Genel Kültür

H&D Hukuk Bürosu – Av. İsmail Çavuş

ankara ceza avukatı

Avukatlık mesleğinin hukukun içerisinde savunma rolünü üstlenir. Ankara avukat olarak sağladığımız hizmet, bireylerin kendi savunmalarını gerçekleştirmektir ve sizlere profesyonel seviyede hukuki danışmanlık sağlamaktadır. Ankara avukat olarak önem verdiğimiz alanlardan birkaç tanesine değinmek gerekirse; Ankara boşanma avukatı, Ankara ceza avukatı ve Ankara iş hukuku avukatıdır.
Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık bakımından oldukça yoğun bir şehirdir. Bunun nedenlerinin başında başkent olması ve resmi işlerin çoğunun Ankara’da olması gelmektedir. Örneğin Türk vatandaşı olmak isteyen kişiler muhakkak Ankara’ya gelmelidir. Ankara avukat olarak sağladığımız bir diğer hizmet ise Türk vatandaşı olma konusunda hukuki danışmanlık sağlamaktır.

Ankara Ceza Avukatı

Ankara avukat olarak sağladığımız hizmetler yalnızca bunlarla kalmamaktadır. Ankara ceza avukatı olarak ta birçok konuda sizleri desteklemekteyiz. Ceza avukatını ilgilendiren her konuda da vatandaşlarımıza yardımcı olmaktayız. Ankara avukatının sağladığı birçok ceza davası konusu olabilir. Ankara ceza avukatının sağladığı birçok ceza davası konusu olabilir. Bunlara kısaca bakmak gerekirse;

 1. Kasten adam öldürme suçu,
 2. Kasten yaralama suçu,
 3. Cinsel suçlar,
 4. Hakaret suçu,
 5. Hırsızlık suçu,
 6. Uyuşturucu suçları

Bunların dışında da profesyonel olarak tüm ceza davalarında ve Ankara ağır ceza avukatının bakacağı davalarda siz değerli müvekkillerimize destek olmaktayız. Unutmamak gerekir ki yalnızca ceza davalarına değil, ayrıntılı olarak Ağır ceza davalarında da Ankara ağır ceza avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

ankara boşanma ceza avukatı

Ankara boşanma avukatı ve ceza avukatı birçok kişinin davalarında danışman olarak yer almaktadır.

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara boşanma avukatından kişilerin beklentileri bir hayli yüksek olabilmektedir. Bunun nedenle de avukat tercihlerinde seçici davranabilmektedirler. Anlaşmalı boşanma davası veya çekişmeli boşanma davası için uzman bir Ankara boşanma avukatının önemi büyüktür.
Ankara boşanma avukatının çalışma prensibi, duruşmanın başlangıcından çiftlerin boşanması anına kadar devam edecek şekildedir. Unutmadan belirtmek gerekir ki, boşanmada mal paylaşımı veya velayet gibi konularda uzman bir boşanma avukatından hukuki danışmanlık hizmeti almak çok önemlidir.

ankara ceza avukatı en iyisi

İş hukuku ve ceza davalarında profesyonel avukatlardan destek almak süreci kontrol etmeyi sağlamaktadır.

Ankara İş Hukuku Avukatı

Ankara İş Hukuku Avukatı, yalnızca iş ve işçi alacaklarıyla ilgilenen avukatlardan değildir. Aynı zamanda Ankara sigorta avukatı olarak da hizmet verebilmektedirler. Bunun gerekçesi aslıda basittir. Sigorta avukatlığı ile Ankara iş hukuku avukatlığı birbirleri ile bağlantılı hukuki sorunlara çözüm üretmektedirler. Ankara işçi avukatı tabiri de sıklıkla söylenmektedir. Çünkü iş kanunu, daima işçilerin haklarını korumak için varlığını sürdürmektedir. Ankara avukat, diğer adı ile Ankara işçi avukatı da bu sebeple faaliyet yürütmektedir. Kıdem tazminatının hesaplanması dahil birçok iş hukukunu alakadar eden duruma el atan Ankara iş hukuku avukatı meslektaşlarımızın sıklıkla karşılaştığı iş hukuku dosyaları şu şekildedir;

 • Bildirimli Fesih,
 • İşe İade Davası,
 • İşçi Alacakları,
 • Haklı Nedenle Fesih,
 • Haksız Nedenle Fesih.
OKU  Teknoloji Yararlı mı Zararlı mı?

Bu konularla sınırlı kalınmadan daha birçok davada Ankara avukatları, hukuki danışmanlık sağlamaktadır.

 

Kaynaklar

1 – https://www.ankaracezaavukati.info/

2 – https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0%C5%9F_hukuku

3 – https://app.trdizin.gov.tr/makale/TVRRME9EYzRPQT09

İlgili yazılar
Genel Kültür

Ceza Davalarında Ceza Avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir