Oyun Haberleri

Sabrent hayallerimin Steam Deck NVMe SSD’sini düşürmüş olabilir

The Sabrent Rocket 2230 with the Steam Deck

Sabrent, Steam Deck’i yavaşlatmak için bize yeni bir düzeltme getirdi (yeni sekmede açılır) Steam Deck’inize tam oturan küçük form faktörlü bir PCIe 4.0 NVMe SSD olan Rocket 2230 biçiminde karşılaşabileceğiniz SSD hızları. 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasite seçenekleriyle bu, beklediğim mini PCIe Gen 4 SSD olabilir.

Bazı SD kart hızları bile SSD ile rekabet ettiğinden, Steam Deck kullanıcıları bir süredir daha iyi NVMe SSD çözümleri talep ediyor. (yeni sekmede açılır) sevgili Valve oyun el cihazımızda. Ancak güvenilir, hızlı ve kolayca bulunabilen doğru form faktöründe bir SSD bulmanın beklediğimizden daha zor olduğu ortaya çıktı.

Tabii ki, “Biliyorum, Steam Deck’in 2230 boyutlu M.2 yuvasına bir 2242 sürücüsü takacağım çünkü ben akıllıyım ve Gabe bunu berbat edebilir” diye düşünen bazı mod geliştiriciler vardı. Ancak Steam deste tasarımcıları, böyle bir adım atmanın “desteninizin ömrünü önemli ölçüde azaltacağı” konusunda bizi uyardı. (yeni sekmede açılır).”

2230 NVMe sürücüsü bulmaya geri dönün.

Sabrent, 2230 form faktöründe bir M.2 bağlantılı SSD piyasaya süren ilk üretici olmasa da çoğu, daha büyük form faktörlü SSD’lerde gördüğümüz hıza yetişemiyor.

Samsung, yaklaşık 2.400MB/s okuma ve 1.950MB/s yazma hızına sahip olan PM991 şeklinde kendi 2230 çözümüne sahip – bu gerçekten harika değil. Dell bize Class 35 2230 NVMe SSD’yi verdi (yeni sekmede açılır) dürüst olmak gerekirse, inceleme bile bulamıyorum. Size hangi hızları vermesi gerektiğini kim bilebilir (neden her şeyin biraz dağınık olduğunu görebilirsiniz).

Temel çıkarım, küçük form faktörlü NVMe SSD’lerin vahşi doğada nadir ve çoğunlukla yalnızca Gen 3 olmasıdır.

Kioxia, Kasım 2021’de 2230 SSD serisini PCIe 4.0 BG5 serisini içerecek şekilde güncelledi, ancak 1 TB modeli yalnızca sırasıyla 3.500 MB/s ve 2.900 MB/s sıralı okuma/yazma hızları için derecelendirildi, bu iyi bir değer olarak bırakılabilir. Sabrent’in son iddiaları geçerliyse, tozun içinde.

OKU  Gears of War'ın yaratıcısı Cliff Bleszinski, LawBreakers'ı geri getirmiyor ve 'oyun yapma konusunun tamamında'

Gen4 Sabrent Rocket 2230’un, sözde 4.750 MB/s okuma hızı ve 4.300 MB/s yazma hızıyla Steam Deck’in 3 katına kadar yazma performansı sunduğu söyleniyor.

ellerinde buhar

Ekranda Elden Ring görüntüsü bulunan Steam Deck

(İmaj kredisi: Gelecek, Yazılımdan)

Steam Destesi İncelemesi (yeni sekmede açılır): Valve’ın el bilgisayarı hakkındaki kararımız.
Buhar güvertesi için aksesuarlar (yeni sekmede açılır): Giyinmek
Buhar Destesi Kullanılabilirliği (yeni sekmede açılır): Nasıl alınır.
Buhar bölmesi pil ömrü (yeni sekmede açılır): Yeni cihazın gerçek pil ömrü nedir?
Steam Deck – Öykünmenin rüya makinesi (yeni sekmede açılır): En üst düzey emülatör olarak Valve’ın el tipi donanımını kullanma.

Valve’ın resmi sökme videosunda, şirket size Steam Deck SSD’yi nasıl güvenli bir şekilde çıkaracağınızı gösteriyor (yeni sekmede açılır)bir uyarı ile gelmesine rağmen:

“Hazır bir SSD sorunlara neden olabilir.” Güç tüketimindeki artış, “aşırı ısınmaya ve pil ömrünün kısalmasına neden olabilecek” potansiyel bir sorundur.

Valve, SSD’nin değiştirilmesinin elektromanyetik ve mekanik parazite de neden olabileceğini belirtiyor. SSD, Wi-Fi ve Bluetooth modülünün yanı sıra diğer bazı bileşenlere yakındır ve yeni bir SSD “farklı bir emisyon modeline” sahip olabileceğinden, bağlantınızı bozabilir veya diğer bazı bileşenlerin düzgün çalışmasını, yanlış çalışmasını engelleyebilir.

Termal modül ayrıca SSD’ye sıkı bir şekilde bağlanmıştır, bu nedenle ne yaptığınızı bildiğinizden emin değilseniz lütfen onu kurcalamayın.

Bu feragatnameyi ortadan kaldıran Sabrent, bize Sabrent Rocket 2230’un “çok yakında depomuza ulaşacağını” söylüyor. Fiyatlandırma hakkında bir kelime olmamasına rağmen. Her neyse, yakında test etmek için bir tane bulmalıyız, o yüzden bu kötü çocuğu takas ederken bana şans dileyin. İnceleme destemizi tamamen bozmadığımı varsayarsak, yakında gözden geçirebileceğiniz bazı Steam destesi karşılaştırma ölçütleriniz olmalıdır.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  400$'a satılan bu 34 inç kavisli ultra geniş ekranla en sevdiğiniz oyunların içine girin
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir