Moda

Orijinal Kraliyet Kuyumcusu Garrard, taç giyme töreninden önce eşsiz kraliyet arşivinin kapılarını açıyor.

Orijinal Kraliyet Kuyumcusu Garrard, taç giyme töreninden önce eşsiz kraliyet arşivinin kapılarını açıyor.

Garrard, Kraliçe II. Elizabeth’in taç giyme töreninde gördüğü Imperial State Crown’u yarattı.

Baskı Koleksiyoncusu/Getty Images

ihtişam, ihtişam ve bolca mücevher; Bu, İngiliz monarşisine emsalsiz bir cazibe statüsü kazandıran başarı tarifinin sadece bir parçasıdır. Ve bu hafta sonu Kral Charles’ın taç giyme töreni için beklenti artarken, birçok kişi bir zamanlar olanın ihtişamını keşfetmeyi umarak önceki kutlamaların tarih kitaplarına göz atıyor.

Kral III. Charles’ın Taç Giymesi: Tüm Son AyrıntılarOk

Daha önceki kraliyet anlarının ön saflarında, mirasa sahip İngiliz kuyumcu Garrard vardı. 1722’de çürüme yolculuğuna başladıktan sonra Kraliçe Victoria, 1843’te Garrard’ı tacın ilk resmi kuyumcusu olarak atadı ve bu görevi 2007’ye kadar sürdürdü. Bugün, diğer İngiliz kuyumcular Mappin & Webb’e devredilen bir sorumluluk, Kraliyet ailesinin parlak mücevherlerinden önemli bir kısmı, görev süresi boyunca Garrard tarafından yapıldı ve hala o zamanki Galler Prensi tarafından miras bırakılan bir kraliyet arama emrine sahipler.

Ekselansları tarafından imzalanan Garrard Konuk Defteri

GARRARD’ın izniyle

Brezilya akuamarin tacı, Birmanya yakut tacı ve Kraliçe Mary’nin saçaklı tacı (yakın zamanda Prenses Beatrice’in düğün gününde giydiği) gibi zarif parçaların işlenmesinde kraliyet ailesiyle yaklaşık iki yüzyıl yakın çalışmanın ardından, şaşırtıcı değil Albemarle Caddesi genel merkezinin altında bulunan arşivler tarihle doludur. Şimdi kitabı çok büyüleyici bir tarihçeye açıyorlar.

Kate Middleton, Kral Charles’ın taç giyme töreninde taç takacak mı?
okumaya devam et

Garrard’ın cephaneliğindeki en eski eser, 1735’ten kalma bir defterdir. Belge, onun ilk kraliyet komisyonunu anlatıyor ve Galler Prensi Frederick’in bir talebine atıfta bulunuyor. Sonraki yılların konuk defterleri, Kraliçe II. Elizabeth, Prenses Margaret ve Galler Prensesi Diana da dahil olmak üzere sayısız kraliyet randevusunu kaydeder. Belki de en dokunaklı olanı, 20 Nisan 1937’de Kral VI. 1937’deki taç giyme töreninden önce, Kral III. Charles’ın bir başarısı olan Imperial State Crown’u denemek için atölyeye gitti. 86 yıl sonra başaracak.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Hailey Bieber sırlı halka çıplak elbisesini tanıttı
İlgili yazılar
Moda

Nicky Hilton Rothschild az önce 'İtalyan Bahçe Partisi Çekirdeği'ni icat etti ve bu sezon giymek istediğimiz tek şey bu

Moda

Bu baharda Milano'ya uçmak için başka bir nedene mi ihtiyacınız var? Tarihi bir kraliyet sarayında düzenlenen bu Dolce & Gabbana Alta Moda sergisi mutlaka görülmeli

Moda

Skinny jean'in geri dönüşünün gerçek MVP'si mi? Galler Prensesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir