Oyun Haberleri

Fanatec, Sony doğrulamasının ClubSport DD+ dingil mesafesini geciktirdiğini söylediği için müşteriler soğuk kaldı: ‘bu onayı daha erken almayı bekliyorduk’

Fanatec ClubSport DD+ wheel base

Fanatec, ürünü bekleyen müşterilere Sony’deki yavaş lisanslama süreci nedeniyle yakında çıkacak olan ClubSport DD+ yarış direksiyonu tabanının piyasaya sürülmesini ertelediğini bildirdi. Başlangıçta Aralık ayında müşterilerle gelmesi beklenen DD+, Fanatec konsol deviyle anlaşana kadar artık belirsiz durumda.

Fanatec’in ön sipariş müşterilerine gönderilen bir e-postada, “ClubSport DD+, Sony’nin yeni güvenlik elektroniklerini içeren piyasadaki ilk üründür” deniyor. “Dolayısıyla ürün onay prosedürleri kapsamlı ve zaman alıcıdır. Başlangıçta bu onayı daha erken almayı bekliyorduk. Şu ana kadar hala bekliyoruz, bu nedenle şu anda siparişinizi gönderemiyoruz.”

“Ocak ortasına kadar konuyla ilgili bir güncelleme almayı umuyoruz ve onay sürecini hızlandırmak ve bu heyecan verici yeni ürünü size mümkün olan en kısa sürede teslim etmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Gecikmenin spesifik nedeni hakkında paylaşabileceği daha fazla bilgi için Fanatec’e ulaştım.

Başlangıçta 27 Aralık civarında beklenen siparişini bekleyen bir müşteriyle konuşurken, Fanatec’in bu konsol lisanslamasının hâlâ Sony’nin nihai ürün onayına tabi olduğunu belirttiği Ekim ayındaki bir Fanatec forum başlığına yönlendirildim. Ayrıca aynı konuya yapılan bir güncellemede, özellikle ülkedeki lisanslama nedenlerinden dolayı Japonya dışında ön siparişlerin açıldığı belirtiliyor.

Lisanslama zor olabilir. Microsoft, son zamanlarda üçüncü taraf kablosuz kontrol cihazlarını çökerteceğini duyurdu ve herkese, bu kararın ışığında lisanslama sürecinin gerçekte nasıl göründüğüne ilişkin Duncan Robertson’un GamesRadar’daki bu makalesine göz atmalarını tavsiye ediyorum. PlayStation ve Xbox pad’leri için gereken özel ve tescilli yonga setleriyle ilgili özel bölüme dikkat edin. Ayrıca temsilcilerle yapılan düzenli toplantılar hakkında da biraz bilgi.

Fanatec ClubSport DD+ dingil mesafesi

(Resim kredisi: Fanatec)

Bunu akılda tutarak Fanatec, geçmişte Gran Turismo DD Pro ve Podium serileri de dahil olmak üzere resmi lisanslı Sony ürünlerini satmıştı; bu da üretime giren lisanslama süreci ve bununla ilgili zaman dilimleri hakkında muhtemelen iyi bir fikre sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca Sony ile de yakın işbirliği içinde çalışıyor. Yukarıda belirtilen açıklamadan, Sony’nin yeni güvenlik elektroniğinin şirkete beklenmeyen bir dönemeç getirdiği ve bu konuda biraz deneyimi olan bir şirketin bile geleceğini tahmin etmediği bir durum olduğu anlaşılıyor. Bu bazen olur, ancak etkilenenlerin gecikmeye verdiği tepkiye bakılırsa, mesajlaşma daha net olabilirdi ve olmalıydı.

OKU  High on Life, oyuncuları Applebee's içinde sonsuza kadar hapsedebilir

Müşteriler için yutulması zor bir hap, Ekim ayında ön sipariş verilen ve Ocak ayında lisans sorunu olan ve daha sonraki sevkiyat tarihi kesin olmayan bir ürün için onlara Aralık ayından itibaren beklenen sevkıyat tarihinin verilmesidir. Benim görüşüme göre, bu ön siparişler kesinlikle erken yayına girmiş gibi görünüyor, ancak Fanatec’e bunun normal bir uygulama olup olmadığını sordum ve bu noktada bir şey duyarsam güncelleyeceğim.

Fanatec alt dizininde gecikmenin ele alınmasıyla ilgili şikayetlerle dolu iki büyük konu var (birinci konu, ikinci konu). Birkaç kullanıcı siparişleri iptal ettiklerini bildiriyor ancak daha fazlası bu lisans sorununun devam etmesinin neden şimdi netleştiğini merak ediyor.

Fanatec ClubSport DD+ dingil mesafesi torku ile standart DD karşılaştırması

(Resim kredisi: Fanatec)
Yarışa devam

En iyi yarış tekerlekleri

(Resim kredisi: Gelecek)

En iyi PC yarış tekerlekleri : Her türlü devre için mükemmel.
En iyi VR kulaklık: Yarış günleri için hangi set uygun?

DD+ dingil mesafesi, PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsolları için resmi lisanslama programı gereksinimlerine uyacak şekilde geliştirildi. Bu, daha güçlü 15Nm (Newton-metre, bir tork birimi) ClubSport DD+ modeliyle ilgili bir sorundur. sadece. Daha düşük güçlü 12Nm DD modeli ise PlayStation desteği sunmuyor.

Sonuçta tüm bunlar, PC kullanıcılarının aslında ihtiyaç duymadıkları, Sony onayına tabi tutulan bir parça üzerinde beklemeye bırakılmaları ve PlayStation kullanıcılarının başka bir yere bakmaları anlamına geliyor. ClubSport DD+ geldiğinde meli etkileyici bir birim olun. Ben eski CSL DD dingil mesafesinin hayranıyım ve bu her bakımdan daha iyi görünüyor. Ancak bazılarının bir sonraki yükseltme için neden başka bir yere baktığını anlayabiliyorum.

En azından PlayStation uyumlu ve 11 Nm’ye kadar sallanan Logitech G Pro Yarış Direksiyonu var mı? Gümüş astarları…

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Hayranların favorisi, Darkest Dungeon 2'nin son lansman karakteri olarak geri dönüyor ve her zamankinden daha kötü görünüyor