Moda

Dior Haute Couture elçisi olarak seçilen Tatler, Hannover Prensi Christian’ın baş döndürücü eşi Alessandra de Osma’nın her zaman zarif olan tarzını yeniden yorumluyor.

Dior Haute Couture elçisi olarak seçilen Tatler, Hannover Prensi Christian'ın baş döndürücü eşi Alessandra de Osma'nın her zaman zarif olan tarzını yeniden yorumluyor.

Dior Haute Couture’un İspanya’daki son elçisi Alessandra de Osma, 2022 Paris Couture Haftası’nda

Stephane Cardinale – Corbis

Tüm stil dedektiflerinin dikkatine, ön sırada dikkat edilmesi gereken yeni bir Dior sevgilisi var: Alessandra de Osma. Dün gece haberi Instagram aracılığıyla duyuran heykelsi Perulu kraliyet, son tatil koleksiyonunu kutlamadan önce şunları söyledi: ‘İspanya’nın yeni Dior couture elçisi olduğumu paylaşmaktan çok mutluyum’. ‘[What] özellikle bu tatil yeri koleksiyonu beni büyüledi [is that it was] Meksika’dan ilham aldı. Birçok yerel zanaatkarla işbirliği yaptılar ve ülkenin kültürü ve zenginliğinden ilham aldılar” diye InStyle Spain ile yakın zamanda yayınlanan bir başyazıdan bazı kareler paylaştı.

De Osma, Paris Moda Haftası’nda, 2023

Stephane Cardinale – Corbis

De Osma, Chaumet High Jewellery sunumunda, 2022

Pascal Le Segretain

Peki arkadaşları arasında sevgiyle ‘Sassa’ olarak anılan bu couture tutkunu glamazon kim? Finansçı baba Felipe de Osma Berckemeyer ve eski model anne Elizabeth Foy Vásquez’in çocuğu olarak Peru’da doğan De Osma, gelecekteki kocasıyla ilk kez tanıştı ve Hannover tahtının ikinci varisi olarak 2005 yılında Prens Christian memleketinde tatildeyken tanıştı. Alessandra onun tur rehberi olarak görev yaptı ve ikili, altı yıl sonra çıkmaya başladı. İlişkilerinden önce Alessandra, Bottega Veneta, Missoni ve Pepsi gibi isimler için modellik yaptı ve aynı zamanda Navarra Üniversitesi’nden moda ve işletme yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip.

De Osma, San Pedro Bazilikası’nda Hannover Prensi Christian ile düğününde, 2018

Getty Images

Çift, Nisan 2017’de nişanlandı ve aynı yıl Londra’da resmi bir törenle evlendi. Beş ay sonra Nisan 2018’de Peru’nun San Pedro Bazilikası’nda Prenses Beatrice, Yunanistan Prensesi Maria-Olympia ve Kate Moss’un da aralarında bulunduğu gösterişli konukların katıldığı çok daha büyük bir Katolik töreni düzenlendi. Gelin, İspanyol modacı Jorge Vazquéz imzalı dantel bir elbise giydi ve daha önce damadın üvey annesi Monako Prensesi Caroline tarafından giyilen Çiçekli Taç ile süslendi. Nedimesi, görümcesi Hanover Prensesi Alexandra idi ve kutlamalar üç gün sürdü.

Hepsinin en şık kraliyet düğünü mü? Alessandra de Osma ve Hanover Prensi Christian’ın muhteşem düğünlerini yeniden ziyaret etmek
Devamını oku

El Pardo Sarayı’nda Kral Felipe VI ve İspanya Kraliçesi Letizia onuruna verilen resepsiyonda, 2019

Getty Images

Philippos Of Greek ve Nina Flohr’un düğününde, 2023

Avrupa Basın Eğlencesi

Moda seçimleri, zarif Latin referanslarının kırbaçlarıyla mükemmel bir prenses; Parlak çiçek desenli rengarenk elbiseler, bardot kollar ve doğru miktarda fırfır, kraliyet gardırobunda yinelenen özelliklerdir. Kendisi aynı zamanda kendi başına bir tasarımcıdır ve 2018’de arkadaşı Moira Laporta ile birlikte çağdaş bir çanta şirketi kurmuştur. Moi & Sass’ın koleksiyonları, İspanya’da el yapımı lüks deri ve süetlerden oluşan ve Avrupa çapındaki lüks butiklerde stoklanan zamansız şekillere sahiptir.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Mean Girls'ün yeniden uyarlaması beyazperdede gösterime girerken Tatler, gerçek hayattaki Regina George olmanın güzel sanatlarını ve muhteşem modasını araştırıyor.