Moda

Cate Blanchett, 2023 BAFTA’larında eski bir Oscar elbisesini yeniden giydirdi.

Cate Blanchett, 2023 BAFTA'larında eski bir Oscar elbisesini yeniden giydirdi.

Cate Blanchett, 19 Şubat’ta BAFTA Ödülleri’nde eski görünümlerini yeniden giyme alışkanlığını bu kez 2015’te ilk kez Oscar’larda giydiği Maison Margiela elbisesiyle sürdürdü.

‘deki güçlü performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Avustralyalı yıldız katranOrijinal siyah elbisenin güncellenmiş bir versiyonunu giymişti, kollardaki ve etek ucundaki yıpranmış detaylar bu sefer çok daha belirgindi.

Aksesuarlar söz konusu olduğunda Blanchett, bir değişikliğin bir görünümü anında nasıl güncelleyebileceğini gösterdi. Oyuncu ilk olarak elbiseyi Tiffany & Co.’nun gösterişli turkuaz kolyesiyle eşleştirdi, ancak son gezisinde bir Louis Vuitton kolye seçti. Sürdürülebilir temayı sürdüren tasarımda, geri kazanılmış Tahiti incileri ve önceki bir tasarımdan yeniden kullanılmış bir turmalin kullanıldı.

Getty Resimleri

bu katran Oyuncu yakın zamanda, bu ayın başlarında Londra Eleştirmenler Birliği Film Ödülleri’nde dramatik kobalt mavisi kollu bir Alexander McQueen takımı da dahil olmak üzere bir dizi görünüşü tekrarladı. Çoğumuz ölümlüler sürekli olarak görünüşümüzü yeniden giyerken, bunu kırmızı halıda yapmak sürdürülebilirliğin önemi hakkında güçlü bir mesaj verebilir. Blanchett’in stilisti Elizabeth Stewart’ın daha önce açıkladığı gibi, “Kırmızı halıda moda heyecan verici, bir sıçrama yapmak ve sektörümüzü ilerletmekle ilgilidir, bu nedenle çıta yüksektir.”

Cate Blanchett’in dün gece kırmızı halıda uğrunda savaştığı tek şey çevreye duyarlı moda değil. Yıldız, Paul Mescal, Michelle Yeoh ve Angela Bassett gibi isimlerle birlikte dünyanın dört bir yanındaki yerinden edilmiş insanlarla dayanışma amacıyla #WithRefugees mavi kurdeleler taktı.

Bu makale ilk olarak yayınlandı ingiliz Moda.


Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Margot Robbie takım elbiselerin kurumsal değil havalı olabileceğini kanıtlamaya devam ediyor
İlgili yazılar
Moda

2023 BAFTA kırmızı halısından en iyi görünümler

Moda

Kate Middleton, 2019'da giydiği elbiseyle BAFTA'lara döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir