Moda

mahkeme iş başında! Tatler’s Style Counsel, gece kıyafetlerinin en zarif aksesuarı olan opera eldiveni hakkındaki hükmüyle geri dönüyor.

mahkeme iş başında!  Tatler's Style Counsel, gece kıyafetlerinin en zarif aksesuarı olan opera eldiveni hakkındaki hükmüyle geri dönüyor.

Stil Editörü, Tatler, Chandler Tregaskes

Kris Anwar

Eldivenler, çekicilik ve iyi zamanlar; Opera eldiveninin cazibesi sonsuz ve ilham alacağınız ultra şık tarzdaki idoller asla eksik olmayacak.

Instagram içeriği

Bu içerik, kaynaklandığı web sitesinde de görüntülenebilir.

1910’larda Queen Mary’den 1950’lerde Jackie Kennedy’ye ve günümüzün kırmızı halı ustalarına kadar, bu zarif aksesuarlar gece giyiminde gerçek bir güç gösterisidir.

Teck Kraliçesi Mary, 19. yüzyılın sonları – 20. yüzyılın başları

Baskı Koleksiyoncusu/Getty Images

Diana, Galler Prensesi, 1986

Enver Hüseyin / Getty Images

En azından 18. yüzyılın sonlarından beri yüksek sosyetenin modası olan opera eldiveni, edebi yüzyıllar boyunca güzelliği, gücü ve zarafeti temsil etti. Galler Prensesi Diana nadiren eldiven takardı – doğrudan temasla el sıkışmayı tercih ederdi – ama bir keresinde onları giymeye karar verdiğinde, gerçekten hepsini geride bıraktı. Prenses, 1986’da Amerika Kupası Balosu için Grosvenor House Hotel’e geldiğinde, muhteşem Murray Arbeid flamenko elbisesiyle uyumlu olması için kırmızı ve siyah bir eldiven giymişti. İlahi! Neredeyse 40 yıl sonra, yeni Galler Prensesi Kate Middleton, geçen ayki BAFTA’larda Alexander McQueen elbisesine ekstra bir lüks katmanı eklemek için topluluğu bir çift Cornelia James kadife eldivenle onurlandırdı.

Galler Prensesi BAFTA’larda, 2023

CHRIS JACKSON/Getty Images

Madonna bir maddi kız1985

Pictorial Press Ltd / Alamy Hazır Fotoğraf

Son sezonlarda Dior, Gucci ve Erdem gibi markalar podyum kombinlerini dirsek uzunluğundaki stillerle tamamladılar ve eldivenler moda haftalarında adeta ikinci bir deri haline geldi.

Bazıları beyaz ipek eldivenlerle bir devrim başlatılamayacağını iddia edebilir, ama moda adına, tatlerStil Danışmanı aynı fikirde değil.

Paula Rowan, £3,257

Kris Anwar


Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Evde dolaşmak için en iyi elbiseler
İlgili yazılar
Moda

Nicky Hilton Rothschild az önce 'İtalyan Bahçe Partisi Çekirdeği'ni icat etti ve bu sezon giymek istediğimiz tek şey bu

Moda

Bu baharda Milano'ya uçmak için başka bir nedene mi ihtiyacınız var? Tarihi bir kraliyet sarayında düzenlenen bu Dolce & Gabbana Alta Moda sergisi mutlaka görülmeli

Moda

Skinny jean'in geri dönüşünün gerçek MVP'si mi? Galler Prensesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir