Moda

Paris zarafeti, kraliyet bağları olan yeni Chanel pop-up’ı şeklinde Edinburgh’a geliyor

Paris zarafeti, kraliyet bağları olan yeni Chanel pop-up'ı şeklinde Edinburgh'a geliyor

Edinburgh’daki 8 Charlotte Square’deki Chanel pop-up butiği

Andrew Meredith/CHANEL

Chanel, gururlu bir Paris lüks evi olmaya devam ediyor, ancak İngiltere’nin kurucusu Coco Chanel üzerindeki etkisi inkar edilemez. 2. Westminster Dükü ile on yıllık ilişkisi, Sutherland malikanesinde birlikte balık avlayarak ve avlanarak vakit geçirirken sevgilisinin gardırobuna hayran kaldıktan sonra, tasarımcıya tüvit terziliği gıpta ile bakılan koleksiyonlarına dahil etmesi için ilham verdi. Sir Winston Churchill bile, 1927’de çiftle birlikte kalırken karısına “Gün doğumundan gün batımına kadar balık tutuyor ve iki ayda 50 somon balığı öldürdü.”

okumaya devam et

Gabrielle Chanel’in etkili çalışmalarını kutlayan V&A’nın gişe rekorları kıran moda sergisi için bilet satışları başlıyor

Gabrielle Chanel. moda manifestosu 16 Eylül’de Londra’daki V&A’da açılıyor

ürün resmi

Bu yıl British Museum’da açılan yüksek mücevher koleksiyonu, radyoda heyecan verici bir canlanmanın keyfini çıkaran Pop Kraliçesi Kylie Minogue’un özel bir görünümü ve bu yıl 2023’te V&A’da açılacak çığır açan bir sergi ile açıldı. şüphesiz Chanel yılı. Ve bir kez daha İngiltere sıcak nokta gibi görünüyor.

Métiers d’Art koleksiyonu butikte sergileniyor

Andrew Meredith/CHANEL

okumaya devam et

Claudia Schiffer’in Chanel döneminin kırmızı halıdaki rönesansı 2023 Met Gala’da devam ediyor

90’lar Claudia Schiffer ve Chanel – daha şık olamazdı. Sofia Richie ve Dua Lipa aynı fikirde

ürün resmi

Şimdi İskoçya’dan gelen haberler, Chanel’in İngiltere’deki satın almasında bir sonraki aşamaya zemin hazırladığını ortaya koyuyor: Edinburgh’da yeni bir pop-up mağazasının açılışı. Ve neredeyse kelimelerle anlatılamayacak kadar şık olan tesis burayı “geçici bir butik” olarak adlandırıyor. Bayıldım.

Kral George III’ün mimarı Robert Adam, binayı 1791’de tasarladı.

Hulton Arşivleri / Getty Images

Tarihle dolu bu bina, şehrin New Town bölgesindeki tarihi bir dönüm noktası olan 8 Charlotte Meydanı’ndaki alanı kaplar ve ilk olarak 1791 yılında ünlü mimar Robert Adam tarafından tasarlanmıştır. Bir zamanlar “Kral Eserlerinin Mimarı” unvanının sahibi. Kral III.George döneminde. Adam ayrıca East Ayrshire’daki Dumfries House, Hampstead Heath’teki Kenwood House ve Leeds’teki Harewood House gibi bir dizi çarpıcı İngiliz malikanesinden de sorumluydu.

19. yüzyıl Neoklasik tasarımının bu özel harikasının konukları, artık Chanel’in her şeyinin eşsiz ihtişamıyla modernize edilmiş olan büyük mermer koridorlar, freskli tavanlar ve tavandan tabana cumbalı pencereler biçimindeki dönemin çöküşüne kesinlikle dikkat edeceklerdir.

Butik, tarihi binanın katlarına yayılıyor

Andrew Meredith/CHANEL

okumaya devam et

Babetlere veda edin, Venetian Furlane yazın en şık ayakkabısı

Venedik gondolcuları tarafından popüler hale getirilen furlane, modanın vazgeçilmezi haline geldi – Talita von Furstenberg, Alexa Chung ve Kate Moss’a sormanız yeterli

ürün resmi

İlk olarak Aralık ayında Dakar’da lanse edilen House’un Métiers d’Art 22/23 koleksiyonunu sergileyen Tweeds, kurucu Coco Chanel’i bir tasarımcı olarak kurdu. senin günün 1920’lerde ve 1930’larda bu muhteşem ortamda encore’larının tadını çıkarın. Bu zarif kumtaşı destinasyonunun üç katına yayılmış olan imrenilecek teklif, hazır giyim, aksesuarlar ve üst düzey kaliteli mücevherleri içerir. çöküş için gerçek bir tek adres bir la modu.

5 Ağustos’a kadar açık olan pop-up, sınırın kuzeyindeki moda tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer. Tüvit ihtiyacınızı Chanel sayesinde gerçekten olağanüstü bir ortamda karşılayın.

Kalabalığın bir parçası olun: dergi kapınıza gelsinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sevgililer Günü Hediye Rehberi: Onun İçin