Oyun Haberleri

Space Marine 2, yalnızca 276 gün uzaklıktaki yeni bir çıkış tarihine kavuştu

Space Marine 2, yalnızca 276 gün uzaklıktaki yeni bir çıkış tarihine kavuştu

Warhammer 40,000: Space Marine 2’nin 2023’ün sonunda çıkması gerekiyordu ancak Kasım ayında yayıncı Focus Home Interactive frenleri iyice zorlayarak oyunu 2024’ün ikinci yarısına itti. O zamanlar belirsiz lansman penceresinin şu anlama gelebileceğini belirtmiştik: tam bir yıl boyunca fazladan beklemek zorunda kaldık ama görünen o ki durum o kadar da kötü değil.

Yine de durum kötü. Dün gece The Game Awards’ta yayınlanan kısa bir tanıtımda Focus Home, 9 Eylül 2024 olarak yeni bir çıkış tarihi yayınladı. Bu, tamamen yeni bir insanı doğurmak için yeterli bir süre ve bu da kitaplarımda önemli bir gecikmeye neden oluyor.

Focus Home, gecikme açıklandığında “oyunu düzgün bir şekilde geliştirmek ve mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için gereken süreyi sağlayacağını” söyledi. Dokuz aylık cilalama çok fazla cilalamadır, ancak buna ihtiyaç duyulabilir: Yardımcı editör Ted Litchfield, Ağustos ayında Space Marine 2 ile yaptığı uygulamalı ön izleme oturumundan pek etkilenmedi ve oynadığı tüm süre boyunca şunu yazdı: o “bunun yerine Auroch Digital’in son Warhammer 40K: Boltgun’unu özlüyordu.”

“Titus hiç tepki vermiyor, zincirli kılıcıyla yavaş, hantal kombolar başlatıyor ve Arkham tarzı çok yönlü bir savuşturma zamanı geldiğinde bunu iptal edemem” diye yazdı. “Silahlar benim için de o kadar çekici değil; bunlar saldırı tüfekleri ve hafif makineli tüfekler gibi geliyor, cıvatalar değil ve bence daha derin, daha vurucu bir ses ve mikro füzelerle vurulma karşısında düşmanın daha dramatik tepkileri ile bunu yapabilirler. Ayrıca, yırtıp parçalamak yerine tiranları havuz eriştesi gibi tokatlayan zincirli kılıç da beni hayal kırıklığına uğrattı.

Önizlemeler incelemelerden çok farklıdır, ancak bir oyunu en iyi şekilde göstermeyi amaçlarlar ve bu durumda bir araya gelmediler. Aynı izlenimi, o oturumun hemen ardından yayınlanan uzun bir oynanış fragmanından da edindim: Ortamlar ve zalim ordular etkileyiciydi ama yeterince şiddetli değildi. Cadillac’tan daha ağır zırh giyen, 2,8 metrelik bir süper askerin devasa bir elektrikli testereyle uzay böcekleriyle dolu bir dağa doğru ilerlemesini hissetmek istiyorum. Umarız bu ekstra süre, geliştiricilerin bunu gerçekleştirmesine olanak sağlar.

Focus Home, Space Marine 2 için oynanabilir bir beta testinin lansmandan bir süre önce yapılacağını söyledi; eğer katılmak istiyorsanız, focus-entmt.com adresinden kayıt olabilirsiniz.

OKU  Genshin Impact 3.5 Sızıntısı Dehya ve Cyno Silah Afişini Ortaya Çıkardı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.