Oyun Haberleri

Killing Floor 3’ün korkunç sanatı kısmen Şükran Günü yemeğinden ilham aldı: ‘Karım şöyle dedi, lütfen hindiyi şimdiden pişir’

Killing Floor 3 screenshot

Orijinal Mortal Kombat’ta Scorpion’un karikatürize bir şekilde birinin omurgasını parçalamasının ardından yaşanan histeriyi düşünmek artık komik ama oyunlardaki grafiksel doğruluk gelişmeye devam ettikçe, simüle edilmiş vahşet ile gerçek şey arasındaki çizgi bulanıklaşabiliyor. Bazı geliştiriciler bu ilerlemeleri benimsiyor – Callisto Protokolü’ndeki geliştiricilerin “gerçek hayattaki korku ve vahşet örneklerini” inceledikleri bildiriliyor – ancak Tripwire Interactive, yakında çıkacak zombi nişancı oyunu Killing Floor 3 ile farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Tripwire Interactive kreatif direktörü Bryan Wynia, Gamescom röportajı sırasında ilham almak için “insan yaralanması türü şeylere” bakmak yerine, Killing Floor 3’ün geliştiricilerinin kanın, cesaretin ve savaşın olduğu 1980’lerin aksiyon ve korku filmlerine geri döndüklerini söyledi. Topyekün şiddet o kadar abartılıydı ki, “Bunu kabul edilebilir hale getirdi.”

Wynia, “Referans ve ilham kaynağına baktığımızda, dürüst olmak gerekirse, bu gerçekten VHS ve DVD koleksiyonlarımıza göz atmaya ve çeşitli klasik korku filmlerine bakmaya benziyor” dedi. “Çocukken beynimizde yakılan ve daha sonra gelecek nesle ilham kaynağı olabileceğimiz oyunlar yapmamıza ilham veren şeyler nelerdi?

“Uzaylılar ve Predator; çok fazla kullanılıyor ama çok klasikler ve pek çok insana ilham veriyorlar. Bu referansların Killing Floor dünyasını gerçekten etkilediğini gördüğümüz yer, temel olarak, bu filmlerde, dişleriyle ve dişleriyle savaşmak zorunda olan bir grup süper güçlü belalı adam vardı. hayatta kalmak için çivi çaktık ve her iki filmin sonunda neredeyse hiç kimse hayatta kalamadı. ellerindeki son kurşunu kullandılar. işte o zaman killing Floor en iyi olduğu zamandı, oyundan çıktığımızda ve kelimenin tam anlamıyla üzerimizdeki teri sildiğimiz zamandı. kaş ve zar zor hayatta kaldık. İşte o zaman harika bir yöne doğru gittiğimizi anlıyoruz.”

Tripwire, Killing Floor 3 için gerçek dünyadan ilham alıyor; Wynia, oyuncularla bağlantı kurabilmesi için oyunu “gerçekliğe dayalı” tutmanın önemli olduğunu ancak her zaman açık kaynaklardan gelmediğini söyledi. Mesela hindi.

Wynia, “Şükran Günü için hindi hazırlıyordum” dedi. “Ve masanın üzerinde bu çiğ hindiyi görüyorsunuz. Zar ve kanadın kolu o kadar ilginç bir dokuya sahipti ki, sanat ekibine temelde şunu göstermek için ailemin Şükran Günü yemeğine benzer fotoğraflar çekiyordum. eti ne düşünüyorum [of the creature] muhtemel. Evet, karım şöyle dedi: Lütfen hindiyi şimdiden pişirin. İş bitti.”

OKU  Sonunda hasretini çektiğim devasa 4K OLED oyun monitörünü satın aldım ve daha mutlu olamazdım

Basitçe söylemek gerekirse, Tripwire’ın nihai hedefi, oyuncuların kan, bağırsak, kemik ve beyin parçaları ve ara sıra hatalı göz küresi ve hafif silah ateşiyle sarılmış bir ölümsüz dehşetinden ortaya çıkan diğer her şey içinde yüzmesini sağlamaktır – “parçalar”, id Software’in kurucu ortağı Adrian Carmack tarafından 1993 yılında icat edildiği söylenen bu terim, genel olarak kabul edilen terimdir ve kimsenin bu deneyimden gerçekten rahatsız olmamasını sağlar.

Wynia, “Gore her zaman serinin temel öğesi olmuştur” dedi. “Ve bu, geliştirmeye devam ettiğimiz bir şey. Kan hakkında düşündüğümüz şey, temel olarak grafik tasarımın grafik şiddetle buluşmasıdır.

“Oyuncuları istiyoruz” [are] ‘Kahretsin, bu harika hissettirdi’ gibi, ‘Ah kahretsin, hasta olacağım’ değil.”

Killing Floor 3, bu hafta başında Unreal Engine 5 tarafından desteklenen “korkunç bir grafik görüntü” olarak duyuruldu; bu, yapışkan parçaların gerçekten çok yapışkan görünmesine neden olacak. Henüz bir çıkış tarihi yok, ancak Steam’de istek listesine eklenebilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.