Oyun Haberleri

Twitter Kullanıcıları Elon Musk’a Oy Verdi

elon musk twitter step down

Elon Musk kendini kaybetti twitter ezici bir çoğunlukla onu sosyal medya platformunun başkanı olarak görevden almak için oy kullanan anket. Sonuç, yasaklanan gazetecilerin ve ani radikal politika değişikliklerinin ardından birçok tartışmanın ortaya çıktığını gören Twitter CEO’su için elverişsiz bir haftanın zirvesinde.


Musk’ın haftası, sahnede Dave Chappelle’e katıldığı ve o zamandan beri gelişmeyi reddettiği için yuhalanarak başladı. Musk’ın özel jetinin yerini takip etmeye adanmış ElonJet Twitter hesabı kalıcı olarak askıya alındıktan sonra, hikayeyi aktaran birkaç gazeteci doxxing yapmakla suçlandı ve yasaklandı. Doxxing, internette biri hakkında özel veya tanımlayıcı bilgilerin yayınlanmasıdır ve genellikle birinin adresi veya yasal adı sızdırılırsa çevrimiçi olarak çağrılır. Birçoğu, ElonJet’in sürekli güncellemelerinin, herkesin erişebileceği herkese açık uçuş verileri olduğu göz önüne alındığında, doxxing olduğunu düşünmedi. Musk aynı fikirde değildi ve tüm uçuş izleme verilerinin yayılmasına izin vermedi. Daha sonra, Twitter kullanıcılarına gazetecilerin hesaplarını şimdi mi yoksa yedi gün içinde mi eski durumuna döndürmeleri gerektiğini soran bir anket oluşturdu ve ilk seçenek galip geldi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Ramattra, Overwatch 2 Twitter Hesabını Devraldı

Elon Musk, dün akşam kişisel hesabında “Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım” yazan yeni bir Twitter anketi oluşturdu. Karşı oylarda erken bir artış olmasına rağmen, Musk’ın önerilen görevden alınmasını destekleyenler hızla ilerledi ve aktif olduğu on iki saat içinde 17.502.391 oy toplandı. Yüzde 57,5’i, milyardere karşı çıkanlar için önemsiz de olsa önemli bir zaferde “Evet”i seçti. Şu anda Musk’ın ne yapmayı planladığı tam olarak bilinmiyor ve halefinin kim olacağı daha da belirsiz. Yön eksikliği, Musk’ın görev süresinin temel unsurlarından biri oldu ve yiğit ve efsaneler Ligi profesyoneller, ani bir değişikliğin ardından artık Twitter adlarını değiştiremedikleri geçen ay.

OKU  Silah Uzmanı Goldeneye 007'deki Silahları Analiz Ediyor

Teknoloji ve siyasi yorumcular başlangıçta Musk’ın Twitter’ın başkanı olarak kalması için anketi haksız yere yürüteceğine inanıyorlardı, ancak diğerleri, anketi yalnızca karar için bir demokratik yargı yetkisi duygusu aşılamak için kullanarak zaten istifa etmeyi planladığını öne sürdüler. Dün geniş çapta kınanan bir politika açıklandı ve şirkette çapraz tanıtımla ilgili kargaşayı artırdı ve Twitter’ın Facebook, Instagram ve Mastodon gibi rakip olarak gördüğü diğer platformlara bağlantıları yasakladı.

Twitter’ın istikrarsızlığı, Musk’ın platformu satın almasından kısa bir süre sonra haber küratörü Nibellion’un kaybıyla başlayarak oyun topluluğunu olumsuz etkiledi. Bunlara ek olarak, Genshin Etkisi oyuncular, Twitter’ı kullanarak kaydolanların hesaplarını e-posta yoluyla güvence altına almak isteyebilecekleri konusunda uyarıldı, çünkü kapanma durumunda ne olacağı bilinmiyordu.

DAHA: Twitter’ın Doğrulama İçin Ücret Alması Neden Yanlış Bir Harekettir?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.