Sağlık

Nick Jonas Super Bowl Ad’ın Dexcom Glikoz Monitörü hakkında bilmeniz gerekenler

Nick Jonas Super Bowl Ad'ın Dexcom Glikoz Monitörü hakkında bilmeniz gerekenler

Pinterest’te paylaş
Şarkıcı Nick Jonas’a 13 yaşındayken tip 1 diyabet teşhisi kondu. Getty Images aracılığıyla Nathan Congleton/NBC
  • Şarkıcı Nick Jonas, bir Super Bowl reklamı sırasında tip 1 diyabetli kişiler için yeni bir kan şekeri izleme sistemi tanıttı.
  • Uzmanlar, Dexcom G7 CGM sürekli kan izleme sisteminin tip 1 diyabetli kişiler ve bakıcılar için hayatı kolaylaştırması gerektiğini söylüyor.
  • Fiyatın bir engel olabileceğini ve daha iyi insülin dağıtım sistemlerinin geliştirilmesi gerektiğini belirttiler.

Pazar günkü bira, soda ve cep telefonlarıyla ilgili dönen Super Bowl reklamının bir yerinde, tip 1 diyabetli insanlar için ciddi bir fark yaratabilecek bir duyuru vardı.

Futbol maçı reklamlarının çoğu gibi, reklam da bir ünlü tarafından sunuldu, ancak bu durumda, komik olmak için çok da çabalamıyordu. Mesajı söylemeye çalışmadı bile.

San Diego merkezli Dexcom, tip 1 diyabet hastası şarkıcı Nick Jonas’ın kameraya “Bu küçük şey bir sonraki büyük şey” dediği yeni G7 CGM sürekli kan izleme sistemini tanıttı.

Sonra görünüşe göre cihazı havaya kaldırıyor, yakalıyor, koluna tutuyor ve ölçüme başlamak için cep telefonunu çıkarıyor.

“Bu sihir değil, sadece öyleymiş gibi hissettiriyor,” diyor Jonas, parmaklarını şıklatıp siyah bir duman bulutunun içinde kaybolarak.

Nick Jonas ve tip 1 diyabet

Jonas’a 13 yaşındayken tip 1 diyabet teşhisi kondu, bu yüzden işini biliyor.

Geçen hafta Dexcom’dan yapılan bir açıklamada Jonas, “Dexcom CGM hayatımı değiştirdi ve sağlığıma bakma şeklimde devrim yarattı” dedi.

“Diyabetli insanlar – tip 1 veya tip 2 – hastalıklarını tedavi etmek için mevcut en iyi teknolojiye sahip olmalı ve Dexcom G7 ile buna sahipler. Bu yeni cihazı dünyayla paylaşma ve CGM’nin büyüsüne dair farkındalığı yayma fırsatı bulduğum için heyecanlıyım.”

Jonas, “Bu teknolojiye ihtiyacı olan milyonlarca Amerikalıyı bilinçlendirmek, diyabetli kişilerin teşhislerinin ötesinde yaşamak için mevcut en iyi teknolojiye sahip olmalarını sağlamada önemli bir adımdır” dedi.

G7 kan izleme sistemi nasıl çalışır?

Dexcom’a göre, yeni G7 cihazı piyasadaki en doğru ve kullanımı kolay CGM (sürekli glikoz izleme) cihazıdır.

En büyük satış noktalarından biri, kan şekeri okuması almak için keskin bir neşterle günde birden fazla parmak delme gerektirmemesidir.

OKU  Hamilelik sırasında esrar kullanımı fetüsün büyümesini önemli ölçüde etkileyebilir

Parmak çubukları bazen diyabetli kişilerin durumlarını yönetmelerini engeller.

Dexcom yetkilileri, Amerika Birleşik Devletleri’nde insülin kullanan şeker hastası yaklaşık 5 milyon kişinin Pazar günkü Super Bowl LVII’yi izlemesinin beklendiğini söyledi. Bu izleyicilerin yaklaşık 3 milyonu şu anda diyabetlerini tedavi etmek için CGM kullanmıyor.

Şirket ayrıca “düz, hepsi bir arada giyilebilir cihazın piyasadaki diğer tüm CGM’lerden daha hızlı ısındığını ve ağrılı parmak delme veya sıkıcı taramaya gerek kalmadan uyumlu bir akıllı cihaz alıcısına otomatik olarak gerçek zamanlı glikoz okumaları gönderdiğini” söyledi. ” “.

Şirket yetkilileri, bir saat veya daha fazla sürebilen diğer birçok CGM makinesine kıyasla ısınma süresinin 30 dakika olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca, “hamilelik sırasında kullanım için güvenilen, tip 1, tip 2 ve gebelik diyabetini yöneten hamile hastalar için daha fazla gönül rahatlığı sağlayan” tek entegre CGM sistemi olduğunu söylüyor.

Sorunların hala çözülmesi gerekiyor

Uzmanlar, tıp teknolojisindeki herhangi bir ilerlemede olduğu gibi, çözülmesi gereken sorunlar olduğunu söylüyor.

Metabolik sağlık konusunda uzmanlaşmış ve sürekli glikoz ölçüm cihazlarının kullanımını destekleyen Washington eyalet kurulu onaylı bir diyetisyen olan Karen Kennedy, Healthline’a “CGM, diyabetli insanlar ve hatta kronik hastalığı önlemek isteyen diyabetsiz insanlar için temelden değişti” dedi.

Kennedy, “G7 bazı güzel değişiklikler yaptı” dedi. “Boyuttaki önemli azalma, özellikle çocuklar için harika olacak.”

“Kolaylık, insanlar için daha iyi glikoz kontrolünü çok daha kolay hale getiriyor” diye ekledi. “Çocuklarınızı veya diğer sevdiklerinizi başka cihazlardan izleyebileceğiniz için çocuklar için olmazsa olmazdır. Bu birçokları için hayat kurtarıcı.”

Kennedy, çoğu yeni tıbbi teknoloji gibi bunun da muhtemelen ucuza gelmeyeceğini söyledi.

“Yayınlanmış herhangi bir ABD fiyatı görmedim. Dexcom, çoğu özel plan, Medicaid veya Medicare için ya yüzde 100 kapsama ya da ayda 40 dolarlık bir ortak ödeme olan G6 ile aynı kapsamı elde etmek için çalıştıklarını söylüyor,” dedi Kennedy. “Ayda 700 dolardan başlayan nakit tazminat her zaman yüksek olmuştur.”

Kan şekeri sistemleri bakıcılara nasıl yardımcı olur?

Angie Victorio, DiaBettr.com’da Sertifikalı Diyabet Bakımı ve Eğitimi Uzmanıdır.

OKU  Tip 2 diyabet ilacı pioglitazon, bunama riskini azaltmaya yardımcı olabilir

Healthline CGM’lerinin, diyabetli birinin diyetini ayarlamasına ve kan şekeri düzeylerini düşürmesine yardımcı olabilecek bakıcılar için de harika olduğunu söyledi.

“Hastalar ayrıca, yaşam tarzlarının kan şekerlerini nasıl etkilediğini gerçek zamanlı olarak görebildikleri için de fayda sağlıyor. Örneğin, belirli bir yemekten veya yürüyüşten hemen sonra kan şekeri seviyenizi öğrenebilir ve buna göre ayarlayabilirsiniz” dedi.

Victorio, CGM’lerin derinin hemen altına giren küçük bir iğne ile cilde bağlanan bir sensör kullanarak çalıştığını açıkladı. Sensör her bir ila beş dakikada bir glikozu ölçer ve okumaları kaydeden uygulamaya gönderir.

Şeker hastalarının rahatlığı sevdiğini söyledi. Parmak izi kalibrasyon testi aşırı derecede acı verici değildir, ancak zamanla rahatsız edici ve nasırlı hale gelebilir.

“Ve G7, kalibrasyon gerektirmeyecek kadar hassas” dedi.

Victorio, Healthline’a maliyetin G7’yi kaç kişinin kullanacağını belirleyen bir faktör olacağını söyledi.

Victorio, “Yepyeni olduğu için G7’nin ucuz olmayacağını düşünüyorum” dedi. “Sağlık sigortası, bir CGM’nin maliyetinin çoğunu veya bir kısmını karşılayabilir, ancak bu, sağlayıcıya ve özel plana bağlıdır. Ancak sigorta olmadan, CGM alıcısı ve ek sensörler/vericiler ayda 200 ila 500 ABD doları arasında bir maliyete sahip olabilir.”

İnsülinin verilmesi

California, Northridge’deki Medtronic Diyabet Ameliyat Birimi’nde kıdemli iletişim programı yöneticisi Kendra Cassillo, Healthline’a ilk G7 ünitesinde önemli bir bileşenin eksik olacağını söyledi.

Cassillo, “Dexcom, gerçek zamanlı kan şekeri izleme avantajı sunan bağımsız bir CGM sunuyor” dedi. “Yapmadığı şey, bir kişinin çok yükseğe veya çok alçağa gitmesini önlemek için – bu okumalara dayalı olarak – otomatik olarak insülin vermektir.”

“Çeşitli çalışmalar, CGM’nin tek başına yeterli olmadığını gösteriyor ve otomatik insülin verme pompalarının faydalarının, tip 1 diyabetli kişilerde A1c seviyelerini ve ‘aralıktaki süreyi’ (içinde olan miktar) düşürmek için tercih edilen seçenek olduğuna dair artan kanıtlar var. aralığı) yüksek veya düşük kan şekeri seviyelerine sahip olmadıkları süreyi uzatmak için),” dedi Cassillo.

Belki de bu, Nick Jonas’ın gelecek yılki Super Bowl’da tartışacağı bir ilerlemedir.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir