Moda

Moda aşkına! Sevgililer Günü kıyafetlerinin 5 kabilesi nasıl çözülür?

Moda aşkına!  Sevgililer Günü kıyafetlerinin 5 kabilesi nasıl çözülür?

Sevgililer Günü Giysisi: Yves Saint Laurent’in izniyle, 2002

Victor Virgile/Getty Images

Güller kırmızı, menekşeler mavi, ‘romantik giyinmek’ korkulacak bir şey değil. Fuşya fırfırların ve kalp şeklinde elbiselerin düşüncesi bile bazı yüzleri yeşile çevirirken, Sevgililer Günü stili sandığınızdan çok daha geniş bir yelpazeye sahip. Aslında, stilinizle sevgi yaymak, şıklığın özü olabilir – Katy Perry olmadan Kaliforniya rüyaları Ufukta çağ benzeri PVC iğrençliği.

Doğal olarak, gıpta ile bakılan koleksiyonlarını yaratmak için hayatın her kesiminden ilham alan tasarımcılarla, ‘aşk’ birçok durumda podyumları süsleyen bir temaydı. 1970 yılında Yves Saint Laurent, ön tarafında “Beni Sonsuza Kadar Sev” yazan çok renkli bir ipek kadife gelinlik tasarladı (herhangi bir reddedilme olması durumunda arkada “Ya da Asla” yazmasına rağmen). 2002’de, Paris’teki son gösterisinde, görünüm, on yıllara yayılan şanlı kariyerinden öne çıkan olayları içeren bir kuğu şarkı koleksiyonunun parçası olarak podyumda bir kez daha gururla yürüdü.

Christian Lacroix. 1988

Dick Loek/Getty Images

Christian Lacroix, 1988

Pierre VAUTHEY/Getty Images

Saint Laurent sunumunda yalnız değildi modu seviyorum, Fakat. 1980’lerin baş döndürücü ihtişamında, Christian Lacroix bir “daha çoktur” modasını körükledi. İlk İlkbahar ’88 koleksiyonu için Lacroix, tasarımcıyı savurganlığın kralı olarak tanımlayan bir görünüm olan kalp şeklinde yakalı, kabarık etekli ve el işi çiçek süslemeli modelleri podyuma gönderdi.

Kurbağalar, 1994

PATRICK KOVARIK/Getty Images

Orijinal uzay çağı estetiği André Courrèges, çağdaşları Pierre Cardin ve Paco Rabanne (ne yazık ki bu hafta vefat etti) ile birlikte 1960’lara fütürist muhteşemliği getirmekle tanınır. Ne yazık ki, Courreges en romantik silüetini 1994 yılında sergiledi. Turuncu kılıflı elbiseler giymiş iki model (şüphesiz kendine referanslı bir tekrar) podyumda kol kola yürüdüler, her birinin kalçasında mükemmel uyum sağlayan yarım gümüş bir kalp vardı. Üç Mignon!

Maison Margiela Couture, Sonbahar 2014

Fairchild Arşivleri / Getty Images

Pierre Casiraghi ve Beatrice Borromeo, 2019

Marc Piasecki/WireImage

21. yüzyıla hızla ilerleyin ve moda aşkı bombalaması hiç bitmiyordu. Kalpler, son 20 yılda Chanel, Balenciaga ve Louis Vuitton’un olmazsa olmaz el çantalarına şeklini verdi ve bu yaz Saint Laurent ve Gucci onları 2019’da haritaya geri koyduğundan beri kalp şeklindeki çerçevelere direnmek zor oldu. Dehşetin ustası Maison Margiela, Seni Seviyorum folyo balonunu kristallerle süsledi ve onu Sonbahar ’14 koleksiyonu için göğüs zırhı olarak kullandı. Bu gösteriyor ki bolluk moda söz konusu olduğunda kalbin daha hızlı atmasını sağlar.

Peki yılın en romantik günü olan 14 Şubat’ta o özel kişiyi etkilemek için nasıl giyinmelisiniz? “Randevu gecesi kıyafeti fikirleri” için hızlı bir Google araması sizi dar polyester giydirebilir, ancak tatler daha lüks bir temyiz için can atıyoruz. Aşağıda, kalbinizin atmasını sağlayacak beş Sevgililer Günü stiline göz atın.

Sofistike seksi

John F. Kennedy Jr. ve Carolyn Bessette-Kennedy, 1998

Ron Galella/Getty Images

Leydi Helen Taylor ve Timothy Taylor, 1997

Tim Graham/Getty Images

Kırmızılı ölü görmez misin? Endişelenme, “Seni seviyorum” demek için pembe bir kıyafet giymene gerek yok. 1990’ların monokrom minimalizmini çağın en kutsal It kızlarıyla kucaklayın; Carolyn Bessette Kennedy ve Leydi Helen Taylor.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sydney Sweeney Diyor ki: İnce, ama özel tasarım olsun
İlgili yazılar
Moda

Düğün Çanları: Westminster Dükü'nün sosyete dolu düğünlerindeki en iyi giyimli konuklar

Moda

Ünlüler, aristokratlar ve mirasçılar Dior'un Drummond Kalesi'ndeki Cruise '25 şovu için İskoçya'ya gidiyor

Moda

Haute horology, nefes kesen yeni Van Cleef & Arpels sergisinde Güney Kensington'a gidiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir