Moda

Claudia Schiffer’in Chanel döneminin kırmızı halıdaki rönesansı 2023 Met Gala’da devam ediyor

Claudia Schiffer'in Chanel döneminin kırmızı halıdaki rönesansı 2023 Met Gala'da devam ediyor

Claudia Schiffer, Chanel Haute Couture Show’da, 1992

Havuz ARNAL/PICOT/Getty Images

Dua Lipa Met Gala’da, 2023

Christopher Polk/Getty Images

2023 şüphesiz Chanel’in yılı. Eylül ayında, V&A, evin kurucusu Gabrielle “Coco” Chanel hakkında bugüne kadarki en büyük sergiyi açacak. Kim Kardashian geçen hafta merhum Karl Lagerfeld’in kedisi Choupette ile çıktı; ve dün geceki Met Gala 2023, Lagerfeld’in eşsiz mirasına saygı duruşunda bulundu. Karl Lagerfeld: Bir güzellik çizgisi. Son zamanların kusursuz dikim tüvit ceketlerinden, yozlaşmış kamelya motiflerinden ve ünlü çift C logolarından vazgeçemeyeceksiniz gibi görünüyor. Ve bunu neden isteyesin ki?

Lagerfeld aşkına! 2023 Met Gala şimdiye kadarki en iyi giyinen olabilir
okumaya devam et

Ancak, Chanel’in zengin tarihinin kesinlikle şık bir kolu var ve bu, eşi benzeri olmayan heyecan verici bir dirilişin tadını çıkarıyor. Ve arkasında 1990’ların moda hayalperestleri durabilir: Claudia Schiffer’in eşsiz zarafeti.

Claudia Schiffer bir Chanel defilesinde kulis, 1991

Birleşik Arşivler/Getty Images

Schiffer, 1989’da Düsseldorf’ta bir gece kulübünde Metropolitan Model Ajansı başkanı Michel Levaton’ın dikkatini ilk kez çektikten sonra, Schiffer’in kara gözlü güzelliği ve heykelsi siluetiyle dünya çapında kapaklar ve kampanyalar ayırtması çok uzun sürmedi. Belirli bir sorun ingiliz Moda, Herb Ritts’in yönettiği film, Karl Lagerfeld’in dikkatini çekti. Tasarımcının ilham perisi oldu ve 1990’da Chanel için pist şovunu yaptı.

Charlotte Casiraghi’nin 2023 Met Gala’da Chanel’deki şık rolü neden Monaco kraliyet ailesi için dokunaklı bir anı temsil ediyor?
okumaya devam et

O zamandan beri bir ev ismi oldu. Orijinal süper model çağının cennet gibi bir düzenlemesi olan Schiffer, bir zamanlar çoğu dergi kapağının başlığını elinde tutuyordu. On yıllık kariyerinde Schiffer, Chanel’in yüzünden, 2002’den beri film yapımcısının kocası Matthew Vaughn ile paylaştığı Suffolk’taki Coldham Hall’un şatosuna ilerledi.

Karl Lagerfeld ve Claudia Schiffer bir Chanel defilesinde, 1992

Bertrand Rindoff Petroff/Getty Images

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Milano Moda Haftası minimalizm anlarını kutluyor: işte yeni İtalyan kıyafet yönetmeliği
İlgili yazılar
Moda

Artık zamanı geldi: bu dokuz göz kamaştırıcı yeni sürümle sehpa cazibesini yükseltin

Moda

Bale düzünün geri dönüşünü unutun, bu sezon muhteşem ayakkabılar için opera topuklu ayakkabının geri dönüşünü tercih edin

Moda

Pop Kraliyeti: İngiliz hayranı Kraliçe Madonna, Londra'ya inerken yüce hüküm sürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir