake, sürecin nispeten erken bir aşamasında bir kullanıcı adı ayırma şansı sunacak kadar şanslıydı, ancak bunu bilmiyor musunuz, oraya önce başka biri geldi.

Diğer bağımsız geliştiricilere gönderilen bir uyarıda twitterRusty Lake şöyle yazdı: “Doğrulanmış Sahipler olarak nihayet yeni bir kullanıcı adı gönderebileceğimize dair bir e-posta aldık ve vay canına… ‘rustylake’ çoktan alındı! BT…”

Rusty Lake’in açıklamaya devam ettiği gibi, bu bir sorun çünkü “Artık kimliğe bürünme riskimiz + olası bir ticari marka ihlali davası açmak için ekstra yasal masraflarımız var.” Stüdyo, durumla ilgili yardım istemek için Discord desteğine ulaştı ve “bu sorunla ilgili otomatik bir yanıt e-postası aldı ve takip bizi başka bir yardım masasına yönlendiriyor.”

Discord, herkesin yeni bir kullanıcı adı seçmesi gerektiğini duyurduğunda, değişikliğin arkasındaki nedeni açıkladı: platformdaki tüm arkadaşlık isteklerinin neredeyse yarısı, uygun kullanıcıyla bağlantı kurulamıyor. Bu ciddi bir sorun ve yine de Discord’un yaklaşık 200 milyonluk bir kullanıcı tabanı oluşturmasını engellemedi. Hayır, neden bu kadar popüler olduğunu da anlamıyorum.

Bu, birinin bir Discord kullanıcı adına çömeldiği ilk sefer değil. “Pewdiepie” ve “ksi” gibi bazı popüler yayıncıların adları bu süreçte daha önce alındı, ancak Discord o zamandan beri bunları geri aldı ve kullanıcı adlarını gerçek sahiplerine ayırdı. Bu arada, platformun sayısal ayrımcıları tutmasını isteyen Discord kullanıcıları tarafından başlatılan bir change.org imza kampanyasında 15.000’in üzerinde imza bulunuyor.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Discord sesli sohbet PlayStation 5'e geliyor