Moda

Galler Prensesi tarafından sevilen şapkacı Jane Taylor, 20. yıldönümünde Tatler ile atölyesinden hikayeler paylaşıyor

Galler Prensesi tarafından sevilen şapkacı Jane Taylor, 20. yıldönümünde Tatler ile atölyesinden hikayeler paylaşıyor

Galler Prensesi (o zamanki Cambridge Düşesi), 2022’de Westminster Abbey’de Anzak Günü Anma ve Şükran Günü Ayini’ne katılıyor

Max Mumby/İndigo/Getty Images

Galler Prensesi de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen hanımlarının kafalarını taktı ve en sadık müşterileri arasında Vestey, Manners ve Spencer klanlarının üyelerini sayıyor. Kraliyet takvimindeki en dokunaklı olaylar için prensesleri, kontesleri ve düşesleri giydirdi. Bu nedenle, ünlü şapkacı Jane Taylor’ın kendisinin (şapkaların) bir kraliçesi olduğu inkar edilemez.

Kraliyet Ailesinin En Şık 50 Paskalya Pazarı Anı
okumaya devam et

Galler Prensesi’nin ısmarlama Taylor kreasyonlarından oluşan cephaneliği, Westminster Abbey’den Buckingham Sarayı’na, Sandringham’a ve Holyrood House’a kadar her yerde görüldü. Ve Edinburgh Düşesi, tanıdık başlığından asla uzak değil bir la Jane, Ascot’ta bir dayanak noktası et al.

Edinburgh Düşesi (o zamanki Wessex Kontesi), 2019’da Windsor’daki St George Şapeli’ndeki Jartiyer Nişanına katılıyor

Havuz/Max Mumby/Getty Images

Şimdi, gururlu İngiliz markasının 20. yıl dönümünde, Jane Taylor göz kamaştırıcı hanedanlar için tasarım yaptığı son yirmi yılı hatırlıyor. Taylor, “Bu benim için çok büyük bir kilometre taşı, biz küçük bir ekibiz ve ısmarlama İngiliz işçiliği üzerine kurulmuş ve organik olarak büyüyen, harika bir müşteri listesinden gelen güzel geri bildirimlerle desteklenen bir işletmeyiz” diyor.

Kraliyet ailesi Paskalya Pazarında ne giydi?
okumaya devam et

Edinburgh Düşesi (o zamanki Wessex Kontesi), Trooping the Colour sırasında Buckingham Sarayı’nda, 2022

Max Mumby/İndigo/Getty Images

Daphne’s’in South Kensington’daki atölyesine çok yakın olan Walton Street atölyesi, en prestijli ve özel davetlerin giydirildiği tek adres haline geldi. “Müşterilerimle yakın çalışmak bana yıllar boyunca çok özel anların küçük bir parçası olma fırsatı verdi. Bunlar genellikle halka açık etkinlikler, düğünler ve yarışlardan sonra gerçekleşirken, aynı zamanda danışanın hayatındaki çok özel ve özel günlerdir. Bu bizim için çok önemli ve tüm müşterilerimize karşı takdir yetkisini korumak için yakın bir şekilde çalışıyoruz” diyor Taylor. Taylor, kraliyet ailesiyle çalışma konusunda ağzını sıkı tutuyor, ancak “Dünyanın dört bir yanından kraliyet ailesiyle çalışmak benim için hem bir ayrıcalık hem de bir onur” diyor.

Ve neden özellikle Taylor’ın tasarımlarına göz dikiyorlar? Kusursuz güzellikteki parçaları sayısız başyazıda yer aldı ve hatta Londra Moda Haftası’nda Emilia Wickstead’in SS19 koleksiyonuna moda gösterişli hava kattı, bu yüzden kesinlikle başarı için bir tarif buldu. Taylor, “En sevdiğim dönem 1920’lere kadar uzanan ve koleksiyonlarımdaki referans şekiller, stiller, malzeme kombinasyonları ve süslemeler ile doğadan ve eski şapkalardan ilham alıyorum” diye açıklıyor. “Önemli olan, şekilleri yeniden düşünürken ve modern kadın için parçalar yaratırken bu zamansız tasarımların klasik zarafetini korumaktır. Saç stilleri çok farklı, şapkalar her gün giyilmiyor ve cinsiyete özgü stiller akıcı hale geliyor, bu nedenle bu çağ için yeni şekiller yaratmak gerçekten zevk aldığım bir meydan okuma.”

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  10 numarada yeni bir şato var ama Lady Victoria Starmer'ın Downing Street gardırobundan ne bekleyebiliriz?