Oyun Haberleri

Bu Tron görsel romanının bir çıkış penceresi, yeni bir fragmanı ve yapılacak birçok seçeneği var

Bu Tron görsel romanının bir çıkış penceresi, yeni bir fragmanı ve yapılacak birçok seçeneği var

Neon pijamalarınızın düğmelerini ilikleyin, çünkü Tron: Identity (yeni sekmede açılır) bir yayın penceresi ve yeni bir oyun fragmanı var. Dünkü Nintendo Direct’te ortaya çıkan Thomas Was Alone ve Subsurface Circular’ın yaratıcısı Mike Bithell’in “anlatısal bulmaca macerası” bu yılın Nisan ayında çıkacak ve sizi “Yaratıcısı tarafından unutulmuş ve terkedilmiş In a New Grid” gizemini çözmeye davet ediyor. Kullanıcı müdahalesi olmadan gelişmek için tek başına”.

Direct’te yayınlanan fragmanda Tron: Identity’nin yalnızca 27 saniyelik bir tadına baktık, ancak bu, en azından Nisan ayında oyunda ne yapacağınız hakkında bir fikir edinmek için yeterliydi. Çoğunlukla seçimler arasında seçim yapmak ve ortaya çıkan tuhaf bulmacayla uğraşmak (ki, öyle görünüyor ki, havanızda değilseniz bazı bölümleri atlayabilirsiniz). Başka bir deyişle, görsel bir roman, bu yüzden yarım dakikalık bir fragmandan yargılamak zor olan anlatımının gücüne göre yaşayacak ya da ölecek.

Yine de güzel görünüyor ve Bithell, anlatı boyunca yapacağınız sayısız seçimden bahsediyor. Oyunun Steam’deki açıklamasında “Seçimleriniz, gördüğünüz sonucu belirleyecek,” diyor, “dizginleri elinize almanıza izin veren ve sizi tek bir yaklaşımda köşeye sıkıştırmayan bir kahramanla”.

Pek Tron adamı değilim, ama her zaman güzel ve seçim ağırlıklı bir görsel romana hazırım, bu yüzden bunu ilgiyle izleyeceğim. John Wick Hex için sırılsıklam düşmememe rağmen (John Wick Hex incelememizde %80 puan almış olmamıza rağmen) (yeni sekmede açılır)), oynadığım diğer Bithell oyunlarının hayranı oldum. Tuhaf ve yanlış tasarlanmış seçimlerimle Tron: Identity’deki kesinlikle herkesin hayatını mahvetmeye çok hazırım.

Siz de öyleyseniz, Tron: Identity’yi Nisan ayına kadar Steam üzerinden takip edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır). Görünüşe göre, “Nintendo Switch” adlı bir Steam Deck taklitçisine de geliyor, ancak bunun ne olduğu konusunda sizin tahmininiz benimki kadar iyi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  'Zehirli' stüdyo yönetimi skandalından iki yıl sonra Steve Gaynor, Fullbright adı altında solo geliştirici olarak çalışıyor
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Oyun Haberleri

Ultros, kozmik bir rahimde geçen psikedelik bir metroidvaniadır

Oyun Haberleri

Yaklaşan iş simülasyonu Ambulans Hayatı, halkı sizin yetenekli sağlık görevlilerinin ellerine bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir