Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 direktörü, CD Projekt’in son 3 yılda hiçbir zaman ayrılmayı düşünmediğini söyledi: ‘her şey 2.0’da doruğa ulaşıyordu’

Cyberpunk 2077

CD Projekt Red her zaman oyunlarına sadık kaldı. The Witcher ve The Witcher 2, piyasaya sürüldükten yaklaşık bir yıl sonra büyük ölçüde iyileştirilmiş Geliştirilmiş Sürümlere kavuşurken, The Witcher 3 yakın zamanda büyük yeni nesil güncellemesini tam yedi yıl sonra aldı. Ancak bu oyunların hiçbiri Cyberpunk 2077’nin zorlu inişini yaşamadı, bu da personelin işten ayrılmasından toplu davalara kadar her şeye yol açtı. Düzeltilecek şeylerin listesi çok genişti ve düzeltilecek şeylerin listesi abilir iyileştirilmesi daha da uzundu. Görünüşe göre CD Projekt, bir noktada oyunun mükemmel olsun ya da olmasın tamamlandığını ilan etmek ve yoluna devam etmek zorunda kalacaktı; özellikle de stüdyo gelecekteki projelerini Unreal Engine 5’e geçirmeye karar verdiğinde ve Cyberpunk’ın REDengine’inin kullanımdan kaldırılmasını kolaylaştırdığında.

Ancak Mayıs 2021’deki lansmandan kısa bir süre sonra görevi devralan Cyberpunk 2077 direktörü Gabe Amatangelo’ya göre, geliştirmeyi 2.0 yamasının dramatik revizyonu hiçbir zaman planlanmadan önce tamamladı.

“Patronum ve yönetim kuruluyla başlangıçta yaptığım konuşmanın bir kısmı şuydu: Takıma inanıyorum, bu fikri mülkiyete inanıyorum ama bunu doğru yapmak istiyorum. Ve bunu yapabilmek için desteğe ihtiyacım olacak.” Amatangelo, PC Gamer ile yaptığı röportajda şunları söyledi. “Ve sanki evet, desteğiniz var.”

Şubat 2022’de yayınlanan 1.5 Yaması, yeni nesil konsollar için önemli grafik geliştirmelerinin yanı sıra bazı yeniden işlenmiş avantajlar, yapay zeka ve sürüşte değişiklikler, görünümünüzü değiştirme yeteneği ve yeni donanımlar sağladı. Bu, oyunun “tamamlandığını” söylemek için yeterli olabilirdi, ancak 2.0 yamasının çok daha derin değişiklikleri için vitesler zaten ilerlemeye başlamıştı.

“1.5 ve 1.6’da attığımız temellerin tümü 2.0’daki planla sonuçlanıyordu” dedi. “Haritası çıkarıldı. Gevşek bir şekilde haritalandı ve zamanla daha da geliştirildi, ancak haritası çıkarıldı. Bunların bir kısmını, 2.0’a ulaşmak için geliştirilmiş olan 1.5’teki hafif yapay zeka iyileştirmeleriyle birlikte görebilirsiniz. [thinking was] ‘Boşluklar nelerdir ve herkesin hayal ettiği ve oynamak isteyeceğini umduğumuz eksiksiz bir deneyim yaratmak için bu boşlukları nasıl doldurabiliriz?'”

Bu “boşluklar”, diğer birçok değişikliğin yanı sıra 2.0’ın tamamen yeniden işlenmiş yetenek ağaçlarına, çok genişletilmiş bir siber yazılım sistemine, araç savaşına ve daha akıllı polislere yol açtı. Oyunu ilk kez oynadığım için Cyberpunk 2077’nin onlarsız bir versiyonunu hayal etmek benim için zor.

OKU  Görev Yöneticisi'nin en kullanışlı işlevi yakında bir sağ tıklama uzağınızda olabilir

Sonuçta, üç yıllık oyun meyvesini vermiş gibi görünüyor: Cyberpunk, Steam’de en çok satanlar arasında yer almayı sürdürüyor, lansmanından bu yana en iyi oyuncu sayısını elde ediyor ve bu yıl piyasaya sürülen diğer büyük RPG’lerle oldukça olumlu bir karşılaştırma yapıyor. Ve nihayet geliştirici ekibinin devam oyununa geçme zamanı geldi.

Siberpunk 2077 2.0: Güncelleme neleri değiştiriyor?
Cyberpunk 2077’nin yaşam yolları: Kökeninizi seçin
Cyberpunk 2077 sonları: Sonunuzu hedefleyin
Cyberpunk 2077 aşkları: Tüm karşılaşmalar
Cyberpunk 2077 konsol komutları: Hile nasıl yapılır

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.