Moda

Kraliçe Camilla’nın zarif taç giyme töreni elbisesinin arkasındaki modacı Bruce Oldfield, Temmuz sayısında kraliyet moda tarihindeki başrolü hakkında konuşuyor.

Kraliçe Camilla'nın zarif taç giyme töreni elbisesinin arkasındaki modacı Bruce Oldfield, Temmuz sayısında kraliyet moda tarihindeki başrolü hakkında konuşuyor.

Bruce Oldfield, Lancaster House’da bir Bruce Oldfield defilesi sırasında Kraliçe Camilla (daha sonra Cornwall Düşesi) tarafından karşılandı.

WPA Havuzu/Getty Images

Majesteleri, bu yılın Mart ayının sonunda Almanya’ya yaptığı ilk resmi ziyarette Kral’a eşlik ettiğinde, Berlin’deki Bellevue Sarayı’nda kraliçe eşi olarak ilk resmi akşam nişanına katıldı. Tabii ki parlamak istedi. Bu vesileyle, ekibim tarafından Bruce Oldfield Couture’da yapılan, iç içe geçmiş kristal yapraklarla parıldayan siyah bir gece elbisesi tasarladım.

okumaya devam et

tatler Kral Charles III’ün tarihi bir portresiyle müjdeliyor. Temmuz sayısının kapağında yeni bir kraliyet dönemi başlatıyor

Trinidadlı sanatçı Sarah Knights, Helen Rosslyn ile hayatının en büyük görevi hakkında konuşuyor: bir kralı ele geçirmek tatlerbu yaz Sotheby’s’de görülecek özel kapak portresi.

ürün resmi

Majestelerini on yıldan fazla bir süredir giydiriyorum. Ekibim onun şeklini, zayıf yönlerini, abartmak istediğimiz noktaları, yumuşatmak istediğimiz şeyleri biliyor, tıpkı her müşterimizde yaptığımız gibi. Tüm kadınlar gibi o da sadece güzel görünmek istiyor. Ne yaptığını bilen, vaatlerini yerine getirebilecek biriyle yetenekli ellerde olmak istiyor.

Kraliçe taç giyme töreni elbisesiyle. Elbisenin üzerindeki işlemeler, Camilla’nın kalbine yakın konuları temsil ediyor: İngiliz kır çiçeklerinden çelenkler; iki teriyer – kurtarma köpekleri Bluebell ve Beth’e bir övgü; ve çocukları Tom ve Laura ile torunları Gus, Freddy, Louis, Eliza ve Lola’nın isimleri

Toby Melville/Getty Images

İki köpek, Majestelerinin elbisesinin altında görülebilir. Elbisenin başka bir yerinde çocukları Tom ve Laura ile torunları Gus, Freddy, Louis, Eliza ve Lola’nın isimleri kabartmalı.

WPA Havuzu/Getty Images

Şimdi hayatımın en büyük komisyonunda Kraliçe’nin taç giyme törenini tasarladım. Geçen yılın sonunda – oldukça uzun zaman önce – bana sorulmuştu ama yapacak çok şey vardı, bu yüzden hemen işe koyulduk. Kısa bir süre sonra elbisenin gerçek tasarımı yerine oturdu ve ardından bitmiş elbisenin pamuklu maketlerini yapmaya, kesmeye ve Queen’e takmaya başlama sırası takıma geldi. Hepimiz mutlu olana kadar Clarence House’da üç tuvalet provası (bitmiş elbisenin bir modeli) yaptık ve sonra Noel tatiliydi.

1988’de Bruce Oldfield: moda tasarımcısı tarafından kraliçenin modacısına dönüşen erkek çocuk

Tim Graham/Getty Images

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  El Çantaları ve Miras: Kraliyet ailesini donatan Avusturya Arşidüşesi ile tanışın