Moda

Armani Privé’nin şatafatlı Paris Couture Week defilesinde zamansız zarafet hakim oluyor

Armani Privé'nin şatafatlı Paris Couture Week defilesinde zamansız zarafet hakim oluyor

Armani Privé, SS24

Getty Images

Armani Privé, SS24

Getty Images

Jet sosyete kadınlarının gardıroplarında hızla değişen trendlere duyulan arzuyu ortadan kaldıran zamansız bir çekicilik var; kusursuz kesimli terziler ve sofistike gece kıyafetleriyle hayatta zahmetsizce süzülüyormuş gibi görünen kadınlar; Çağı tanımlayan silüetlere olan ihtiyacı aşan, eskimeyen bir elan. Armani Privé’yi satın alan kadın bu. Tasarımcı bir keresinde şöyle demişti: ‘Zarafet birinin gözüne çarpmak değil, birinin hafızasında kalmasıdır.

Bugün, haute couture sanatına İtalyan cevabını, ilk kez yaklaşık 19 yıl önce piyasaya sürülen ısmarlama çizgisiyle sunan Bay Armani, gösteriş değil, gösteriş konusundaki seçici gözünü kutlayan 92 görünüşlü güçlü bir koleksiyon sundu. en iyisi.

Armani Privé, SS24

Getty Images

Armani Privé, SS24

Getty Images

Ön sırada, Hollywood’un en ışıltılı yıldızları (bkz. Gwyneth Paltrow ve Glenn Close), İtalya’nın en göz kamaştırıcı aristokrat duayenleriyle omuz omuzaydı (Bourbon-İki Sicilya Prensesi Camilla, Castro Düşesi, iki kızı Prenses Maria Carolina ve Prenses ile birlikte geldi) Maria Chiara – yakın zamanda Avrupa’nın tek monarşik varisi olduğu söylenen Danimarka Veliaht Prensi Christian ile romantik bir bağlantısı olan kişi.)

Bay Armani yeni sezon için sadık ve cebi zengin müşterilerine şunları sunuyor: ‘Haute Couture ve Jeu‘; sanat formunun eğlencesini kutlayan Fransızca bir ifade. Ve evin koleksiyon notlarında varsayıldığı gibi, bu geniş kapsamlı her şeyi kapsayan temada, dekore edilmiş tasarımcı “beklenmedik yaratıcılık patlamalarına maruz kalabilir”. Sonuç? Nefes kesen muhteşem elbiseler ve ölmek üzere olan şık terziliklerden oluşan bir kaleydoskop.

Armani Privé, SS24

Getty Images

Armani Privé, SS24

Getty Images/Victor VIRGILE

Katmanlı ipek şallar ve tüy kadar hafif tül eteklerden oluşan şeker renkli şekerlemelerle başlayan koleksiyonun metamorfik becerisi (renk ve kesim açısından bukalemun benzeri) gece mavisi, fuşya ve limonun canlı tonlarına açıldı. . Şampanya rengi kombinezonlar ve monokrom sütunlu elbiseler bu ihtişam gökkuşağına nötr bir nüans kattı ve şatafatlı boncuk işi cömert bir ışıltı kattı.

Armani Privé, SS24

Getty Images/Stephane Cardinale – Corbis

Armani Privé, SS24

Getty Images

Her zamanki gibi jet sosyetenin göz kamaştırıcıları, tasarımlarında Bay Armani’nin Doğu’dan Batı’ya sonsuz çekici yolculuğuna hayran kaldı. Dünyanın dört bir yanından gelen bitki örtüsü ve hayvanlar, daha ayrıntılı incelendiğinde daha karmaşık boncuk işlerinden oluşan süslü goblen benzeri baskılar biçimindeki toplulukları süsledi. Başka yerlerde, doğrudan Güney Asya’dan gelen palmiye ağaçları, temiz kesimli gece paltolarında heykelsi motifler görevi görüyordu.

Armani Privé, SS24

Getty Images

Armani Privé, SS24

Getty Images

Ama belki çoğu ‘hayır’ Hepsinden önemlisi, muhteşem tuhafiyelerin yükselen patlamalarıyla eşleştirilen son görünümlerdi. Gerçeğinden daha büyük kıvrımlı çevreler, safir silüetlerden oluşan ipek kesimlere bürünmüş modellerin başlarına gururla oturuyordu.

Nereye giderseniz gidin, Privé’nizi paketlediğinizden emin olun.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Doğum gününde Prenses Anne'in kalıcı zarafetini onurlandırmak