Oyun Haberleri

Oh, bu keşif platform oyununda bazı duvarlarda sürünen küçük bir kertenkele olmak

Oh, bu keşif platform oyununda bazı duvarlarda sürünen küçük bir kertenkele olmak

Gecko olmakla ilgili bu sevimli, küçük, tek kişi tarafından geliştirilmiş platform oyununu gerçekten hissediyorum. Belki de keşfetme ve bulmaca çözme hakkında hareket odaklı bir oyun havasındayım (teşekkürler, Zelda) ama The Gecko Gods çok sevimli.

The Gecko Gods’ın ilk görüntüleri, küçük kahramanın duvarları yapışkan bir şekilde ölçeklediğini ve taş üzerinde minik ayakların pıtırtısıyla tamamlandığını gösteriyor. Hepsi bu kadar değil, not edeceğim, çünkü Gecko aynı zamanda ileri atlar ve gerçek bir Gecko’nun yaptığı gibi böcekleri bütün olarak çiğneyerek onları ağzına kadar ezer.

The Gecko Gods, gizemli taş harabelerdeki antik bulmacaları çözmek için bir adalar zincirini keşfetmeyi konu alan, aksiyona açık bir keşif platform oyunudur. Gecko kahramanı şeylere yapışabilir. Sadece normal şeyler değil, her şey gibi. Yapışkan ayakları olan bir kertenkeleden bunu beklersiniz ama yine de 3B alanın tamamı size açıkken kafa karıştırmak için çok fazla potansiyel vardır.

Tasarımcı Louis Waloschek, The Gecko Gods dünyasında açıklığı ve özgürlüğü vurguluyor. Mağaza sayfasında “Rahat keşif? Kafa karıştıran bulmaca-platform oyunu? Koleksiyon tamamlayıcısı? Adanın irfanını ve sunduğu her şeyi ortaya çıkarın, saatlerce eğlenmek için keşfedin veya sadece kampanya hikayesini oynayın” diyor mağaza sayfası.

Açık dünyaya ek olarak, daha derin, daha doğrudan bir bulmaca deneyimi için gireceğiniz bulmaca tabanlı mezar alanları da vardır.

Daha fazla gör

Anında cazibesi geçtikten sonra, Gecko’nuzun dalga geçebileceği düzeneklerin ve ekipmanların görünümü de oldukça ilgimi çekiyor. Römork, motoru ve yelkeni olan, küçük adamın kolları (ağzıyla) tutup çalıştırmak, durdurmak ve yönlendirmek için kullanabileceği bir tekne içerir. Diğer sekanslar, Gecko’nun ışık huzmeli bulmacaları çözmek veya binmek için demiryolu benzeri platformları etkinleştirmek üzere aynaları döndürmek için kolları tuttuğunu gösteriyor.

OKU  Tarkov'un yeni şehir haritası atmosferle dolu, yayınlanmadan önce bir göz atın

The Gecko Gods’ı bu yıl çıkacak olan Steam’de bulabilirsiniz. Louis Waloschek tarafından geliştirildi ve Super Rare Originals tarafından yayınlandı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.