Moda

Goodwood, zarif! Sezonun son modası yaklaşırken içeriden Ascot’un evrimini keşfedin

Goodwood, zarif!  Sezonun son modası yaklaşırken içeriden Ascot'un evrimini keşfedin

Nabeela Al Jaidah, Richmond Dükü ve Leydi Alexandra Gordon-Lennox, 2019

Lara Arnott

Galler Prensi Bertie, Viktorya döneminden bu yana Glorous Goodwood olarak bilinen ve Richmond düklerine uzun süredir ev sahipliği yapan Batı Sussex malikanesinde düzenlenen Goodwood Festivali’ni bir zamanlar ‘Yarışların da düzenlendiği bir bahçe partisi’ olarak tanımlamıştı. 300 yıl. Ve göz kamaştırıcı yarış toplantısının, giyinme konusundaki kendine özgü tavrından dolayı teşekkür etmesi gereken şey de bu taşkın kraliyet ailesi.

Devamını oku

Terzilik tarzında eyerleyin: tatlerStil Danışmanı, Gloious Goodwood’un muhteşem uyumu hakkındaki kararını açıkladı

Stil editörü Chandler Tregaskes, Duke of Richmond’un görkemli Batı Sussex’inde harika bir gün geçirmek için mükemmel üniformayı anlatıyor

makale resmi

Clementine, 1860’lardan 1910’daki ölümüne kadar düzenli bir katılımcı ve Goodwood’un misafiri olan Edward VII – daha sonra olduğu gibi – “toplantının onu bir defileye dönüştürmeye çalışanlar tarafından baltalandığını” hissetmeye başladığını söylüyor de la Poer Beresford, Goodwood Koleksiyonu’nun küratörü. Bu yüzden kararlı bir şekilde harekete geçti. İlk olarak, şapka yerine hasır şapkaları teşvik etti; daha sonra kuyruk yerine atış ceketi giyiyordu; ve 1906’da, taç giyme töreninden dört yıl sonra, devrim çılgınlığına kapıldı ve fotoğrafı çekildi, diyor de la Poer Beresford, ‘sabah kıyafeti yerine rahat bir takım elbise ve gri melon şapka’ giyiyordu. Takviyeleri Sabitleyin!

Jemima May ve Leydi Eloise Gordon-Lennox, 2019

Lara Arnott

Goodwood at yarışıyla eş anlamlıdır: 3. Richmond Dükü ilk özel yarış toplantısını 1801’de burada düzenledi; o kadar başarılıydı ki ertesi yıl halka açık bir yarış toplantısı düzenlendi. Ailenin atlara olan düşkünlüğü mülkle olan ilişkilerinin kökenlerine kadar uzanıyor: 1. Richmond Dükü (II. Charles’ın gayri meşru oğlu) onu ilk olarak 17. yüzyılda yerel avcılığın tadını çıkarmak için kiraladı ve daha sonra satın almaya devam etti. 1697.

Devamını oku

Pearson’lar ve yakışıklı polo oyuncuları Cowdray’in görkemli Altın Kupa Finalinde karşı karşıya geliyor

Neşeli hokey sopaları bu değil; at sırtında yüksek hız, yüksek beceri ve yüksek cazibedir. İşte bu yüzden akıllı setler polo için lokomotif

Görüntünün olası içeriği: Hayvan, Memeli, At, İnsanlar, İnsan, Kişi, Binicilik, Takım, Takım Sporu, Spor, Spor ve Polo

Muhteşem Goodwood her zaman olduğu gibi tatler 1938’de, 11. Richmond Dükü’nün idaresi altında bugün hala geçerli olan sofistike ama rahat bir kıyafet kuralıyla ‘bir rütbe ve moda geçit töreni’ olarak ifade edildi. Kazanan direğin karşısındaki Richmond Muhafazası, erkeklerin ceket ve kravat takmasını gerektiren tek yer, ancak bu iznin tembelliğe ilham vermesine izin vermeyin. Ortam rahat ama kadınların öğle yemeği yeme tarzına uygun: yazlık bir elbise ve düz ayakkabılar veya dolgu topuklu ayakkabılar (yalnızca çaylaklar yüksek stilettolarla gelir ve bakımlı çimlere gömülür). Tuhafiye hayranlık uyandırıyor, ancak Ascot için omuz genişliğinde tabakları koruyun – burada bir panama (Edward VII’nin tercih ettiği stil), Philip Treacy’nin kabarık etek bukle şekerlemesinden daha fazla gösterişlidir. Erdem, Alice Temperley ve Emilia Wickstead muhteşem İngiliz tasarımcılardır günlük yarış pistine hazır ihtişam için, Prenses Margaret veya Prenses Beatrice’e yakışmayacak türden nostaljik silüetleri benimsiyor.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Seçkin beyefendi için 22 harika hediye fikri