Oyun Haberleri

BlizzCon, Kasım ayında yüz yüze bir etkinlik olarak geri dönüyor

BlizzCon, Kasım ayında yüz yüze bir etkinlik olarak geri dönüyor

2022’nin sonunda söz verildiği gibi BlizzCon geri dönüyor. 2019’dan bu yana önce Covid-19 salgını ve ardından 2021’de Activision Blizzard’ı saran ayrımcılık ve cinsel taciz skandalı nedeniyle raydan çıkan Blizzard, büyük yıllık kongresinin 3 Kasım’da Anaheim Kongre Merkezi’ne geri döneceğini duyurdu.

Blizzard, “Oyuncularımız, oyunların bağlantı ve dostluk için ortak zemin olduğu bir yer olan BlizzCon’u harika yapan şeyin merkezinde yer alıyor” dedi. (yeni sekmede açılır). “İster sadece çevrimiçi görebildiğiniz arkadaşlarınızla takılmaya, sevdiğimiz oyunlardaki destansı anları kutlamaya, kongre merkezi salonlarında sunulanları keşfetmeye, ister evrenlerimiz için sırada ne olduğunu öğrenmeye istekli olun, BlizzCon Bu etkinliği her zaman bu kadar özel kılan topluluktur ve hepinizi tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Büyük geri dönüşle ilgili ayrıntılar yetersiz, ancak Blizzard’ın “bilet bilgileri, cosplay ve diğer yarışma ayrıntıları” da dahil olmak üzere daha fazla bilginin Haziran ayında açıklanacağını söylediği gibi, aşina olduğumuz şov olacak gibi görünüyor. BlizzCon etkinlikleri genellikle büyük duyuruları ve geliştirici panellerini, Hearthstone Dünya Şampiyonası ve Overwatch Dünya Kupası gibi büyük e-spor etkinliklerini, satılık her türlü ürünü ve çok büyük bir cosplay yarışmasını içerir.

BlizzCon, diğer tüm büyük yüz yüze oyun etkinlikleri gibi, 2020’de Covid-19 salgını nedeniyle askıya alındı. Blizzard, onun yerine 2021’in başlarında yalnızca dijital bir etkinlik düzenledi ve 2022’nin başlarında benzer bir çevrimiçi vitrin planlarını duyurdu. Ancak, yaygın ayrımcılık ve cinsel taciz iddiasıyla Temmuz 2021’de açılan bir davanın ardından (yeni sekmede açılır) şirkette, eski Blizzard başkanı J Allen Brack de dahil olmak üzere yüksek profilli çalışanların istifasına veya görevden alınmasına yol açan (yeni sekmede açılır)Diablo 4 oyun yönetmeni Luis Barriga (yeni sekmede açılır) ve baş düzey tasarımcı Jesse McCree ve World of Warcraft tasarımcısı Jonathan LeCraft, Blizzard “duraklatıldı (yeni sekmede açılır)“Gösterinin gerçekleşmesi için gereken çabanın” en iyi şekilde ekiplerimizi desteklemeye ve oyunlarımızı ve deneyimlerimizi geliştirmeye yönelik olduğunu söyleyen etkinlik.

Geçmiş BlizzCons’un havası, hayranların şirketin son hamleleri hakkında nasıl hissettiklerine bağlı olarak sallandı. Düşük puanlar, 2018 Diablo Immortal duyurusunu içerir (yeni sekmede açılır) ve Hong Kong yanlısı protestolar (yeni sekmede açılır) BlizzCon 2019 dışında. Bu yılki Overwatch şenlikleri özellikle iyimser olmayabilir—hayranlar şu anda Blizzard’ın duyurusundan sersemlemiş durumda. (yeni sekmede açılır) Overwatch 2’nin duyurulduğu gibi PvE modunu bitirmeyeceği – ancak Diablo 4’e olumlu bir karşılama (yeni sekmede açılır) gelecek ay işleri daha mutlu bir yere çevirebilir. Blizzard, bir sonraki World of Warcraft genişlemesini de duyurabilir.

Önceki şovlarda olduğu gibi, 2023 BlizzCon da canlı yayınlanacak: 2021 “Blizzconline” etkinliği herkes için ücretsizdi, ancak yüz yüze bir etkinliğe dönüşle 2023 akışlarına erişimin (açılış törenleri dışında, geleneksel olarak herkes için ücretsiz olan) sanal bir bilet gerektirecektir. Bu biletler bir süre daha satışa çıkmayacak ancak bizzat katılmak isterseniz hemen otel bloklarını ayırtabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

OKU  Elden Ring Hayranı Yelough'un Gerçek Gözünü Buldu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.