Oyun Haberleri

Diablo 4 henüz en kötü yağma sorununu çözmedi ancak 3. sezon doğru yönde atılmış bir adım

Diablo 4 Necromancer in silver and purple armor standing in front of a dark environmental background

Diablo 4 oyuncuları, bossları tek vuruşta yere sermedikleri veya bir muska ile hasar görmez hale gelmedikleri zaman, zamanlarının çoğunu ganimet toplamak için gözlerini kısarak geçirirler. Artık 2. sezondan bu yana her sandıktan ve canavardan eşyalar akıyor, envanteriniz çok hızlı doluyor ve tüm bu eşyaları sıralama süreci oyunun en kötü aktivitelerinden biri haline geldi.

Blizzard sorunun farkında ve 4. sezondaki eşya istatistiklerinde büyük bir yeniden çalışma yaparak bu sorunu çözmeyi planlıyor. Ancak bu arada, 3. sezon önümüzdeki Salı başladığında, eşyalar daha sık daha yüksek eşya gücüne düşecek, bu da en azından envanterinizi tarayan tüm bu zaman daha değerlidir.

Diablo 4’te eşya gücü, ister Efsanevi ister Nadir olsun, teçhizattaki istatistiklerin ne kadar yüksek olabileceğini belirler. Bir öğenin incelemeye değer olup olmadığına hızlı bir şekilde karar vermenize yardımcı olacak farklı sayılarda kesme noktaları vardır. 100. seviyede, eşya gücü 600 olan bir çift eldiven görürsem, bunların çöp olduğunu hemen anlarım çünkü üzerindeki her istatistik, eşya gücü 780 veya daha yüksek olan bir şeyden daha düşük olacaktır. Diablo 4’ün bol miktarda ganimet düşüşüyle ​​dolu yeni çağında, zamanınızın büyük bir kısmı düşük güçlü ekipmanlara çöp atmakla geçiyordu.

Bir zamanlar yükseltme bulmanın harika bir yolu olan Helltide gibi aktiviteler artık tahmin edilemez hale geldi, bu nedenle çoğu oyuncu, yüksek eşya gücü yağmalamayı garanti etmek için patronları tekrar tekrar çiftçilik yapmak zorunda kaldı. Yapınızın nihai testi olması gereken 100. seviye Kabus Zindanı’nın yalnızca bir şans En yüksek ganimet seviyesi olan eşya gücü 925’i düşürmek için.

3. sezonda Kabus Zindanlarındaki seviye 90 veya üzeri canavarlar artık her zaman 925 eşya gücü düşürecek. Ve 46. seviye veya daha yüksek Kabus Zindanları da bu aralıkta daha fazla ganimet bırakacak. Blizzard nihayet en zorlu zindanları güvenilir bir şekilde koşabilen oyuncuları garantili bir donanımla ödüllendiriyor. 4. Sezon’daki büyük değişikliklere kadar “Bir Elit’i öldürdükten sonra hareket hızı” gibi işe yaramaz istatistiklere göz atmaya devam edeceğiz, ancak 3. Sezon, ilk etapta bakmaya değer öğeler elde etmek için eziyeti kısaltacak.

Ne yazık ki Diablo 4’ün en güçlü eşya kademesi olan Unique’ler hala boss’lara bağlı. Sezon 3’ün oyun sonu yükseltme yolu, Uber Unique’leri ve yığınla 925 ekipman kazanma şansı için Echo of Duriel’i yüzlerce kez öldürmeyi içerecek. Ancak yeni örümcek yoldaşımız ve sezonluk kasa zindanlarıyla her şey biraz daha hızlı ilerleyebilir. Geçen hafta PC Gamer’a verdiği bir röportajda sistem oyunu tasarımcısı Sean White, Seneschal’in önceki sezonluk güçleriyle eşleşmesi gerektiğini ancak oyuncuların bu oyun için Blizzard’ın beklentilerini aşan bir beceri kombinasyonu bulmasının mümkün olduğunu söyledi. “Ne olacağını göreceğiz” dedi.

OKU  Viper, tonlarca yetenek ve bir araya getirilebilen ikili kılıçlarla Final Fantasy 14'ün en yeni sınıfıdır

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.