Oyun Haberleri

Sony, Esnek Ekranlı Oyuncu Giysilerinin Patentini Aldı

Kratos from God of War Ragnarok wearing PlayStation-branded clothing

PlayStation oyunlarının hayranları, yakın zamanda yayınlanan bir patentte ayrıntıları verilen yeni bir akıllı giysi serisi sayesinde en sevdikleri oyunlara olan sevgilerini ve desteklerini yakında gösterebilirler. sony. Esnek ekranlarla tamamlanan bu fütüristik kıyafetler, kullanıcılarının üzerlerindeki tasarımları istedikleri zaman güncellemelerine olanak tanıyacak, ancak hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi bunun da bir bedeli olacak.


Patente göre, Sony tarafından geliştirilen yeni giysi serisinde yaka, manşet ve kapüşon gibi çıkarılabilir bileşenler bulunacak. Bununla birlikte, giysinin en sıra dışı ve heyecan verici unsuru, esnek görünümleridir. Bunlar doğrudan kumaşa işlenir ve kullanıcılara neredeyse sınırsız kişiselleştirme seçenekleri sunar.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Sony Giyilebilir Bir Klima Satıyor

Patent, ekranlarda gösterilen ve tümü kablosuz olarak yapılan ve bir tür uygulama aracılığıyla kontrol edilen tasarımların güncellenmesi için birden fazla yöntemi detaylandırıyor. Kullanıcılar, PlayStation’larında oyun oynayarak yeni tasarımların kilidini açabilecek veya geleneksel DLC’lerde olduğu gibi dijital bir vitrinden satın alabilecekler. Buna ek olarak, espor yarışmaları gibi özel etkinliklerde dağıtılan yeni tasarımlardan da bahsediliyor.

sony-giyim-patent-olay-dağıtımı

Kullanıcılar, bir düğmeye basarak veya parmaklarını kaydırarak giysilerindeki tasarımları değiştirebilmenin yanı sıra, ekranlarda tam olarak neyin gösterildiğine ilişkin belirli koşulları da belirleyebilecekler. Örneğin, patent, kullanıcıların kapüşonun takılı olup olmadığına veya yukarı veya aşağı olup olmadığına bağlı olarak süveterlerinin arkasındaki ekranın değişebileceğini öne sürüyor.

sony-giyim-patent-başlık-yukarı-aşağı

Giyilebilir teknoloji pek de yeni bir fikir değil, ancak Sony’nin oyuncu merkezli akıllı giysilere yönelik planları bugüne kadarki en heyecan verici ve iddialı planlar arasında yer alıyor. Şirketin PlayStation’a özel birinci taraf oyunlardan oluşan etkileyici kitaplığı göz önüne alındığında, ellerinde neredeyse sonsuz sayıda tasarım var ve bu indirilebilir varlıkları sunmak için gereken altyapı muhtemelen büyük ölçüde zaten mevcut.

sony-giyim-patent-çıkarılabilir-başlık

İlginç bir şekilde, Sony zaten en büyük IP’lerinden bazılarına dayalı olarak geleneksel giysiler satıyor, ancak patentin de işaret ettiği gibi, yeni video oyunlarının sürekli olarak geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi, kişinin bir oyuna veya franchise’a desteğini ifade etmesini giderek zorlaştırabilir ve pahalı hale getirebilir. Güncellenebilir bir giyim yelpazesi kesinlikle bu sorunu çözecektir, bu nedenle şirketin fikri hayata geçirmek için neden hem zamana hem de kaynaklara yatırım yaptığını anlamak kolaydır.

DAHA: Artık PC’de Oynanabilen Eski PlayStation’a Özel Oyunlar

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Microsoft ve Intel, kendi akış video yükseltme araçlarıyla Nvidia'yı takip ediyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir