Oyun Haberleri

Tamam, şimdi işler saçmalaşıyor: Bu flama, Elden Ring’i beyniyle yendi

The streamer Perrikryal beating a boss with an EEG device.

Evet, zeki takunyalar, teknik olarak hepimiz Elden Ring’i beynimizle yeneriz. Ama sadece parmak dediğimiz tüm o süslü uzantıları tetiklediği için. Ancak yayıncı Perrikaryal, hareket etmek için yalnızca rakamlara ihtiyaç duyar: Ve diğer her şeyi zihin gücüyle yapar.

Bu konuda Psycho Mantis’e fazla kapılmadan önce, Perrikaryal’ın Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi var ve nörobilim öğesinin bir parçası olarak Elektroensefalogramlara (EEG) ilgi duymaya başladı. Bu cihazlar, elektriksel aktivitedeki değişiklikleri belirlemek için kullanıcının kafasına yerleştirilen elektrotları kullanır. Bir keresinde bunlardan birini kullandım ve hiçbir şey alamadım, bunun üzerine neşeli gösterici bana “yanlış beyin tipine” sahip olduğumu söyledi.

Ancak Perrikaryal, doğru beyin tipine sahip ve birkaç aydır bunu yapmak için eğitim alıyor: Çünkü EEG’ler titiz. “EEG, sinyallerin geldiği yeri yerleştirmede pek iyi değil, [but it’s] ne zaman olduklarını anlamakta gerçekten çok iyi,” Perri, kardeş sitemiz GamesRadar+’a söyledi (yeni sekmede açılır). “Geleneksel olarak teknoloji, epilepsi gibi çeşitli beyin bozukluklarını teşhis etmek için ve nörobilimsel araştırmalarda kullanılıyor. Bununla birlikte, daha doğrudan olarak, aldığı sinyaller, belirli bir eylemle eşlenebilecek kadar spesifik.”

Burada, düşünce gücüyle (ve başparmaklarıyla) Rykard’ın kıçını tekmeliyor.

Daha fazla gör

Şubat başındaki o klipten bu yana Perri, saldırı ve iyileştirme girdilerini tanımak için cihazın yanında kendini eğitiyor. “Saldırmak, ağır bir şeyi ileri doğru itmeyi hayal etmektir” diyor. Cihaz bu satırlarda bir EEG modeli tanıdığında, Perri’nin karakteri saldırır.

Bununla birlikte, EEG’den sadece bu iki girdiyi almak bile aldatıcıdır ve koşullara bağlı olarak bazen hiç işe yaramaz: Kullanıcı ne kadar ağır bir şeyi ileri itmeyi hayal etmeye çalışırsa çalışsın. Perri, böyle durumlarda “beyniniz kırılmış gibi geliyor” dedi.

Daha fazla gör

Burada verilmesi gereken taviz, evet, Perri’nin hareket etmek için hala başparmaklarını kullandığı ve belli noktalarda kaçma taklası gibi göründüğü. Ama başarının yanında bundan şikayet etmeyeceğim, özellikle de bunu okuyup psişik bir ok gibi önüme geçebileceği için.

OKU  Stardew Valley'in yaratıcısı, 1.6 güncellemesinde gelecek olan yeni ve çok önemli bir eklemeyi ortaya koyuyor: 'Kedilerde (ve köpeklerde) şapkalar'

Elbette, elbette, Elden Ring’i saçma ve takdire şayan şekillerde yenmeyi artık bitirdik. Bu hakim oyun, birçok kişi tarafından FromSoft’un başyapıtı olarak görülüyor ve oyuncular ne yaptı? Geçen hafta bir adam bir Bop-It ile şeyi yendi (yeni sekmede açılır). Bu flama, Margit’i bir akustik gitarla ölümüne tıngırdattı (yeni sekmede açılır)neredeyse inanılmaz başka bir başarı, lanet olası bir dans pedi ile ruh seviyesi 1’deki Malenia’yı alt etmekti. (yeni sekmede açılır)ve hatta birisi onu sadece popo saldırısı kullanarak yendi (yeni sekmede açılır). Bu patronlar mola veremiyor: Ve Perrikaryal artık hedefin gitmek olduğunu söylüyor yıl sonuna kadar tamamen eller serbest (yeni sekmede açılır). Kim yarı tanrı olmak ister ki, ha?


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.