Oyun Haberleri

Resetera, Hogwarts Mirası Tartışmasını Yasakladı

hogwarts legacy ban

Video oyun forumu Resetera tüm tartışmaları yasaklıyor Hogwarts Mirasıyaklaşan açık dünya Harry Potter Avalanche Software’de geliştirilmekte olan aksiyon-RPG. Hogwarts Mirası duyurulduğu günden bu yana birçok tartışmanın kaynağı oldu. Oyun hakkında heyecanlı olan pek çok kişi olsa da, diğerleri tepki olarak boykot çağrısında bulundu. Harry Potter yaratıcısı JK Rowling’in transfobik yorumları.


JK Rowling’in transfobik yorumları, Resetera’nın başlangıçta tartışmayı yasaklamasının bir parçası. Hogwarts Mirası 2021’de tanıtım materyali (fragmanlar, oynanış videoları vb.) Hogwarts Mirası Görünüşe göre Gamergate yanlısı bir duruş sergileyen YouTube videoları yükleyen baş tasarımcı Troy Leavitt. Artık oyun piyasaya sürülmek üzere olduğu için, Resetera modları oyunla ilgili tüm tartışmaları yasaklamaya karar verdi. Hogwarts Mirası dönem.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Hogwarts Legacy Film Müzikleri Yayın Tarihini Onaylıyor

Bu, Resetera sitesinde genel müdür B-Dubs tarafından duyuruldu. B-Dubs, modların yalnızca JK Rowling’in görüşlerinin bağnaz olduğunu belirlemediğini, aynı zamanda “zengin ve ünlü bir birey olarak translara zarar verecek yasalar için zorladığını” açıkladı. B-Dubs, Rowling’in kazandığı parayı ve nüfuzu kullandığını ekledi. Harry Potter transfobik mevzuatı zorlamak için, bu nedenle hiçbir tartışma olmayacak Hogwarts Mirası forumda kesinlikle izin verilir.

resetera yasağı hogwarts mirası

Harry Potter milyar dolarlık gişeleri ve rekor kıran kitap satışlarıyla bir zamanlar çok saygın bir franchise idi. Ne yazık ki, JK Rowling’in tekrarlanan transfobik yorumları üzerine kara bir bulut düşürdü. Harry Pottermirası ve bu, görünüşe göre franchise’ın çekme gücüne zarar verdi. Film serisinin son girişi, Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırlarıizleyicilerden fazla ilgi görmeyi başaramadı ve onu tüm filmde en düşük hasılat yapan film yaptı. Harry Potter bugüne kadar franchise. En az beş tane üretme planları vardı. Fantastik Canavarlar filmler, ancak şimdi film serisinin geleceği sorgulanmaya başlandı.

Boykot çağrıları varken Hogwarts Mirasıoyunun diğerleriyle aynı mali sıkıntıya girmesi pek olası görünmüyor. Harry Potter Son yıllarda projeler var. Boykotlara ve tartışmalara rağmen, Hogwarts Mirası yılın en çok satan yeni oyunu olmak için iyi bir şansa sahip, özellikle de Görev çağrısı söylendiği gibi 2023’ü atlıyor. Hogwarts Mirası ön sipariş satışları güçlü, bu da açık bir dünya oynama şanslarını endişeyle bekleyen birçok hayranın olduğunu gösteriyor. Harry Potter Rowling’in yorumlarına ve projeyi çevreleyen diğer tartışmalara rağmen oyun.

Hogwarts Mirası PC, PS5 ve Xbox Series X için 10 Şubat’ta, PS4 ve Xbox One sürümleri 4 Nisan’da ve Switch bağlantı noktası 25 Temmuz’da kullanımdan kaldırılacak.

DAHA: Bir Hogwarts Mirası Devam Filmi Kolayca Dumbledore’u Öne Çıkarabilir

Kaynak: Resetera

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Portal RTX Oyuncusu Oyunda RTX 4090 GPU Buluyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir