Moda

Valentino, moda dünyasının en seçkin destinasyonunun kapılarını aralıyor: Le Club Couture

Valentino, moda dünyasının en seçkin destinasyonunun kapılarını aralıyor: Le Club Couture
Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Paris Couture Haftası kapsamında dün gece Paris’teki Pont Alexandre III, sadece bir gece için dünyanın en seçkin mekanına dönüştürüldü; Valentino’nun Le Club Couture’ü. Konuk listesinde ışıltılı sıralarında Kylie Minogue, Sam Smith, Anne Hathaway, Doja Cat ve Charli XCX yer aldı. kıyafet kodu? Haute couture hazcılıkla buluşuyor. Valentino’nun son cümlesi, arsızca kendini ifade etmesinin heyecan verici derecede isyan dolu bir gösterimi.

Paris Moda Haftası’nda en çok hangi sosyetik yıldız adayları ve ünlüler parlıyor?
okumaya devam et

Uzakta parıldayan Eyfel Kulesi ile Seine nehri sokağına park etmiş siyah bir limuzinden inen Valentino’nun ilk cesur katılımcısı, podyuma açılan gösterişli showroom kapılarını açmadan önce tarihi köprünün taş basamaklarından indi. Bir gömlek ve kravat, fiyonk süslemeli mini şort ve Grace Jones’tan ilham alan pembe makyajlı büyük boy bir smokini giyen Hercules & Love Affair’in dans pistine hazır remixinin yapıldığı akşam için ton ayarlandı. Kör, yeraltı queer kültürünün sağlam sesi, parti zamanı olduğu mesajını iletmek için yeterli değildi; ve sadece en muhteşem olanlar davet edildi.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

89 görünüm arasında, Kreatif Direktör Pierpaolo Piccioli, Jean-Paul Gaultier, Boy George, David Bowie ve Prince gibi ünlüler için 1980’lerde eski Wag Club of Soho’nun katlı duvarları kadar coşkulu bir Club Kid Couture kliği yarattı. sıklıkla. Fırfırlı mini elbiseler, fiyonklu bodyler, cesur yakalar ve payetli trençkotlar, moda aracılığıyla eşsiz bir özgürlük duygusu taşıyordu. Ev şovu, “Moda tasarımı sözlüğü ile gece kulübü dünyası arasında sinerjik, kendiliğinden bir dil var” diyor, “ortak değerleri: karşılıklı savurganlık jestleri, bir dönüşüm aracı olarak giyim fikri , gerçek bir benliğin üretimi, ikili ama ikili bir teşhir ve ifşa söz dağarcığı, yaşam boyunca başarı. Ve her şeyden önce, bir güzellik çokluğu, bireysellik olarak güzellik, içsel gerçeğin dışa dönük kahramanca bir ifadesi. Bir rüya yaratmak – onu gerçekleştirme fırsatı.’

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Elbette, Valentino tarzı zımbalar koleksiyondaki en önemli öğe olmaya devam etti. Ultra lüksün çarpıcı amblemleri için yapılmış parlak renkli ipek opera önlükleri, kabarık etekler ve hacimli balo elbiseleri, şimdi neon taytlar, platform çizmeler ve tüylü güneş gözlükleriyle eşleşiyor; Bu bir sahne kraliçesi için nihai gardırop.

okumaya devam et

Chanel, en son Paris Couture Week koleksiyonuyla kendine güvenen stile saygı duruşunda bulunuyor

OKU  Dior'un en son haute couture koleksiyonu, kalıcı şıklıkta bir ustalık sınıfıdır.

Corgis, silindir şapkalar ve tüvitler – daha fazlası olamazdı tatler couture üzerine bahis oynamak?

ürün resmi

Film müziği zahmetsizce Visage’ınkine geçtiğinde griye dönüşen, Kristalize dantel sütunlu bir elbise ve fuşya deri opera eldivenleri giymiş olan Kristen McMenamy, topuklarını çıkarıp kalabalığın içine fırlattı – şüphesiz kulüp sahnesinin özgürleşmesinden ilham alan bir hareket. 1980’de Visage’ın müzik videosunda başrol oynadığı için ün kazanan, Londra kulüp sahnesinin “First Lady’si” Prenses Julia, küstah kibirli tavrın arkasında kesinlikle olabilir.

Filippo Fior/Gorunway.com
Filippo Fior/Gorunway.com

Bu, arsızca göz alıcı yeni bir couture çağını başlatan ilahi bir kimlik ve bağımsızlık beyanıydı. House bildirisi bunu en iyi şekilde özetliyor: “Kulübün eşitlikçi arenasında, couture kendisini ideolojik olarak dönüştürüyor: burada demokratik, evrensel bir hoşgörü teklifi, duygusal yankılanmanın bir sembolü haline gelebilir. Haute couture’ün sembolik değeri böylece dönüşüyor – couture benzersizliğin, kişiliğin ve karakterin bir sembolü ve giyinmedeki en saf insan sevincini çağrıştırıyor.” Dans pistinde, tercihen kristal bir G-string ile görüşürüz.

Paris Moda Haftası’ndan daha fazlasını okuyun

okumaya devam et

Paris Couture Haftası’nda, Armani Privé’nin haute harlequin’leri için ihtişam hüküm sürüyor

Bay Armani, prestijli etkinliğe sağlıklı dozda İtalyan zarafeti getiriyor

ürün resmi
okumaya devam et

Dior, Joséphine Baker’dan ilham alan göz kamaştırıcı Paris Couture Week koleksiyonuyla dans etmeye devam ediyor.

Kreatif direktör Maria Grazia Chiuri sayesinde yüksek tarih tekerrür ediyor

ürün resmi

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.