Oyun Haberleri

Elden Ring, çıkışından bu yana bir yıldan kısa bir süre içinde 20 milyondan fazla sattı

Elden Ring official artwork

Bandai Namco, FromSoftware’in George RR Martin ile işbirliği olan Elden Ring’i duyurdu ve 2022’nin açık farkla yılın oyunu (yeni sekmede açılır), bir yıldan kısa bir süre içinde 20 milyondan fazla kopya sattı. Oyun, 25 Şubat 2022’de neredeyse evrensel övgü ve beğeni için yayınlandı, Steam’de paylaşılan bir duygu yarım milyondan az kullanıcı yorumu (yeni sekmede açılır) Toplamda ‘çok olumlu’.

Haber, resmi hesaptan bir tweet ile oyunun oyuncuların “çeşitli durumlara sahip geniş bir dünyada son derece esnek maceraların keyfini çıkarmasına” izin verdiğini açıklayan bir basın açıklamasıyla paylaşıldı. Demek istediğim, dev canavarlar tarafından defalarca frenlenmek oldukça esnekse, o zaman bu doğru.

Serbest bırakma (yeni sekmede açılır) ayrıca Elden Ring’in aldığı yılın oyunu ödüllerinden bazılarını işaretler ve DLC’yi ve/veya bir devam oyununu aşağı yukarı doğrulayan bir satır eklemeden önce: “Şirketler bu oyunu oynayan herkese teşekkür etmek istiyor. hayranların gelecekte Elden Ring dünyasının keyfini çıkarması için çeşitli yollar geliştirmeye devam edecek.”

Daha fazla gör

Elden Ring, yerleşik Souls formülüne beklenenden çok daha yakın olsa bile çok iyi bir oyun: PCG’nin yerleşik huysuz Andy Chalk bile, hayatını devraldığını bulmadan önce bunun saçmalık olacağını düşündü. (yeni sekmede açılır). Ve bunun gibi rakamlar gerçekten Fromsoft’un ne yaptığını gösteriyor. Bandai Namco geçen yıl Mart ayında, toplam üç oyun olan Dark Souls serisinin toplam 33,4 milyon sattığını, Sony’nin Demon’s Souls’un (seriyi başlatan oyun) yakın zamanda yeniden yapımının son resmi rakamlara göre 1,4 milyon sattığını duyurdu. (Eylül 2021). Bu bağlamda yılda 20 milyon olağanüstü.

Ve hey, Fromsoft, bu rakamları daha da artırmak ister misin? Kanla bulaşan PC. Ben sadece söylüyorum…

Elden Ring hayranları artık kaçınılmaz bir DLC duyurusu gibi hissettiren bir şeyi bekliyorlar, ancak bazıları muhtemelen işleri fazla ileri götürüyor (yeni sekmede açılır). Son zamanlarda daha fazla oyuncunun Ranni biten oyunu tamamladığına dair ilginç bir içgörü de vardı. (yeni sekmede açılır), oyundaki daha standart rotadan biraz daha alışılmışın dışına çıkmanızı gerektiriyor. En azından PC’de, mod oluşturucular sayesinde yapılacak iş sıkıntısı yok, en dikkate değer son örnek, Harry Potter gibi davranarak bir süpürge sopası üzerinde Aradaki Topraklarda uçmanıza izin veren bir mod. (yeni sekmede açılır).

OKU  23 Aralık Cuma için bugünün Wordle 552 yanıtı ve ipucu


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.