Oyun Haberleri

Oldukça popüler olan Skyrim ortak modunun yaratıcısı Starfield versiyonundan vazgeçti çünkü davul çalın lütfen ‘bu oyun tam bir çöp’

A ringed planet on the horizon

2023, en azından RPG açısından Baldur’s Gate 3’ün yılı oldu ve kimsenin bunun böyle olacağını beklemediğini unutmak kolaydır. Ben de dahil olmak üzere pek çok kişi, yılın en büyük ve en iyi oyununun, Bethesda’nın merakla beklenen Starfield’ı olmasını bekliyordu; bu, stüdyonun onlarca yıldır çıkardığı ilk yeni seri ve şimdiye kadar yapılmış en sevilen oyunlardan biri olan 2011’deki dikkat çekici Skyrim’den bu yana ilk tek oyunculu RPG’siydi. modlar sayesinde benzersiz bir ölümden sonraki yaşamı oldu.

Skyrim tarihteki en çok modlanan oyundur; Nexus Modları, Skyrim ve Skyrim: Special Edition’da 130.000’den fazla modu barındırmaktadır. Starfield’ın yaygın olarak “Uzaydaki Skyrim” olarak algılandığı göz önüne alındığında beklenti, Starfield’ın da benzer bir şey göreceği yönündeydi ve aslında oyun halihazırda 6.000’den fazla modun konusu oldu. Bu modu sürdürebilip sürdüremeyeceği başka bir konu ve Starfield modlama topluluğunda yakın zamanda yaşanan bir gelişme bu konuda şüphe uyandırıyor.

Skyrim Together’ın arkasındaki ana yaratıcılardan biri oldukça acımasız bir dille Starfield Together’da havlu attıklarını duyurdu. Kısaca açıklamak gerekirse Skyrim Together, oyunun tamamını 30 oyuncuya kadar co-op olarak oynamanıza olanak sağlayan bir moddur. ve gerçekten oldukça iyi. Bu şeyin ölçeği hakkında bir fikir vermek için Skyrim Together Reborn (modun kesin versiyonu) bir milyondan fazla indirmeve Skyrim Together projesi genel olarak diğer yaratıcıların yapamayacağı kadar büyük bir mod bunun için modlar yap.

Bu yüzden Starfield Together için umutlar yüksekti. Ne yazık ki, sanki yok edilecekler gibi görünüyor.

Robbe Bryssinck, Cosideci adını kullanıyor ve Starfield Together üzerinde çalışan kodlayıcılardan biri. Öyleydi. Ancak Cosideci bugün modun Discord kanalına giderek işinin kesinlikle bittiğini duyurdu.

Cosideci, “Oyun piyasaya çıktığında pek çok insan gibi ben de heyecanlandım, ancak muhtemelen farklı sebeplerden dolayı” dedi. “Lansman gününü ve oyuna tersine mühendislik uyguladıktan sonraki birkaç günü geçirdim ve Skyrim Together’daki oynanış kancalarını potansiyel bir Starfield Together moduna aktardım. Skyrim Together’ın yaklaşık %70’ini ters kodu Starfield Together’a aktardım.

OKU  Elden Ring Oyuncusu Malenia'yı Yenmek İçin Aylarını Harcadı ve Sonunda Bunu Olabilecek En Anti-Climactic Şekilde Yaptı

“Tek bir sorun vardı: Bu oyun tam bir çöp.”

Gerçekten ne düşündüğünü söyle bana. Cosideci şunu ekliyor: “Bunu, lanet oyunu piyasaya sürüldükten bir hafta sonra oynamaya başlayana kadar fark etmemiştim.” Kendisi bunu “sıkıcı”, “yavan” olarak nitelendiriyor ve Bethesda oyunlarının en büyük çekiciliğinin, Starfield’dan “tamamen silinmiş” “canlı ve el yapımı bir dünyada keşif” olduğunu söylüyor.

Bu da onun büyük duyurusunu hiç de sürpriz kılmıyor: “Starfield Together’ın geliştirilmesine devam etmeyeceğim. Bunun gibi vasat bir oyun için kalbimi ve ruhumu bir moda sokmayacağım.”

Cosideci, işi tamamladıklarında, başka birinin bitirmek istemesi ihtimaline karşı kodu açık kaynak olarak yükleyeceklerini söylüyor ancak “‘bitirmenin’ muhtemelen hala 100 saatten fazla çalışma gerektirdiği konusunda uyarıyor. ”

Bunun sonunda Starfield adına neredeyse ürküyordum. TL;DR daha da fazlası arabadan geçen bir cinayettir. “Starfield Together’a başladım ama Starfield berbattı, bu yüzden üzerinde çalışmayı bıraktım.”

Bu elbette sadece bir modcunun Starfield’ı sevmediğini söylemesi, her ne kadar kesin bir şekilde de olsa ve açık olmak gerekirse Cosideci Skyrim Together’da daha büyük bir ekibin parçasıydı: bu yüzden her ne kadar büyük bir patlama yaşıyor olsa da, yeni bir gelişme için hala biraz umut olabilir. Starfield Together modu başkası tarafından kodlanmıştır. Ancak oyunun çıkışından birkaç ay sonra Starfield’ın atmosferinin pek de iyi olmadığı anlaşılıyor ve insanlar bunun Skyrim’deki gibi bir ölümden sonraki hayata sahip olamayacağını anlamaya başlıyorlar.

Cosideci’nin Discord gönderisi daha sonra yolunu buldu Starfield alt dizinineBoyahda’nın en çok beğenilen yorumu oyunun kendini adamış hayranlarının çoğu tarafından beğenilmiş gibi görünüyordu: “‘Mod geliştiricilerin oyunu düzelteceği’ sözünün yalnızca mod geliştiriciler oyunu düzeltmek istediğinde işe yarayacağını hiç düşünmedim.”

OKU  Elden Ring Oyuncusu Colosseum'da İnanılmaz Bir Zafer Kazandı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.