Oyun Haberleri

Fallout: New Vegas modu, güç zırhını olması gerektiği gibi canavarca tank kıyafetine dönüştürüyor, sonunda sinsi bir keskin nişancıdan başka bir şey oynamamı sağlayabilir

Fallout power armor wearer holding up a defeated NCR ranger

Fallout: New Vegas için Titans of the New West modu kısa süre önce 2.0 güncellemesine ve oyunun güç zırhının tamamen yeniden icat edildiğini gösteren yeni bir fragmana kavuştu. Titans of the New West, sizi doğrudan Warhammer 40K’dan çıkmış hantal bir gemiye dönüştürerek 2D oyunların güç zırhı fantezisini çivilemeyi amaçlıyor.

Bethesda’nın Gamebryo/Creation motorlarındaki gibi birinci şahıs RPG’ler söz konusu olduğunda, her zaman sinsi bir piç olmak isterim, onu Thief veya Deus Ex gibi, Skyrim’in övülen gizli okçusunun bir çeşitlemesi gibi oynamak isterim. Fallout’un ikonik güç zırhının ilk iki 3D girişinde, 3 ve New Vegas’ta bir nevi azalmasının bir faydası yok. Temel olarak, adamınızın birkaç mekanik avantajı olan daha yavaş, daha hantal bir versiyonu olmayı seçiyorsunuz ve o kadar da havalı görünmüyorsunuz – oyunların tuhaf, hantal ama heybetli olmayan güç zırhı, o klasik Gamebryo’nun gevşekliğini neredeyse artırıyor Duruş.

New Vegas’ın OG güç zırhını New West’in Titan’ıyla karşılaştırmak, sıska, zayıf bir adamın yeşilliklerini yiyerek ve günde 50 şınav çekerek iri ve etli bir adama dönüştüğü Charles Atlas çizgi filmlerinden birine bakmaya benziyor. Animasyonlar gerçekten de kıyafetlerin yeni kütlesinin satılmasına yardımcı oluyor; temel yürüyüş döngüsü, bir ineğin suratına kum tekmelemek isteyen kaslı bir plaj kabadayısından esinlenilmiş gibi görünüyor.

SMG’lerden roketatarlara kadar (levyeli tüfekler için Terminatör 2 tarzı takla kurma sistemiyle birlikte) kadar her şey için tek elle ateşleme animasyonlarına başlamayın bile. Bu, düşman silahlarının satılmaması için geliştirilmiş bir yetenekle birleştiğinde, bana Fallout 4 veya 76’daki tank benzeri kostümler kadar Robocop: Rogue City’deki oynanışı da hatırlatıyor.

Ayrıca, gelişmiş zırhların, Fallout 4’ün güç zırhının güçlü, tank benzeri fantezisini, kıyafetleri bir tür sınırlı kullanımlı, bataryaya bağımlı “araca” dönüştürmeden nasıl gerçekleştirdiğini de takdir ediyorum. Değiştirilen güç zırhları, kendi eşyaları gibi bir kenara atılmak yerine, hala oyunun dişli sisteminin bir parçası gibi görünüyor.

Yeni Batı’nın Titanları zırhları biraz OP olabilir, ama ne olmuş yani? Onun güç zırhı. Bir sonraki New Vegas karakterimi başka bir sinsi ödül avcısı salak yerine mini makine kıyafeti giymiş bir sığır beyi yapmayı düşünebilirim, ancak eski favori uyumlarımın cazibesine direnmek zor olacak. New Vegas Nexus’ta Titans of the New West’i kendiniz kontrol edebilirsiniz.

OKU  Skyrim Oyuncusu Sigurd'un Gizemli Koşullar Altında Öldüğünü Keşfediyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.