Oyun Haberleri

Ejderha Gibi: Sonsuz Zenginlik, New Game+’ı 15$’lık bir yükseltmenin arkasına kilitlemek gibi son derece tuhaf bir karar veriyor

Like A Dragon 8 teaser trailer - Ichiban squints into the sun while standing on a beach naked

Yüz saatlik bir RPG’nin sunduğu her şeyi deneyimlemeye çalışmak söz konusu olduğunda, New Game+ genellikle çok fazla psikolojik hasara yol açmadan bir oyunu ikinci veya üçüncü kez tamamlamak için önemli bir araç olabilir. Persona serisi gibi bazı oyunlar, tam kapsamlı bir macera istiyorsanız NG+ koşusunu bile gerektirir.

Sega’nın yaklaşmakta olan Like a Dragon: Infinite Wealth’in New Game+ modunu Deluxe ve Ultimate sürümlerinin arkasına kilitlemesi durumu daha da kafa karıştırıcı hale getiriyor; bu da temel oyuna ek olarak sırasıyla 15 $ ve 40 $ ekstra maliyete mal oluyor. Bu, geleneksel olarak efsanevi zorluk modu gibi NG+ koşusunun arkasında kilitlenmiş kendi özelliklerine sahip bir seridir.

Spesifik olarak NG+, oyunun temel sürümüne dahil olmayan ‘Usta Tatil Paketi’ne katlanıyor. Oyunun resmi web sitesine göre pakette ayrıca bir bonus zindan, özel sujimon (Pokémon benzeri bir moddan), tatil misafirleri, kıyafetler “ve daha fazlası” yer alıyor.

Sinir bozucu bir şekilde, bu ayrıntıların hiçbiri oyunun Steam sayfasında yer almıyor. Her bir sürümü ve onlar için hangi paketleri alacağınızı listeliyor, ancak her birine nelerin dahil olduğunu ayrıntılarıyla anlatmıyor. Bu, yalnızca Steam sayfasına bakıyorsanız, geleneksel olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden NG+ içeren bir serinin aslında standart sürümünde yer alacağını varsaymanın son derece mantıklı olduğu anlamına gelir.

(Resim kredisi: Sega)

Böyle temel bir özelliğe sahip olmak için en az 15 dolarlık bir yükseltme gerektirmesi bana biraz kötü geliyor. Elbette, zevk için birkaç başka güzellik daha alırsınız, ancak bunlar doğası gereği çok daha isteğe bağlıdır.

Tabii ki, bunun Sega açısından oldukça kafa karıştırıcı bir ifade olma ihtimali hala var. Ancak keskin gözlü bir Reddit kullanıcısının yaklaşık bir ay önce durumu fark ettiğini ve iletişime geçerek evet, bunun yasal olduğunu söylediğini düşünürsek, kendime pek güvenmiyorum. Ne olursa olsun, Sega’dan durumla ilgili açıklama yapmasını istedim ve herhangi bir yanıt alırsam bu makaleyi güncelleyeceğim.

OKU  Genshin Impact Fan, Etkileyici Harabe, Khaenri'ah ve Çöl Planörlerini Paylaşıyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.