Moda

Feud: Capote vs. The Swans etrafında heyecan artarken Tatler, serinin baş kahramanı olan New York sosyetesinin duayeni Babe Paley’in zarif tarzına bakıyor.

Feud: Capote vs. The Swans etrafında heyecan artarken Tatler, serinin baş kahramanı olan New York sosyetesinin duayeni Babe Paley'in zarif tarzına bakıyor.

Babe Paley, Başkan Dwight Eisenhower’ın açılış balosuna katılıyor, 1953

Alfred Eisenstaedt / Getty Images aracılığıyla LIFE Resim Koleksiyonu

Barbara ‘Babe’ Cushing, 5 Temmuz 1915’te Boston, Massachusetts’te, varlıklı ve tanınmış bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi (babası bir beyin cerrahıydı ve Johns Hopkins, Harvard ve Yale üniversitelerinde cerrahi profesörüydü). İki büyük kız kardeşi Minnie ve Betsey ile birlikte, güçlü ve zengin erkeklerle evlenmeleriyle ünlü olan ‘muhteşem Cushing kardeşler’in bir parçasıydı. Kız kardeşleri Vincent Astor ve James Roosevelt ile evlenirken Babe, CBS televizyon ağının genel müdürü William S. Paley’i seçti.

Birlikte, 1960’ların en gösterişli ve ünlü partilerinden bazılarını düzenleyerek New York sosyal sahnesinin iki güçlü oyuncusu haline geldiler. Babe’in en iyi arkadaşı, sosyetenin güzelliklerini ‘toplaması’ ve onlara Kuğular adını vermesiyle tanınan yazar Truman Capote’ydi. Bir makalede sırlarını (sahte ama açık kimlikler altında) ifşa eden ihanetinin yol açtığı ayrılıklar Esquire, Ocak ayının sonunda yayınlanacak olan Ryan Murphy dizisinde dramatize edilecek. Fragman büyük sansasyon yarattı ve Babe Paley’i canlandıran Naomi Watts zarafetin vücut bulmuş hali.

Devamını oku

’20. yüzyılın en güzel kadını’: Çağlar boyunca New York’un sevgilisi ve büyüleyicisi, stil kahini Babe Paley kimdi?

Ryan Murphy’nin yeni projesi etrafında beklentiler artıyor Kavga: Capote Kuğulara Karşı, Tatler ana karakterlerinden biri olan Babe Paley’e bir göz atıyor. Babe tüm sosyetiklerin sonunu getirecek sosyetikti; bu terimin geçerliliğini yitirmesini sağlayabilirdi; aynı zamanda Capote’nin kötülediği karakterlerden biriydi. Cevaplanan Dualar. Peki o 20. yüzyılın en güzel kadını mıydı?

makale resmi

Bebek Paley, 1940

Horst P. Horst / Getty Images aracılığıyla Conde Nast

Devamını oku

Fırfırlı Tüyler: Truman Capote’nin sosyete kuğularına soğukkanlı bir şekilde ihanet etmesinin fragmanı Kavga: Capote Kuğulara Karşı sonunda geldi

Tatler Yazar Laurence Leamer’ın, Truman Capote’nin en çok hayal kırıklığına uğrattığı ‘kuğu’ya ışık tuttuğu Kasım sayısındaki bir makaleyi yeniden ele alıyor

makale resmi

Gösterişli yaşam tarzının yanı sıra kusursuz zevki ve Balenciaga, Valentino ve Givenchy’yi tercih eden tasarımcı gardırobuyla da tanınıyordu ve 1958’de Uluslararası En İyi Giyinenler Listesi Onur Listesi’nde seçildi. modellik günlerinden parti kıyafetlerine kadar.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Anneler Günü neredeyse burada! Tatler, bu yıl bayılacağı 23 lüks hediye seçti