Oyun Haberleri

Resident Evil 4’ün yeniden yapımını VR’da oynayamıyorsanız, bu birinci şahıs modu bir sonraki en iyi şey olabilir

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Beni bir VR başlığı almaya teşvik eden birkaç şeyden biri, eski bir favorimin teknoloji tarafından dönüştürülmesi fikriydi; OG Resident Evil 4’ün VR versiyonları veya onun yakın zamanda yeniden yapımı gibi projeler. Hala bir kulaklığım yok, ancak modder elsuperaguas’ın RE4 Remake için birinci şahıs projesi (DSOGaming tarafından bildirildiği üzere), VR gerektirmeden benzer şekilde sürükleyici bir dönüşüm sunuyor gibi görünüyor.

YouTube kanalı Residence of Evil’in hazırladığı bu video size bu sistemin nasıl çalıştığına dair iyi bir izlenim veriyor. Mod, kamerayı birinci şahıs bakış açısına kaydırıyor ancak bunun dışında Leon’un vücut modelini ve animasyonlarını olduğu gibi bırakıyor ve gerçek dünya temeline sahip, daha yavaş tempolu bir FPS türüne yol açıyor; her şey göz önüne alındığında, RE7 ve Village’ın oynanışına oldukça benziyor. Azalan durumsal farkındalığın oyunu daha stresli ve zor hale getirdiğini görebiliyordum ama bu da eğlencenin bir parçası değil mi?

Elsuperaguas’ın projesinde bir dizi bağımlı mod var; eğlenceli bir şekilde, yeni birinci şahıs kameraya yer açmak için Leon’un kafasını görünmez yapmanız gerekiyor. Yine de RE4’ü işlevsel bir FPS’ye dönüştürmek için bu kadar az ince ayar yapılması beni şaşırtıyor. Sadece birkaç yıl önce Capcom, orijinal olarak birinci şahıs Resident Evil Village’a üçüncü şahıs kameranın eklenmesiyle ters yöne gitti.

Elsuperaguas’ın birinci şahıs güçlendirmesinin yanı sıra bağımlı modlarını da Resident Evil 4 (2023) Nexus’ta alabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Birinci şahıs nişancı oyunları başından beri perspektifi yanlış anlıyor