Moda

Mean Girls’ün yeniden uyarlaması beyazperdede gösterime girerken Tatler, gerçek hayattaki Regina George olmanın güzel sanatlarını ve muhteşem modasını araştırıyor.

Mean Girls'ün yeniden uyarlaması beyazperdede gösterime girerken Tatler, gerçek hayattaki Regina George olmanın güzel sanatlarını ve muhteşem modasını araştırıyor.

Lacey Chabert ve Rachel McAdams Ortalama kızlar2004

Everett Collection Inc / Alamy Hazır Fotoğraf

Yeni milenyumdan önce doğan yirmili/otuzlu yaşlarındaki herkesin kulağına ‘Regina George’ adını fısıldayın ve göz kamaştırıcı lise diktatörlerinden oluşan bir neslin doğuşunu sağlayan filmden mükemmel bir şekilde kesilmiş tek satırlık bol miktarda geri dönüş almayı bekleyin: Ortalama kızlar. İlk olarak 2004 yapımı filmde Rachel McAdams tarafından canlandırılan North Shore Lisesi’nin en büyük düşmanı ve sertifikalı Kraliçe Arısı, jilet gibi keskin dili ve Prada topuklu ayakkabılarıyla arketipik It-girl’dü. Hakimiyetinden birinin sözleriyle: ‘Bir keresinde yüzüme yumruk attı. Harikaydı’.

‘Plastikler’, Lindsay Lohan, Amanda Seyfried, Rachel McAdams ve Lacey Chabert, North Shore Lisesi’ni mini etekler ve Fendi çantalarıyla yönetti

Pictorial Press Ltd / Alamy Hazır Fotoğraf

Şimdi, hayran hayranlarından oluşan yeni bir çağ, onun mini etekli anaerkil hünerinin önünde eğilmeye hazırlanıyor. Ortalama kızlar 2004’te yarın sinemalarda gösterime girecek olan selefinden ilham alan başarılı Broadway şovunun film uyarlamasıyla beyazperdeye geri dönüyor. Aktris Reneé Rapp, kalabalıktaki rakipsiz ‘The Plastics’i oluşturan sadık köleleri Bebe Wood (Gretchen Wieners rolünde) ve Avantika Vandanapu (Karen Smith rolünde) ile en iyiler tahtına çıkıyor. Bu arada Angourie Rice, Lindsay Lohan’ın eski rolü olan Cady Heron’un başına geçiyor; daha önce başka bir kıtada evde eğitim görmüş olan, gençlerin kafeteryadaki çim savaşlarında ilk kez yön bulmaya çalışan yeni kız.

Ortalama kızlar yeniden başlatma yıldızları Regina George rolünde Reneé Rapp

Everett Collection Inc / Alamy Hazır Fotoğraf

Ancak zümrenin Baş Kızı olma sanatı hiçbir şekilde yalnızca sınıflara özgü modern bir kavram değildir. Tarih boyunca çok sayıda ultra zarif kadın, demir yumrukları ve baştan çıkarıcı kıyafetleriyle sarayda yer aldı. Sonuçta herkesin katılabileceği bir kulübe gitmenin eğlenceli bir tarafı var mı?

Belki de açılıştaki Regina George, 19. yüzyılın sonlarında New York’taki Yaldızlı Çağ sosyetesini yöneten eşsiz Bayan Astor’du. Caroline Schermerhon Astor, New York City’nin Hollandalı aristokrasisinden geliyordu ve 1853’te William Backhouse Astor Jr. ile evlendiğinde üretken kürk ticareti ve emlak kralı Astor ailesiyle evlendi. İç Savaş’ın ardından daha varlıklı aileler New York’un gelişen başkentine akın ederken, Astor da toplumsal sahnenin bekçisi olarak hareket etti, takip edilecek görgü kurallarını yazdı ve iş en çok arzu edilen partilere katılmaya geldiğinde yeni gelenler arasında kimin kesinti yaptığını seçti. Bu partiler çoğunlukla, şu anda Empire State Binası’nın bulunduğu 350 Beşinci Cadde’deki kumtaşı malikanesinin balo salonunda yapılıyordu.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Cızırtılı şık bir İlkbahar/Yaz için sezon ortasında olmazsa olmaz 14 şey
İlgili yazılar
Moda

Kraliyet özeti! Paris Couture Haftası bir aile meselesi

Moda

Muhteşemin geleceği; Fendi, Paris Couture Haftası'nda New Age zarafeti için mükemmel üniformayı sunuyor

Moda

Modern çağ için Haute Couture; Valentino, Paris Couture Haftası'nda geçmişin stil kodlarını tamamen modern bir zarafetle birleştiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir