Sağlık

Şarkıcı Lauv’un Ücretsiz Akıl Sağlığı Terapisi Sağlamak İçin 3 Milyon Dolarlık Plan

Şarkıcı Lauv'un Ücretsiz Akıl Sağlığı Terapisi Sağlamak İçin 3 Milyon Dolarlık Plan

Pinterest’te paylaş
Şarkıcı Lauv, çocukluğundan beri ruh sağlığı sorunlarıyla uğraştığını söylüyor. Getty Images aracılığıyla RONDA CHURCHILL/AFP
  • Şarkıcı Lauv, yolculuğunu kaygı ve depresyonla paylaşıyor.
  • 10 Kasım’da Lauv, The Lauvstream: A Live Music & Meditasyon Deneyimi’ne ev sahipliği yapıyor.
  • Lauv, 3 milyon dolara kadar ücretsiz terapi sağlamak için BetterHelp ile ortaklık kurdu.

Çok platinli sanatçı Lauv, çocukken güçlü bir liste yapma dürtüsüne sahip olduğunu hatırlıyor.

“Ne hakkında olduklarını bile bilmiyorum, ama hatırlıyorum [telling] Annem, ben küçük bir çocukken ya da gençken, ‘Bir şeylerin listesini yapmak zorunda olduğumu hissettiğimde garip bir his hissediyorum’ dedi Lauv. sağlık hattı.

Bir yetişkin olarak, liste yapma zorunluluğunun daha sonra kendini obsesif-kompulsif bozukluk (OKB) olarak gösterecek bir kaygı biçimi olduğunu öğrendi.

“[Around] 2018’de, kariyerimin yeni yükselmeye başladığı bir dönemde, korku hayatıma çok güçlü bir şekilde sızdı ve birçok takıntılı olumsuz düşünceye dönüştü; bir sürü takıntılı soru” dedi.

Başlangıçta zihinsel türbülansa kendini uzaklaştırarak ve insanları izole ederek tepki verdi.

“OKB ve depresyonla mücadele eden insanların etrafında büyümüş biri olarak bile, bunun için gerçekten terminolojiye sahip değildim ve ‘Şu anda üzgün olmayabilirsin, sen’ diyen insanlarla konuşmaya başlayana kadar anlamadım. seni depresyonda olduğun bir yere götürmüş olabilir'” dedi Lauv.

2019 yılında ruh sağlığı uzmanlarını gördükten sonra kendisine depresyon ve anksiyete ilaçları verildi ve terapiye başladı.

Lauv ve onun Ruh Sağlığı Yolculuğu

Çocukken, Lauv kısaca aile terapisine gitti ve kolejde bir kez okul psikiyatristini depresyon için ziyaret etti. Ancak, üniversiteden mezun olduktan sonra Los Angeles’a taşındığında, düzenli olarak gördüğü bir terapist aradı.

Doğru terapisti bulmanın çalışmaya değer olduğunu ve nesnel ama aynı zamanda sizi rahat ve güvende hissettiren birine ihtiyaç duyduğunu keşfetti “çünkü bu bilimsel bir şey, ama aynı zamanda çok duygusal ve kişisel. [and a] Kişilik meselesi,” dedi Lauv.

Bugün, terapi, saplantılı düşünceleri o anda kesmesine yardımcı olacak pratik stratejiler öğrenmenin yanı sıra maneviyatıyla temas halinde olmayı da içeriyor.

“Terapi, kiminle çalıştığınıza çok bağlı olabilir” dedi.

Terapiyi o kadar çok seviyor ki BetterHelp’ten hiç terapi almamış hayranlara 3 milyon dolara kadar ücretsiz terapi vermek için BetterHelp ile birlikte çalıştı. Bir kişi, bir aylık ücretsiz profesyonel danışmanlık için lisanslı bir terapiste kaydolabilir ve onunla eşleştirilebilir.

Lauv, “Bütün gün terapi ve kendi deneyimlerim hakkında konuşabilirim ve bu ve bu, ancak pek çok insanın damgalamayı bırakın, deneme fırsatı bile yok, ancak sınırlı erişim de var” dedi.

Hikayesini ve platformunu paylaşarak damgalamayı kırmaya ve insanları daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı olmayı umduğunu söyledi. “Müzik kariyerimin böyle bir şeye yol açmasına çok şaşırdım” dedi.

OKU  Uzmanlar neden şimdi yaşam tarzı değişikliklerine ek olarak kilo verme ilaçları öneriyor?

Meditasyon stres ve kaygıyı yönetmeye yardımcı olur

Lauv ayrıca refahını kontrol etmek için meditasyona yönelir. Her gün, hatta bazen günde bir kereden fazla meditasyon yapmaya çalışır.

Ancak, sadece birkaç yıl önce bir “kriz bölgesinde” meditasyon yapmayı denedi.

“İlk başta uygulamaları falan denedim ve o kadar endişeliydim ki bir yabancının sesini dinleyip bunu yapamıyordum” dedi.

Daha sonra meditasyon yapan bir arkadaşı süreç boyunca ona rehberlik etti.

“[That’s] Meditasyonun faydalarını gerçekten hissettiğim yer – biriyle birlikte olduğumda bu bağlantıyı hissettim” dedi Lauv.

2019 civarında düzenli olarak meditasyon yapmaya başladı.

“5 dakika öncesinden 5 dakika sonraya ya da 10 dakika sonraya ya da “Vay canına, farklı bir insan gibi hissediyorum” meditasyonumdan 20 dakika sonraya kadar nasıl bu kadar çılgın ve çılgın hissettiğimi gerçek zamanlı olarak izleyebiliyorum. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum” diye açıkladı.

LCDC, Renewal Lodge İdari Klinik Direktörü Peter Piraino LMSW, kanıtların meditasyonun stresi azaltabileceğini, dürtüsel kararları sınırlayabileceğini ve beyindeki serotonin seviyelerini artırabileceğini gösterdiğini söyledi.

Healthline’a “5 dakikalık basit bir meditasyon stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olabilir” dedi.

Hayranları meditasyonla tanıştırmak için Lauv, 10 Kasım’da hayranlarını farkındalık, öz bakım ve kırılganlığın gücünü keşfetmek için etkileşimli bir yolculuğa çıkaracak The Lauvstream: A Live Music & Meditasyon Deneyimi gerçekleştirecek.

Lauv, “Bu, yeni albümümdeki şarkılar ile bir tür kombo müzik ve ruhsal meditasyon deneyiminden geçmek için gruplandırılmış bazı eski şarkıların bir kombinasyonu” dedi.

Ayrıca izleyicilerle canlı bir Soru-Cevap oturumuna katılacak.

“Meditasyon ve müziği birleştirmenin daha fazla yolunu bulmak istedim, bu yüzden bunun gerçekten heyecan verici ve benzer bir şeyin başlangıcı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kişisel bakım uzun bir yol kat ediyor

Lauv için egzersiz yapmak, yürümek, yeterince uyumak, gerçek bağlantı kurmak ve cildine bakmak gibi diğer kişisel bakım uygulamalarının tümü, genel zihinsel esenliğine yardımcı olur.

Psikoterapist ve The Anxiety Audit’in yazarı Lynn Lyons, tüm bunlar önemli olmakla birlikte, tutarlılığın önemli olduğunu söylüyor.

“Spor salonuna bile gidemezsin ve formda kaldığını düşünemezsin. İyi bir gece uykusu alamıyorsunuz ve ayın geri kalanında iyi dinleneceğinizi düşünüyorsunuz” dedi. sağlık hattı.

Ek olarak, kendi kendine bakım ve kendi kendine ilaç tedavisi arasındaki farkı anlamanın, faydalı öz bakımla meşgul olmanıza yardımcı olabileceğini söyledi.

“Öz bakım uyguladığımızda, hemen hemen her zaman daha iyi hissederiz, çoğu zaman hemen ama aynı zamanda uzun vadede. Kendimizi tedavi ettiğimizde, kısa vadede ‘daha iyi’ hissedebiliriz, ancak genellikle daha uzun vadeli sonuçlar vardır.” dedi Lyons.

OKU  Tip 1 diyabet, "Cobra Kai" yıldızı Mary Mouser'ı durduramaz

Aradaki farkı anlamanın bir yolu kendinize şunu sormaktır: Verdiğim “öz bakım” kararımdan hiç pişmanlık duyuyor muyum?

Gerçekten öz bakımla ilgiliyse, dedi Lyons, pişman olmayacaksınız.

“Eğer kendi kendine ilaç alırsan (madde kullanırsan, aşırı para harcarsan, çalışırken aşırı yemek yersen, duygularınızdan kurtulmak veya dikkatinizi dağıtmak için çalışırsanız, dikkat etmeniz gereken sorunlardan kaçınırsanız), muhtemelen bu olaydan sonra pişmanlık hissedeceksiniz.” “dedi. .

Küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir

Çoğu zaman insanlar dışarı çıkmaktan, egzersiz yapmaktan veya meditasyon yapmaktan kaçınırlar, bunun çok fazla zaman alacağına veya kendilerine ayrılan az zamanın bir fark yaratmayacağına inanırlar.

“Öyle. Ekleniyor,” dedi Lyons.

Lyons’a göre, ruminasyon, yıkıcı olmak, çok katı olmak ve kişinin düşünce ve görüşlerine aşırı derecede güvenmek gibi kalıplar kaygı ve depresyonu daha da kötüleştirebilir.

“Fakat çok az insan bu kalıpları gerçekten öğreniyor ve sonra onları uyarlamak için çalışıyor. Terapi yardımcı olabilir, ancak bu kalıpları kendiniz de inceleyebilirsiniz” dedi.

Anlamlı iş ve sosyal etkileşimlere katılın

Lyons, kulağa klişe gelse de, başkalarına anlamlı katkılarda bulunanların zihinsel sağlıklarının daha iyi olduğunu söyledi.

“Aslında depresyondan kurtulmanın çok güçlü bir yolu ve terapinin ve devam eden kişisel bakımın bir parçası olmalı” dedi.

Önemsediğiniz ve sizi önemseyen insanlarla vakit geçirmek sizi tatmin edici hissettirebilir.

Piraino, “İnsanlar doğası gereği sosyaldir.” Dedi. “Sosyal gruplarımızla ne kadar çok etkileşime girersek, o kadar az izole ve depresif hissederiz.”

Köpekleri, kedileri veya diğer evcil hayvanları önemseseniz de, hayvanlarla etkileşime girmek de fayda sağlayabilir.

Piraino, “İnsanlar hayvanlarla gerçek bağlar kurar ve bu bağların depresyon ve yalnızlık duygularını azalttığı gösterilmiştir.” Dedi.

Hiçbir şeyin kalıcı olmadığını anlayın

Lauv, akıl sağlığıyla uğraşırken hiçbir şeyin kalıcı olmadığını kabul etmenin yardımcı olabileceğini söylüyor.

“[I’ve] Kötü bir yerdeyken çok tüketici hissettiğim pek çok kez yaşadım ve sanki nasıl daha iyi hissedeceğimi göremiyorum, ama her zaman kendinle ya da çevrendeki insanlarla bir çıkış yolu buluyorsun ya da profesyonel yardım” dedi.

Ancak anksiyete ve depresyon gibi akıl hastalıklarının her zaman hayatının bir parçası olabileceğini kabul etmek, sağlığına odaklanmasına yardımcı olur.

“[I’m] Tamamen onarılmayacak ve bu ömür boyu sürecek bir şey” dedi. “[Maintaining] Kendinizle ilişki kurmak ve kendinizle ilgilenmek çok mümkün ve çok ödüllendirici ve hayatınız buna fazlasıyla değer.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir