Oyun Haberleri

Bu gizli Diablo 4 özelliği, oyunsonu ganimetini çok daha kolay hale getirebilir

Diablo 4 Sorceress surrounded by undead monsters

Sonunda, Diablo 4’te, seviyeler için öğütmek yerine, teçhizat için öğüttüğünüz bir noktaya ulaşırsınız. Benzersiz öğeler, sınıfınız için benzersiz bonuslar sağlar ve RPG’nin 100. seviye sınırına tırmanırken çok önemlidir.

Zindanları körü körüne süpürmek ve Murmuring Obols ile teçhizat için kumar oynamak yerine, Diablo 4’ün canavar ailesi sistemiyle (gerçekten talihsiz bir isim) belirli öğe türlerini hedefleyebilirsiniz. Örneğin, bir tırpan için çaresiz kalan büyücüler, Boğulmuş düşmanları arayabilir veya yapınızı tamamlamak için sadece Eşsiz bir miğfere ihtiyacınız varsa, Tarikatçılarla savaşmaya odaklanabilirsiniz.

Kampanyayı bitirip 50. seviyeyi geçen uzun yola başladığınızda, Eşsiz öğelerin neden zorlu Dünya Aşamalarında çok yardımcı olduğunu göreceksiniz. Normal düşmanlar ve patronlar daha sert vurur ve hayatta kalmak için donanımınız ile beceri ağacınız arasında bir tür sinerjiye sahip olmanızı gerektirir. Necromancer Bone Spear yapımım, AoE hasarımı artırmak için bir Deathless Visage miğferi alana kadar hiçbir zaman tam olarak doğru gelmedi.

Canavar aileleriyle ilgili ayrıntılar hala belirsiz ve artırılmış düşme oranlarının Eşsiz öğeler için geçerli olup olmadığı net değil. Ama olmasalar bile, bu sistemin henüz 100. seviyeye ulaşmamış herkes için faydalı olma şansı var. Nadir ve Efsanevi öğeler, Aspects of Power’dan gelen pasif bonuslarla yükseltebileceğiniz ve belirli Efsanevilere dönüştürebileceğiniz güçlü istatistikler taşır. Kabul edelim ki, RNG düşüşlerinin affedilemez doğasından yararlanmaya yardımcı olan herhangi bir tamirci denemeye değer.

Reddit kullanıcısı NightKrowe, her canavar ailesinin bir listesini, onlara atanan öğe türlerini ve hangi zindanlarda bulunabileceklerini bir araya getirdi. Maxroll’da da her tür canavarın bir listesi ve açıklaması var.

İşte her canavar ailesinden düşenler:

 • Haydutlar: Hançerler, gürzler
 • Canavarlar: Sandıklar, tatar yayları, kılıçlar
 • yamyamlar: iki elli baltalar, baltalar, miğferler
 • Tarikatçılar: Hançerler, miğferler
 • Boğuldu: Tırpanlar, iki elli gürzler, pantolonlar, çizmeler
 • Düşmüş: Baltalar, sopalar
 • Hayaletler: Yaylar, değnekler
 • Keçi adamlar: İki elli baltalar, baltalar, iki elli sopalar, totemler
 • iskeletler: Tatar yayları, kalkanlar, kılıçlar
 • Yılanlar: İki elli sırıklı silahlar, kılıçlar
 • örümcekler: Sandıklar, odak, eldivenler, iki elli kılıçlar
 • Vampirler: Yaylar, iki elli kılıçlar, asalar
OKU  Bu "işlemeli ortaçağ platform oyunu" için yeni bir fragman, güneşli köyünün altında gömülü genişleyen yeraltı dünyasını gösteriyor

Tam olarak hangi öğelere ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, karakter panelinizdeki hangi teçhizat yuvasının en düşük öğe düzeyine sahip olduğuna bakın ve onu düşüren canavar ailesini hedefleyin. Elit düşmanların eşya düşürme şansı daha yüksektir, bu nedenle zindanlarda veya Helltides veya Strongholds gibi açık dünya etkinliklerinde canavarları çiftleştirmek isteyeceksiniz.

Birisi, canavar aile düşürme oranlarının, normal düşman çiftliği yerine onlar için yeterince önemli olup olmadığını kesin olarak belirlemek için matematiği kesinlikle yapacaktır. Diablo 4’ün sistemlerinin çoğu oyunsonu etrafında inşa edilmiş gibi görünüyor, bu yüzden göründüğünden daha faydalı olursa şaşırmam. Blizzard’ın ayrıca, hedeflenen öğe çiftçiliğini vurgulayan değişiklikleri içerebilecek büyük bir denge yaması geliyor. Aksi takdirde, en son bozuk zindan çiftliği konumu için herkesin YouTube ve Reddit’i yenilemeye geri dönmesi gerekecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.