Moda

Cadılar Bayramı giderek yaklaşırken Tatler, korku kahramanının kalıcı cazibesini araştırıyor

Cadılar Bayramı giderek yaklaşırken Tatler, korku kahramanının kalıcı cazibesini araştırıyor

Tippi Hedren Kuşlar, 1963

Allstar Picture Library Ltd / Alamy Hazır Fotoğraf

Gerçek hayatta, sıkıntı içinde olanlar çoğu zaman bu kadar iyi giyinmezler. Ancak her zaman gösterişli olan film dünyasında, All Hallow’s Eve’in sertifikalı çığlık kraliçesinden daha şık bir şey yoktur. Onlarca yıldır darmadağınık sevgililer beyaz ekranı süsledi, korkunç bir moda zümresinde dengesiz katillere ve ölümsüz gerilim filmlerine karşı savaştı ve ürkütücü sezon, bu görkemli slasher sirenlerini ve korku filmlerini kutlamanın zamanı geldi.

Filmler çıktığından beri korku var. Tod Browning’in başarısına kadar ‘gerçek’ bir tür olarak tanınmasa da Drakula (1931), yüzyıllarca süren hastalıklı hayranlık, beyazperdede muhteşem korku şenliklerinin yolunu açtı. Gotik edebiyatın büyükleri, Edgar Allan Poe, Charles Dickens ve Nathaniel Hawthorne’un çalışmaları sayesinde okuyucuları çok daha önceden heyecanlandırmışken, hareketli görüntüler bizim korkutucu hikayelerimizi, göz alıcı yıldız adaylarımızı anlatmak için başvurulacak yer haline gelinceye kadar bu mümkün değildi. oldu katılık cazibeyi arttırmak (ve bahisçileri cezbetmek) için.

Devamını oku

‘Bahar gotik’ şıklığını yapmaya cesaretin var mı? Tatler’ın güzellik editörü nasıl başarılı olunacağını açıklıyor the sezonun görünümü

Gotik ihtişam ölümden dirildi ve sosyete büyülendi. Tatler güzellik editörü Astrid Joss’u karanlık tarafa gönderir. Kara kalbini ye, Morticia!

makale resmi

Kim Novak Vertigo’da, 1958

Allstar Resim Kütüphanesi Limited. / Alamy Stok Fotoğraf

Aralarında tartışmasız en stil sahibi ekran koruyucusu, etkileyici kataloğu onlarca yıldır heyecan verici gişe rekorları kıran filmleri üreten ve her zaman büyüleyici bir merkez sahnesine sahip olan Sir Alfred Hitchcock’tur. İkinci Bayan de Winter rolündeki Joan Fontaine’den, 1930 yapımı uzun metrajlı filmin baş karakteri olan gizemli merhum ilk eşi Rebecca’nın belirlediği aşırı zarafeti yakalamaya çalışan bir kadından, nane yeşili üç parçalı bir elbise giymiş Tippi Hedren’e kadar. etek takım elbise ve sarışın kabarık sosyetik Melanie Daniels rolünde Kuşlar (1963), Kim Novak aracılığıyla siyah opera eldivenleri ve dantel elbiseleriyle gizemli Melanie Elster rolünde Baş dönmesi (1958). Kuşkusuz, parıldayan yıldızların en seçkinleri hiçbir zaman Hitchcock’un çağrı listesinden uzakta değildi.

Devamını oku

Sabine’li Sahne: Cadılar Bayramı için giyinmek çok zevkli

Hile yok – Sabine Getty, 31 Ekim’de hayal gücünüzün çılgına dönmesine izin verin

makale resmi

Monako Prensesi Grace, Bir hırsızı yakalamak1955

PictureLux / Hollywood Arşivi / Alamy Stock Photo

Ancak onun en büyüleyici güzelliği elbette o zamanlar güneşte öpüşen sarı saçlı idol Grace Kelly olarak bilinen Monako Prensesi Grace’di. İkili ilk kez Hitchcock’un Gregory Ratoff’un filmi için aktrisin ekran testine rastladığında tanıştı. Taksi (1953) ve onu bir toplantıya davet etti. Böylece hem yönetmenin hem de yıldız adayın en saygın üç eserini doğuran bir ilişki başladı: Cinayet İçin M’yi Arayın (1954), Arka cam (1954) ve Bir hırsızı yakalamak (1955). Kelly’nin ekrandaki kimlik bilgileri her zaman muhteşem güzelliği ve son derece cilalı duruşuyla eşleşiyordu; tıpkı onun yakında gerçeğe dönüşecek olan gerçek hayattaki prenses rolüne çok benziyordu.

Devamını oku

Tatler’in bu Cadılar Bayramı’nda nerede görüleceğine dair rehberi

Ürkütücü sezon yaklaşırken Tatler’ın sizi bu Cadılar Bayramı’nda görülecek yerlerle tanıştırmasına izin verin

makale resmi

Monako Prensesi Grace, James Stewart’la birlikte Arka cam1954

Pictorial Press Ltd / Alamy Hazır Fotoğraf

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kylie Jenner, çok alışılmadık bir Kylie Jenner elbisesiyle sersemletiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir