Güzellik

Uzun Tırnak Bakımı için Tavsiyeler

uzun tırnak bakımı nasıl yapılır

Uzun tırnaklar için bakım önerileri, Tırnak bakımı özellikle kadınların ilgilendiği ancak herkesin dikkat etmesi gerektiği bir konudur. Bakımlı ve sağlıklı tırnaklar havanızı değiştirebilir, kendinizi daha bakımlı hissetmenize neden olabilir.

Uzun Tırnak Bakımı Tavsiyeleri

Tırnak bakımı denildiğinde ilk akla gelmesi gereken konu tabii ki tırnak hijyeni. Gün içerisinde birçok yere dokunduğumuz için ellerimiz kirlenir. Özellikle tırnaklarınız uzunsa arasına kir kaçabilir. Bu yüzden ellerimizi sık sık yıkamalıyız ve el temizliğine özen göstermeliyiz.

uzun tırnaklar için tavsiyeler

Uzun tırnak bakımı hijyen ve rahatlık için önemlidir.

Tırnak bakımında ve tırnak uzatırken oluşabilen bir diğer sorun ise tırnak kırılmasıdır. Dengesiz beslenme, vitamin eksikliklerinden ve birçok sağlık sorunlarından kaynaklanabilir. Elinizi ve tırnaklarınızı sık sık nemlendirmeli ve kozmetik ürünler kullanarak beslemelisiniz. Herhangi bir ürün kullanmadan önce ürünün bitkisel olmasına dikkat etmelisiniz. Kimyasal madde içermediğinden emin olmalısınız. Çünkü kimyasal bileşikleri kullanmanız durumunda tırnaklarınıza faydadan çok zarar vermiş olacaksınız.

Uzun Tırnak Bakımı ve Ojeler

Uzun tırnak bakımında öncelikle varsa ojenizden kurtulmanız gerekiyor. Bunu yaparken besleyici aseton kullanmanızı tavsiye ederiz. Doğru aseton kullanılmadığında tırnağı tahriş edebilir, tırnak soyulmalarına neden olabilir. Düzenli olarak besleyici aseton kullanıldığında tırnak kırılmalarını önlemek mümkün olabiliyor. Ojeyi silip tırnaklarınızı temizledikten sonra yapmanız gereken tırnaklarınızı şekillendirmek. Tabii ki şekillendirmek için bir törpüye ihtiyacınız olacak. Cam törpü ya da sünger törpü kullanabilirsiniz.

Uzun tırnaklar için bakım

Uzun tırnaklar için bakım ve oje tavsiyeleri nelerdir?

İlk tercihiniz çift taraflı sünger törpü olmalı. Neden mi? Çünkü bir tarafıyla törpüleyerek tırnaklarınızı şekillendirebilir, diğer tarafıyla ise cila yaparak tırnaklarınızın daha parlak bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz.

Tırnaklara Şekil Vermek ve Yumuşatmak

Tırnaklarınızı küt, oval hangi şekilde olmasını istiyorsanız o şekilde törpüleyebilirsiniz. Bundan sonraki aşamada ellerinizi ılık suda bekletmeniz gerekiyor. Böylece tırnağın kökündeki kütikül adı verilen ölü derileriniz yumuşayacaktır. Manikürü duştan sonra yapıyorsunuz ılık suda bekletme bölümünü yapmanıza gerek yok. Yumuşayan kütiküllerinizi geriye itin, böylece tırnağınızın daha uzun görünmesini sağlamış olursunuz. Sonrasında istediğiniz ojeyi sürerek tırnak bakımını tamamlayabilirsiniz.

Bir ojeyi 2-3 gün içinde temizlemeniz gerekiyor. Temizlemezseniz eğer tırnaklarınız havasız kalır ve sararmalar görülebilir bizden söylemesi. Oje rengi seçiminde ise son yılların trendi bej ve ten rengi tonları. Renkli ve içinizi ısıtan pastel tonları da yükselişte. Ve artık tüm tırnaklarınızın aynı renkte olması gerekmiyor. Her tırnağa farklı bir oje sürerek renklerin ahenkle dans etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir