Moda

Muhteşemin geleceği; Fendi, Paris Couture Haftası’nda New Age zarafeti için mükemmel üniformayı sunuyor

Muhteşemin geleceği;  Fendi, Paris Couture Haftası'nda New Age zarafeti için mükemmel üniformayı sunuyor

Fendi Couture, SS24

Victor VIRGILE

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Hassasiyet ve mükemmellik; Fendi Couture’da bunların hepsi bir günlük iş. Yeni sezon için Sanat Yönetmeni Kim Jones, tıpkı selefinin miras evinin başındayken yaptığı gibi, sürekli ilham almak için geleceğe bakan, zamanı aşan sarsıcı bir şıklık sundu. ‘Karl Lagerfeld’in Fendi ile olan fütürizmini düşünüyordum. Koleksiyonda bu geleceğin kalbinde hümanizm var; Couture’ün vücut, siluet içindeki silueti, kişiliği ve el işçiliği var. Koleksiyon, ikisinin birbirinden ayrılamadığı yapı ve dekorasyonla ilgili. Aynı anda hem hassasiyet hem de duygu içeren bir fikir istedim,’ diye açıkladı Jones gösteri notlarında.

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Sonuç? Zaman zaman göz kamaştırıcı süslemeler biçiminde New Age ışıltısıyla süslenmiş, vücudu saran çok sayıda ultra şık silüetin ışıltılı bir gösterisi. Açılış görünümü, siyah ‘Scatola’ elbisesi (evin İtalyanca ana dilinde ‘kutu’ anlamına gelir) geometrik mükemmelliğin tonunu belirledi. Vücuda kusursuz bir şekilde sarkan sütun elbise, aynı zamanda koleksiyonun finali olarak da görev yaptı – bu sefer yıpranmış gümüş cam boncuklarla yıkandı – hareket halindeki daimi ihtişamın özünü sağladı.

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Seri, Fendi’nin çok sevilen stil öğelerinin çoğuna açıldı. Belden kusursuz bir şekilde kesilmiş blazerlerle, ölüme özel dış giyim; kusursuz dökümlü elbiselerin görünüşte zahmetsiz zarafeti; ve evin şanlı tarihinin direği olan kürk. Ancak 2024 yılı için bu ‘kürk’ kesinlikle bir post değil. Bunun yerine, daha fazla incelendiğinde, bu dokusal paltoların ustaca yaratılmış olduğu görülüyor. trompe l’oeil Stilin hayvan öncülünün geçici hareketlerini yaratmak için dikilen basamaklı işlemelerden yapılmıştır. Tamamen modern ve tamamen Fendi’ydi.

Evin en saygın figürlerinden biri olan çantalar başrol oynadı. Sonuçta, en yeni Baget’i almaktan daha iyi ne olabilir ki? Elbette doğrudan Paris Couture Haftası podyumundan özel olarak yapılmış ısmarlama bir versiyon almak.

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Bunlar parıldayan keseler kendi başlarına couture’un öne çıkanlarıydı. Basamaklı payetler Üst saplı stillerden, ünlü Baget üzerinde sanki duyarlıymış gibi hareket eden yere kadar uzanan püsküllere kadar uzanan bu muhteşem çantalar, Aksesuarlar Sanat Direktörü ve İtalyan moda imparatorluğunun üçüncü nesil varisi Silvia Venturini Fendi’nin hayal ettiği gibi, bir topluluğun aksesuarlarından çok daha fazlasıydılar, sohbet başlatıcıydılar, zarif tavırlarıyla büyüleyiciydiler. bilgi birikimi.

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Fendi Couture, SS24

Peter Beyaz

Çizgi, ışıltılı Uzay Çağı gösterisinin doruk noktasına ulaştı. Ten renginden siyaha nüanslı Ombré ağ, sanki doğrudan galaktik bir ufuktan geliyormuş gibi görünüyordu ve tulumların ve yerleri sıyıran elbiselerin üzerine yerleştirildiğinde yıldızlı gökyüzünün tüm görkemini fetheden kristallerle süslenmişti; yarı saydam uzun kollu numaralarla süslenmiş gümüş pullardan oluşan bir deniz; ve ardından o ‘Scatola’ şekli kusursuz bir zarafet koleksiyonunu tamamladı. Fendi’de haute couture’ün geleceği şimdi ve inkar edilemez derecede göz kamaştırıcı.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Jennifer Lawrence tartışmalı Y2K düşük bel trendini benimsedi