Sağlık

Kalça eritmenin yolları

Kalça eritmenin yolları Bir çok bayanın korkulu rüyası olan basen bölgesindeki genişleme ve kilo alma bayanların en çok zorlandıkları bölgelerden biridir. Bölgesel kilo vermeye giren basen eritme belli bir rejim yaparak erise bile hareket etmeden veya kalça bölgesini çalıştırmadan erimesi oldukça güç olmaktadır.

Pilates ile kalça eritme

Alınan kiloların bölgesel olarak kiloya dönüştüğü kişilerde yapılacak rejimin yanı sıra kondisyon ve kalça çalıştırıcı bazı özel hareketleri rutin olarak yapmaları gerekmektedir.
Bol sıvı tüketmek ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra kalça çalıştıran hareketleri hayatınızın bir parçası yapmanız durumunda fit görünümünüzü korumuş olursunuz. Kalça ve basen eritmede yapılacak en iyi sporlardan biri de pilatestir. Pilates bir yandan esnemeyi sağlarken bir yandan da sıkılaştırma özelliğine sahiptir.

Evde Kalça Eritme

Pilates yapmak için illa bir spor merkezine gitmeniz gerekmiyor. Belki bunun için zamanınız yok belki de ekonomik gücünüz. Ama kendinize ev ortamında ayıracak 15-20 dakikalık bir çalışma ile istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün.

Pilates için gerekli olan ortamı kendinize hazırladıktan sonra yere uzanın ve ayaklarınızı 90 derece dizlerinizden kırıp ellerinizi başınıza koyup başınızı yerden 15-20 santim kadar kaldırıp sağ tarafa doğru başınızı yöneltirken sol ayağınızı çekin başınızı sola doğru omuzdan kıvırırken diğer bacağınızı sağ doğru uzatarak bir tür bisiklet çeviriyor şeklinde sırayla kendinizi aşırı zorlamadan 10 sefer yapın bu çalışmayı elinizden geldiğince her çalışmada arttırarak yapmaya çalışın.

Diğer bir hareketimiz ise dizlerinizi sıra ile başınıza doğru çekerek ellerinizle tutun bu şekilde kalçanızı zorlayarak her ayak için 10 ar kez yapın daha sonra karın kaslarınızı biraz rahatlatıp uzandığınız yerde yan yatıp ayağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp yere indirerek iki ayağı da yaparak çalışmanızı bu şekilde devam edin. Kalça yağları eriyip kaslara dönüştükçe küçülecek ve sizi rahatsız eden kalçalarınız toparlanmış olacaktır.

OKU  Healthgrades, ayakta tedavi gören diz ve kalça protezleri için en iyi hastaneleri sıralıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir