Oyun Haberleri

Itch.io’nun yeni Gazze Oyunları paketi Filistinlilere tıbbi bakım için fon sağlıyor

Itch.io Games for Gaza Bundle screenshot

Itch.io, 1982’de kurulan ve “Filistinli toplulukların sağlık ve onur haklarını korumak için işbirliği içinde çalışan” İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu olan Filistinliler için Tıbbi Yardım’ı desteklemek üzere fon toplamak amacıyla 250’den fazla oyundan oluşan yeni bir paket hazırladı. “

MAP web sitesi, “MAP’ın vizyonu, tüm Filistinlilerin etkili, sürdürülebilir ve yerel olarak yönetilen bir sağlık sistemine erişebileceği ve sağlık ve onur haklarının tam olarak hayata geçirilebileceği bir gelecek” diyor.

“Batı Şeria, Gazze, Doğu Kudüs ve Lübnan’daki programlarımız aracılığıyla, bu vizyona ulaşmak için güvenilir ve deneyimli yerel ortaklarla çalışıyoruz. Filistinliler tarafından tasarlanıp sunulan programlarımız, temel sağlık hizmetlerine erişim sağlıyor ve yerel bilgi ve deneyim inşa ediyor. Filistinlilerin sağlık sorunlarına çözüm bulma konusunda beceri sahibiyiz. İnsani acil durumlarda, yardım ve destekle hızla müdahale etmeye hazırız.”

Çoğu Itch.io paketinde olduğu gibi Games for Gaze paketi de çok indie, yani içindeki oyunların çoğu benim için bilinmiyor. Ama işin çekici yanı da bu: Çok düşük bir giriş ücreti karşılığında 140 farklı geliştiriciden çığ gibi bir şeyler alıyorum; bunların büyük hacmi ilginç bir şeyler bulacağımı neredeyse garanti ediyor. “Şeyler” diyorum çünkü bu sadece video oyunları değil: Pakette ayrıca fiziksel oyunlar (kart oyunları, masaüstü RPG’ler, bu tür şeyler), oyun varlıkları ve müzik koleksiyonları da var.

Bu, her şeyin derin ezoterik olduğu anlamına gelmez. Paketteki nispeten iyi bilinen birkaç oyun arasında, istediğimizi asla bilmediğimiz sincap casus gerilim filmi Nuts ve geçen yıl Stadia’nın kapanması nedeniyle piyasaya sürülmeden hemen önce beklenmedik bir şekilde yetim kalan bir oyun olan Hyper Gunsport yer alıyor. Bu oyunların her biri tek başına tüm paketin maliyetinin en az iki katı kadardır. Kendini “bu yılın en heyecan verici roguelike gizli mobilya yeme simülatörü” olarak tanımlayan Robotlar Değil adlı bir şey de var. Sizi bilmem ama ben merak ediyorum.

Itch.io’nun Gazze Oyunları paketi 10$’a satın alınabilir, ancak iyi bir amaç için katkıda bulunmak istiyorsanız daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Şimdiden 15.000 dolarlık hedefi çoktan aştı, bu da şüphesiz başka bir hedefin yolda olduğu anlamına geliyor. Paket 9 Kasım’a kadar satışa sunulacak.

OKU  Mass Effect'in duayeni Mac Walters, NetEase ile yeni bir stüdyo kuruyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.