Oyun Haberleri

Steam Next Fest’teki her şeyin yanı sıra, kayıp bir keşif gezisinin izini sürmeyi konu alan bu unutulmaz demoyu da kaçırmamalısınız

A headshot of the protagonist, Avery, from My Work Is Not Yet Done.

Bu Ekim ayındaki Steam Next Fest’te buna benzer manzaralar gördüm, ancak hiçbir şey ilgimi, lo-fi ve şifreli bir “anlatı odaklı araştırmacı korku oyunu” olan My Work Is Not Henüz Done demosu kadar çekmedi. Yatmadan önce doğada dolaşıp rüzgarın yaprakları hışırdamasını dinleyerek çok zaman geçiriyorum. İnan bana, büyüleyici.

Adının Avery olduğundan oldukça emin olduğum karakteriniz, bilimsel bir keşif gezisinin ortasında kalan son üyedir. bir yerde. Görünüşe bakılırsa bilim insanı arkadaşları, belli belirsiz tanımlanmış çok sayıda kaza veya gizemli kaybolmalar sonucunda teker teker onu geride bıraktılar.

Ama en azından bazıları bunu düzgün bir şekilde yaptı: Aramanın ortasında oyuna başladığınız kişi, sanki kasanızdan ayrılma kararı almış gibi kıyafetlerini katlanmış ve kimliğini geride bırakmış, uzun bir süre sonra bilimsel ileri karakolu sakince tedarik etmiş. düşünce dönemi. Onun… endişe vericiBelki de oyunun ana havası olan bu, mükemmel ses tasarımı ve bazı ciddi derecede dikkat çekici görsellerin bir karışımıyla gerçekleştirildi. Demek istediğim, şu kapıyı açmaya bir bakın:

(İmaj kredisi: Sutemi)

İlgi çekici, değil mi? İtiraf etmeliyim ki İşim Henüz Bitmedi demosunda pek bir şey olmuyor. Etrafta dolaşıyorsunuz, açıklamalarını ve Avery’nin onlar hakkındaki düşüncelerini okumak için bazı öğelere tıklıyorsunuz (ki bu aynı zamanda demodaki anlatım içeriğinin neredeyse tamamı bu şekilde aktarılıyor) ve yatağa gidiyorsunuz, ancak bu çok ürkütücü ve kendine güvenen bir görsel stile bürünmüş. zaten daha fazlasına aç kaldığımı. Bu demonun önemsiz olmayan bir kısmı, kahramanın uyuduğu uzun, saykodelik bir videodan oluşuyordu ve harikaydı.

Her şey, herkes eve gittikten sonra genellikle kalabalık bir yeri (okul, ofis vb.) ziyaret etmekten kaynaklanan türden bir korkuyla dolu. İçgüdüsel olarak yazılmış atlama korkuları veya güvenlik kodları yok, sadece rüzgarın sesi ve klimanın uğultusu var. Bir oyunun “titreşimleri” gibi belirsiz bir şeyi dalgın bir şekilde işaret etmek ve bunların kontrol etmeye değer olduğunu söylemek inanılmaz bir eleştiri gibi gelmiyor, ama, yani, My Work Is Not Hen Done’un titreşimleri onu kontrol etmeye değer kılan şey. dışarı.

(İmaj kredisi: Sutemi)

Ayrıca, küçük dokunuşlar işyerinde daha geniş ve daha tuhaf bir şeye işaret ediyor. Evet, bilim insanı arkadaşlarınızın hepsi kaçtı, bu hiç de iyi değil ama Alt tuşuna dalgın bir şekilde basılması, oyunumu aniden termal güvenlik kamerası görüntüsüne dönüştürdü, Avery’nin figürü parlak beyaza dönüşürken tüm gürültü kesildi. ısı parıltısı. Oyunun tamamı sanki onu küflü, parmak izi lekeli bir CRT ekranından izliyormuşsunuz gibi sunuluyor, bu da belki de zavallı Avery’nin arayışının pek iyi gitmediğini ima ediyor. Daha sonra birisinin ona ne olduğunu anlamak için ilerlemesini gözden geçirmesi gerekti.

OKU  Duolingo'yu hızlı çalıştırabildiğiniz ve birisinin tüm kursu 24 saat içinde tamamladığı ortaya çıktı

Ekim ayı için çok mükemmel. Her yönüyle mükemmel değil, kusura bakmayın. Oyunun konusu ve tarzı ilgimi çekti ama anlatısını en doğrudan aktardığı kısımlar, çevrenizdeki şeyleri kontrol ettiğinizde ortaya çıkan metin dilimleri en zayıf kısım gibi geldi. Biraz fazla yazılmış, biraz fazla abartılmış. “Bu mutfak ünitesinin muhtemelen beni bu noktada tamamen vahşi ve yakışıksız beslenme kalıplarına kaymaktan alıkoyan tek gerçek engel olduğundan şüphelenerek yalnızca kısmi şakacılık iddiasında bulunabilirim” gibi satırlar muhtemelen bir editörün izniyle işe yarayabilir.

(İmaj kredisi: Sutemi)

Ama oyunun nereye gideceğini görmek için sabırsızlanıyorum. Tam sürüm, “yoğun, doğrusal olmayan bir olay örgüsü” ve “açık uçlu araştırma ve analitik çalışma”nın yanı sıra “hayatta kalma/simülasyon türlerinin unsurlarını” vaat ediyor. Ayrıca video oyunlarını oynayabildiğimden beri kışkırttığım “perili radyo sinyalleri”.

16 Ekim’e kadar sürecek olan Ekim ayındaki Steam Next Fest’in bir parçası olarak My Work Is Not Henüz Bitmedi’nin demosuna göz atabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.