Oyun Haberleri

Yüzüklerin Efendisi: Gollum stüdyosu, Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunu için özür diledi

The Lord of the Rings: Gollum trailer still

Hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan gelen acımasız tepkinin ardından: “Sefalet! Sefalet! Daedalic’i lanetleyin. Lanetleyin ve ezin! Ondan nefret ediyoruz! Ondan sonsuza kadar nefret edeceğiz!” bir Steam kullanıcısı uygun bir karakter içi incelemede yazdı — Daedalic Entertainment, Yüzüklerin Efendisi: Gollum’un üzücü durumu için özür diledi ve “en yüksek potansiyeline” ulaşmasını sağlamak için oyun üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Gollum’a verilen son derece olumsuz tepki beni biraz şaşırttı. Çıkmadan birkaç ay önce oyunun ön sürümünü oynadım ve aslında beklediğimden daha iyi olduğunu gördüm. (Kayıt için, beklentilerimin oldukça düşük olduğunu kabul ediyorum.) Yeterince güzel ve potansiyel olarak zekice görünüyordu, PC Gamer’da 60’ların ortasını (hatta belki de sürpriz bir şekilde 70’i) derecelendirebilecek türden bir şeydi. Puanlama sistemimizin bağlamı fena değil.

Aslında indiğimiz yer orasıydı. %64’lük incelememizde, “Tüm kusurlarına rağmen,” dedik, Gollum “genelde güzel ve tuhaf bir şekilde sevimli bir macera.” Ne yazık ki, bu konuda azınlıktaydık. Metacritic toplam puanı şu anda iç karartıcı bir %43’te ve Steam’deki önemsiz 113 kullanıcı incelemesinde “çoğunlukla olumsuz” durumda. Daha Mayıs ayı olmasına rağmen, sosyal medyada insanlar oyunu yılın en kötü oyunu ilan etmek için adeta sıraya giriyor.

Gollum’un berbat bir şey olduğuna şüphe yok. Tek Yüzük’ün kötülüğü tarafından çarpıtılmış zayıf, gaddar bir hobbit oynamanın altında yatan fikri kazsanız bile, oyun “sık sık çökmeler ve ilerlemeyi bozan hatalar da dahil olmak üzere” hatalar ve performans sorunları ile boğuşuyor. ,” incelememizde belirttiğimiz gibi.

Durum, Daedalic Entertainment’ın oyunun durumu için resmi olarak özür dilemesine yetecek kadar kötü.

Stüdyo, Twitter’da yayınlanan bir mesajda, “Birçoğunuzun Yüzüklerin Efendisi: Gollum’un piyasaya sürülmesinden sonra yaşadığı ezici deneyim için içtenlikle özür dileriz.” “Oyunun kendimiz veya adanmış topluluğumuz için belirlediğimiz beklentileri karşılamadığını kabul ediyor ve derinden üzülüyoruz. Bunun neden olabileceği herhangi bir hayal kırıklığı için lütfen içten özürlerimizi kabul edin.”

OKU  Bu iddialı, procgen Deus Ex-benzeri oyunun gelecek ay erken erişime girmesini sabırsızlıkla bekliyorum

Daedalic ayrıca oyundaki “hataları ve teknik sorunları gidermek için özenle çalıştıklarını” ve “oyunun keyfini sonuna kadar çıkarmanızı sağlayacak yamaları size sağlamayı taahhüt ettiklerini” söyledi. Bu elbette bariz soruya kapı açar: Gollum’un “en yüksek potansiyeli” nedir?

Hatalar düzeltilebilir ve kararlılık iyileştirilebilir, ancak oyunun temelinde yatan şey budur ve ilk tepkinin olumsuzluğu ve acımasız inceleme puanları değişmeyecektir.

(İmaj kredisi: Daedalic Entertainment)

Tahmin edilebileceği gibi, özre verilen tepki de çirkin, birçok kişi Daedalic’i ya beceriksizlikle (hangi durumda olduğunu bilmeden Gollum’u kapıdan dışarı atmakla) ya da yozlaşmayla, ne durumda olduğunu bilip yine de kapıdan dışarı itmekle suçluyor. . Birkaçı duruma daha incelikli bir yaklaşım getiriyor, ancak ne kadar sabrın kalabileceğine dair net sınırlar var.

Faceless, Steam’deki özre yanıt olarak “Yamayı yayınlayın” yazdı. “Grafikleri iyileştirin. Müzik eşliğini iyileştirin. Oynanışı iyileştirin. Daha fazla oyun mekaniği ekleyin. İyileştirilmiş bir özelleştirme oluşturun. Her şey sizin elinizde. Ben Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranıyım. Ama çok batırdınız.”

Gollum’a karşı bu abartılı tepkilerin bir kısmı hiperbolik veya anın sıcaklığından kaynaklanan bir tepki olabilir, ancak başarısız oyun lansmanlarından kaynaklanan hayal kırıklığı anlaşılabilir. Yalnızca son iki ayda, yayıncılar The Last of Us Part 1, Redfall ve Star Wars Jedi: Survivor gibi büyük oyunların yarı pişmiş halleri için özür diledi.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.